Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

I Biennale "Koń w sztuce" im. Juliusza Kossaka -

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

I Biennale "Koń w sztuce" im. Juliusza Kossaka -

Postprzez Miro » 16 paź 2009, o 23:48

Szanowni Państwo

pozwalam sobie przedstawić Państwu program I Biennale „Koń w sztuce” im. Juliusza Kossaka Niepołomice 2009, którego współorganizatorem jest Szwadron Niepołomice. Z założeniach ma to być cykliczne biennale zajmujące się prezentacją Sztuki, której natchnieniem jest koń. W tym roku będzie to prezentacja malarstwa historycznego zebranego w zbiorach Muzeum Narodowego w Sukiennicach, wśród których są obrazy J. Matejki, J. Branda, P. Michałowskiego.

Biennale jest projektem artystycznym, którego realizacja planowana jest na terenie Niepołomic oraz Zamku Królewskiego w Niepołomicach w dniach 6.11.- 14.11.09, jako wydarzenie łączące święto Hubertusa ze Świętem Niepodległości 11 listopada.

Pierwsza taka w Polsce inicjatywa środowisk twórczych i miłośników koni, ma na celu przybliżyć i wspierać budowę nowej tradycji i kultury związanej z wielowiekową obecnością koni zarówno w kulturze jak i tradycji historycznej Polski.

Niepołomice jako prężny ośrodek promocji obcowania z końmi, poprzez stacjonujący tu Szwadron Niepołomice 8. Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego oraz jako mocny punkt na mapie kulturalnej regionu dzięki działalności Fundacji Zamku Królewskiego i współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie są idealnym miejscem dla zorganizowania wydarzenia, które ma szansę przedstawić nowe kulturotwórcze oblicze Niepołomic w skali ogólnokrajowej, a nawet europejskiej.

Planujemy, aby Biennale jako projekt wielowątkowy, składało się z prezentacji kolekcji malarstwa historycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego, malarstwa współczesnego, w tym rysunku i fotografii, wystawy precjozów oraz koncertu pieśni ułańskich. Dodatkową atrakcją byłaby plenerowa zabawa związana z gonitwą Hubertusa, konkurs historyczno-artystyczny dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz specjalny „Dzień Sarmacki”, w trakcie, którego przybliżylibyśmy szerszej publiczności ten wyjątkowo barwny okres w historii Polski.

Wszystkich serdecznie zapraszam prosząc o potwierdzenie swojego uczestnictwa w poszczególnych fragmentach imprezy.

Jan Znamiec


Obrazek


Obrazek
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Dowódca » 21 paź 2009, o 12:22

Szanowni Państwo


Zapraszam do odwiedzenia strony www.ulani.pl gdzie znajdą Państwo zaproszenie, program i iformacje o współorganizowanym przez Szwadron Niepołomice Biennale Sztuki


http://www.ulani.pl/index.php?str=wydar ... ews_id=123

Jan Znamiec

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 3:46 pm ]
Ułani Szwadronu Niepołomice


Jak co roku spotkamy się wraz z Kołem Pułkowym 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego na Cmentarzu Rakowickim oraz „Szwadronem Toporzysko” w barwach 3 PSK , aby zapalić światło pamięci na grobach pochowanych na tym cmentarzu ułanów i strzelców konnych. Zaciągniemy wartę przed grobem Pierwszego Kawalerzysty Rzeczpospolitej B. Wieniawy Długoszowskiego i zorganizujemy uroczysty apel poległych pod Pomnikiem Rokitniańskim.
O tradycji nie powinno się tylko pisać ją trzeba kultywować!
Zapraszam zatem wszystkich 31 października (sobota), w którym to dniu spotkamy się o godz.11.00 na parkingu przy Muzeum AK przy ul. Bosackiej, skąd wspólnie udamy się na Cmentarz Rakowicki. Ułanów Szwadronu Niepołomice obowiązuje kompletny mundur garnizonowy w wersji jesienno-zimowej.
Tradycyjnie 1 Listopada o godz.12.00 pragniemy wystawić wartę pod Pomnikiem Rokitniańskim.


Ze względów organizacyjnych proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa, zaś ułanów Szwadronu Niepołomice o usprawiedliwienie ewentualnej absencji w dniu 31 października. Proszę również o deklarację co do możliwości uczestnictwa w dniu 1 Listopada w warcie honorowej przy Pomniku Rokitniańskim


Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20


Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,