Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Święto Pułkowe A.D. 2014 - 10 lat Szwadronu Niepołomice

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Święto Pułkowe A.D. 2014 - 10 lat Szwadronu Niepołomice

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lut 2014, o 00:35

ZAPROSZENIE

W imieniu Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego zapraszam na uroczystości Święta Pułku, które w tym roku obchodzić będziemy w sobotę 15 marca według następującego programu:
9.00 Spotkanie w kawiarni Europejska.
11.00 Msza Święta w Kolegiacie Św. Anny.
12.00 Przemarsz Kawalerii ulicami Św. Anny i Grodzką
na Plac Ojca Adama Studzińskiego.
12.20 Apel Poległych pod Krzyżem Katyńskim na Placu Ojca Adama Studzińskiego.
13.00 Uroczysty Apel na dziedzińcu Wawelu.
12.30 Zejście do krypt Świętego Leonarda i Srebrnych Dzwonów - zaciągnięcie wart honorowych przed sarkofagami Szefa Pułku Księcia Józefa Poniatowskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Jana III Sobieskiego.
14.00 Akademia w Magistracie Krakowskim - Pałac Wielopolskich Plac Wszystkich Świętych. Wręczenie Odznak Honorowych Szwadronu Niepołomice, odznaczeń i pamiątkowych medali jubileuszowych.
17.00 Obiad i Spotkanie Towarzyskie w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.


Dowódca Szwadronu
rtm.kaw.och. Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2646
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe A.D. 2014 - 10 lat Szwadronu Niepołomice

Postprzez renald44 » 17 lip 2014, o 01:40

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Kilkakrotnie zwracałem się do Was z prośba o pomoc w utrzymaniu grobu Waszego Dowódcy generała Kicińskiego, który jest pochowany na cmentarzu junikowskim w Poznaniu.Grób coraz bardziej jest zaniedbany, popękany, mnie nie stać na jego pielęgnację i naprawę..
Obiecywano zająć się tą sprawą, ale mijają już prawie 2 lata i nic się nie dzieje.
Potraficie robić huczne uroczystości, wydawać masę pieniędzy na prezentacje, a nie potraficie zadbać o grób swojego Generała.
Myślałem, ze ułani to honorowi ludzie ale się zawiodłem.
Jeśli nie macie zamiaru pomóc to trudno, opiszę wasze "honorowe" działania i dbanie o grób swojego Dowódcy w internecie w wszystkich możliwych forach i gazetach, niech ludzie wiedza jacy jesteście naprawdę. Wstyd, jeszcze raz wielki wstyd.
Mirosław Glaser limanow@wp.pl tel. 660480127
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
renald44
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 gru 2011, o 14:59


Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,