Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Zawody CSN - Jaszkowo

Zawody CSN - Jaszkowo

Postprzez Administrator » 12 paź 2010, o 12:05

W dniach 08-10.2010 r., na terenie klubu Centrum Hipiki w Jaszkowie, odbyły się Zawody CSN w Skokach przez Przeszkody.
Obrazek
W niedzielę, I miejsce w Rundzie Otwartej klasy N, zajęła Paula Płaneta na koniu Costa Brawa (para powyżej na zdjęciu), która na tych zawodach była jedyną reprezentantką Sekcji Sportowej ,,Szwadronu Niepołomice”.

,,Szwadron Niepołomice” gratuluje zawodniczce.
Avatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 mar 2006, o 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Zawody CSN - Jaszkowo

Postprzez Dowódca » 12 paź 2010, o 21:57

Zaprzęg Szwadronu Niepołomice: Bogdan Śliż i Damian Garbacik drugi w Zabajce !

9 października br. w Zabajce odbyły się zawody w zręczności położenia, będące imprezą towarzyszącą Wystawie Ogierów Zimnokrwistych. Całość zorganizował Małopolski i Podkarpacki Związek Hodowców Koni. W zawodach wzięło udział 8 ekip, zwyciężyli faworyci, zaprzęg Pana Babisia ze SK Hawłowice w składzie: Marek Wojdyło i Bartłomiej Woźnica oraz konie Goral Uncja/Goral Uganda. Jest to najlepsza obecnie w tej części Polski ekipa, która sukcesy odnosi także poza granicami kraju. Świetnie zaprezentował się zaprzęg Szwadronu Niepołomice: powożący Bogdan Śliż i luzak Damian Garbacik oraz konie Lejdi i Lerno, którzy w brawurowym przejeździe godnym ułanów z otokiem w kolorze starego złota, wywalczyli drugie miejsce.
Przejazd wzbudził zachwyt samych organizatorów, ułani rywalizowali bowiem z zaprzęgami koni huculskich, a mając większe konie mieli zdecydowanie trudniejsze zadanie. Był to jednak dopiero początek wrażeń związanych z naszymi kolegami. W odwodzie czekała jeszcze taczanka, którą pokazy zaprezentowane zostały natychmiast po zawodach powożeniowych. Fachowy komentarz porucznika Urbana, spotęgował jeszcze dodatkowo ogólne wrażenie, wszak udział naszej taczanki w prawie 1000 kilometrowym Wrześniowym Szlaku dla znawców powożenia to prawdziwy wyczyn, a Jasiu o takich rzeczach w swoich komentarzach nie zwykł zapominać. Uznanie dla osiągnięć i umiejętności naszego powożącego kolegi wyraził osobiście prezes SO Sieraków i zarazem sędzia zawodów Pan Wojciech Ganowicz.
Start naszego zaprzęgu w zawodach w Zabajce, należy uznać za bardzo udany. Pokazaliśmy się znowu szerszej rzeszy publiczności w najlepszym ośrodku jeździeckim na Podkarpaciu, a przyjęto nas tam bardzo ciepło. To wspaniale, że mundur kawalerzysty pojawia się na takich właśnie imprezach i to nie tylko w siodle, ale i w zaprzęgu, wszak nasze taczanki to cała historia mistrzowskiego powożenia..
Wyprawa do Zabajki była także osobistym sukcesem kaprala KO Bogdana Śliża, który oprócz dobrego startu w powożeniu i pokazach, zanotował jeszcze jeden sukces, otrzymał, bowiem za osiągnięcia hodowlane Złotą Odznakę Polskiego Związku Hodowców Koni. Pewno na najbliższym spotkaniu ułańskim rozlegnie się na tę okoliczność gromkie ułańskie
” A psik!!!”


Wojciech Staniszewski
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20


Powrót do Zawody Sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron