Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Moderator: Staszek

Konferencja Środowisk Kawaleryjskich

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 gru 2008, o 01:44

Koledzy! Na prośbę Dowódcy Szwadronu Niepołomice pozwalam sobie zamieścić propozycję zwołania Konferencji Środowisk Kawaleryjskich. Prosimy bardzo o Wasze wypowiedzi na temat tej koncepcji!


Szanowni Koledzy

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad formułą działań formacji kawaleryjskich. W czasie naszych spotkań przy okazji różnych imprez z udziałem kawalerii wiele o tym dyskutujemy. Wydarzenia ostatnich tygodni potwierdziły, że potrafimy być solidarni i podjąć wspólne działania dla dobra wartości, którym staramy się służyć. Nie można zmarnować tej inicjatywy. Chciałbym wykorzystać Waszą aktywność jaką przejawialiście okazując pomoc Szwadronowi Niepołomice w trudnych dla niego chwilach ataku medialnego. Uważam, że najlepszą formą wykorzystania tej aktywności i ożywienia byłoby zorganizowanie KONFERENCJI ŚRODOWISK KAWALERYJSKICH, w trakcie której omówilibyśmy nurtujące nas problemy i zastanowilibyśmy się nad formułą dalszego działania na terenie całego kraju. Zapraszam Was do dyskusji nad celowością zwołania takiej konferencji. Dyskusja ta byłaby prowadzona na forum (forum.ulani.pl) na specjalnie w tym celu założonej galerii i miałaby na celu podjęcie decyzji o organizacji tej konferencji. Proponowałbym aby pierwsza Konferencja została zorganizowana na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Pozytywna energia jaka zawsze z miejsca tego płynęła, o czym najlepiej świadczą znane nam Dzieje Polski daje gwarancję owocności obrad.

Ze swej strony chciałbym zaproponować aby przedmiotem obrad były następujące kwestie:

- potrzeba wspólnej organizacji i reprezentacji środowisk kawaleryjskich i jej forma;

- organizacja i umundurowanie poszczególnych formacji kawaleryjskich;

- ciągłość tradycji – prawo do używania barw i symboli historycznych formacji kawaleryjskich

- ustalenie wspólnego kalendarza imprez formacji kawaleryjskich na rok 2009

- określenie pozycji ochotniczych formacji kawaleryjskich względem struktur wojskowych i MON;

- nawiązanie współpracy z europejskimi formacjami kawaleryjskimi;

Jako termin konferencji proponuje 17 – 18 stycznia. Jest to bowiem pierwszy możliwy termin pozwalający na rzetelne przygotowanie konferencji i nie kolidujący z feriami zimowymi.
Oczekuje Waszych opinii co do celowości zorganizowania takiej konferencji, jej przedmiotu oraz terminu.

Jan Znamiec
Dowódca Szwadronu Niepołomice
Ostatnio edytowano 3 gru 2008, o 08:26 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 1 gru 2008, o 16:21

Idea jak najbardziej słuszna, chociaż wiemy dobrze, jak kończyły się dotychczasowe próby tego typu porozumień i uzgodnień. Ale próbować trzeba. GRH 7 D.A.K. się chętnie wybierze.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pulkownik » 1 gru 2008, o 17:27

Zamojska formacja mimo, że związana poprzez Szwadron Jazdy RP (będąc w jego strukturach) z Federacją Kawalerii Ochotniczej popiera taką inicjatywę. Konsolidacja środowisk jest jak najbardziej potrzebna. Proponowana konferencja ma w swoim założeniu łączyć a nie dzielić więc jest jak najbardziej pożądana. Termin zaproponowany jest już odnotowany w naszym kalendarzu i jeśli dojdzie do takiego spotkania reprezentacja Naszej formacji na pewno weźmie czynny udział.
Reasumując, popieramy taką inicjatywę.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez myta2 » 1 gru 2008, o 18:31

Mozna by spróbować... idea słuszna, to i 7PSKW się zoorganizuje i przyjedzie.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez jarema » 1 gru 2008, o 18:55

Kraków od Bydgoszczy nie tak daleko...
Szesnastka za.

Z mojej strony proponuję też rozważyć kwestię naszej reakcji na "pułki/dywizjony"*, które nie mają prawa do noszenia barw oddziałów, które reprezentują, a, mówiąc brzydko, robią kichę po miastach.

