Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Święto Zmarłych

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Święto Zmarłych

Postprzez Dowódca » 27 paź 2010, o 10:15

Szanowni Państwo, Koledzy


Zbliża się Święto Zmarłych. Tradycją Koła Pułkowego 8 Pułku Ułanów i Szwadronu Niepołomice jest wizyta na Cmentarzu Rakowickim gdzie dajemy dowód pamięci o zmarłych Ułanach zaciągamy wartę przy pomniku rokitniańskim i obelisku ułanów 8 PU, którzy zginęli w listopadzie 1923 roku.
W tym roku spotykamy się wspólnie z kolegami ze Szwadronu Toporzysko w barwach 3 PSK na parkingu przed Muzeum AK przy ul. Galicyjskiej w sobotę 30 października 2010 o godz. 12.00.
W dniu 1 listopada 2010 o godz. 12.00 Ułani Pluton I Szwadronu Niepołomice zaciągną wartę honorową przy Pomniku na Cmentarzu Rakowickim, za wykonanie czego odpowiedzialnym czynię dowódcę plutonu por. K.O. Franciszka Żmudzkiego.
Zachęcam również Kolegów do zapalenia w tych dniach świec pamięci na mogiłach ułańskich znajdujących się w pobliżu ich rodzinnych miejscowościach i złożenia za pośrednictwem dowódców plutonów stosownych meldunków.
Pozwalam sobie mieć nadzieję, że zwyczaj starozłotych ułanów spotka się akceptacją środowisk kawaleryjskich i potraktowany jako jedna z form własnej działalności kawaleryjskiejCzołem

Dowódca Szwadronu Niepołomice
W barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego

Rtm. K.O. (-) Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,