* - niepotrzebne skreślić
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Piotrek » 2 gru 2008, o 01:13

Brak prawa do noszenia barw i dziedziczenia tradycji do dość złożony temat. Są bowiem stowarzyszenia, które miały szczęście powstać na tyle wcześnie, by zdążyć zwrócić się z prośbą do Kół Pułkowych o zgodę na noszenie barw i dziedziczenie tradycji i tę zgodę otrzymać, ale są i takie, którym nie było to dane. Takim przykładem jest nasze stowarzyszenie GRH 7 DAK. Londyński Związek Artylerzystów Konnych został bowiem rozwiązany na dwa lata przed powstaniem naszego stowarzyszenia. Nie ma zatem organizacji, czy instytucji, która czuła by się na dzień dzisiejszy do wyrażenia zgody na noszenie przez nas barw i dziedziczenie tradycji 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej. Owszem, mamy kontakt z byłymi członkami tegoż stowarzyszenia, szczycimy się ich przyjaźnią, wspierają nas w naszych działania, jednakże samego aktu przekazania barw i tradycji dokonać nie mogą. My ze swojej strony, niejako uzurpując sobie prawo do noszenia barw artylerii konnej, możemy jedynie naszą postawą, pracą i wysiłkiem dać dowód tego, że jesteśmy godni nosić mundury z czarno - szkarłatnymi barwami i domniemywać, że to co robimy zasłużyłoby na uznanie artylerzystów konnych, żołnierzy lat 1919 - 1920, września 1939 r. i Polskich Sił Zbrojnych.
Nasuwa się zatem pytanie, jakie zastosować kryterium podziału, pomiędzy tych którym prawo do noszenia barw przysługuje, a tych którym nie. Jeśli podejdziemy do tematu nazbyt formalnie, to GRH 7 DAK zasługuje na potępienie.

W kwestii reakcji na naganne zachowanie tych, którzy nie potrafią okazać należytego szacunku barwom i tradycjom Wojska Polskiego, recepta wydaje się być prosta. Eliminować ze środowiska KO, piętnować każdy przypadek nieodpowiedniego zachowania, nie tylko na forach, ale i w prasie lokalnej ukazującej się w miejscach, gdzie działa takie środowisko. W takich przypadkach byłbym bezlitosny.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 21 gru 2008, o 00:16

czy zapowiadany termin jest aktualny??

było nie było został niespełna miesiąc a tu żadnych nowych informacji....
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 gru 2008, o 14:14

Na opłatku padła data 24 stycznia! Jutro potwierdzimy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 21 gru 2008, o 14:15

To szybciutko dajcie znać żeby jakoś czasowo się ustawić do sprawy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotr » 22 gru 2008, o 13:09

3 szwolezerow jak najbardziej popiera inicjatywe, na pewno bedziemy na spotkaniu. Jestesmy w federacji ale nie ma to w tej chwili najmniejszego znaczenia bo spotkanie jest zdecydowanie potrzebne. Wychodze z zalozenia, ze skoro mamy wspolny cel (a jest nim szeroko rozumiane dobro kawalerii) to predzej czy pozniej uda sie osiagnac porozumienie. Byloby rewelacyjnie gdyby udalo sie jak najszybciej sprecyzowac date spotkania.
Avatar użytkownika
Piotr
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 gru 2008, o 02:08
Lokalizacja: 3 Szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 22 gru 2008, o 15:24

Fajnie gdyby pojawiło się też kilka szczegółów technicznych takich jak czy konferencja będzie jedno, czy dwudniowa, jakieś info o możliwości noclegu, kosztach, itd.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez wacektel » 22 gru 2008, o 17:12

Wszystkie szczegóły podamy w najbliższym czasie (jak najszybszym)
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 26 gru 2008, o 13:27

Proponuję skupić się na merytorycznej dyskusji o współczesnej KO i jej kierunkach rozwoju oraz na kalendarzu corocznych imprez a referaty o podłożu historycznym pozostawmy na kolejne spotkania. Dzisiaj najważniejszym tematem jest nasza przyszłość oraz wypracowanie takiego porozumienia środowisk by miały one spójne i jednoznaczne cele. Dotyka nas wiele problemów i nimi się musimy zająć.
Moje sugestie :
- kalendarz imprez
- barwy i ich dziedziczenie
- szkolenia i manewry na poziomie ogólnopolskim
- stopnie i hierarchia w KO
- wizerunek KO
- promocja idei KO
- współpraca z MON
Jeśli omówimy powyższe kwestie i dojdziemy do wspólnych wniosków pozostanie jedynie stworzyć grupę roboczą, która opracuje na podstawie powyższej dyskusji określony harmonogram pracy. Uważam również, że do dyskusji należy zaprosić FKO, która pewne sprawy już ma przerobione i może wesprzeć i włączyć się do tej inicjatywy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 gru 2008, o 22:47

Koledzy! Konkretne propozycje podałem w dziale "Aktualności w barwach 8 PU". Wpadnijcie tam. Są też podane koszty uczestnictwa!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dowódca » 26 sty 2009, o 00:08

Proponuje aby na forum otworzyć nowy dział np pod nazwą współczesne formację kawaleryjskie, w którym to dziale znajdowałaby się tabela z danymi kontaktowymi poszczególnych formacji. Stworzenie takiej tabeli, z pewnością ułatwiłoby nam możliwość kontaktu. Ufam,w że Jarek Banasik poprowadzi i tę tabelę. Proszę osoby biegłe w informatyce jak stworzyć taką tabelę na naszym forum. Niezależnie jeżeli to mozliwe to prosiłbym o przesłanie tej listy na mój adres dowódca@ulani.pl
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20


Powrót do kierunki rozwoju KO w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,