Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wielka Parada Kawalerii w Wilanowie

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Wielka Parada Kawalerii w Wilanowie

Postprzez Lucas » 30 sie 2006, o 10:24

Czwarta impreza Dni Wilanowa 8 - 10 września (od piątku do niedzieli) odbędzie sie na Polach Natolińskich przy ul Pałacowej i Przyczółkowej. Wojsko Króla Jana, kawaleria 1939, kawaleria współczesna, pokazy i występy artystyczne, sceny batalistyczne. Szczegóły na stronie: http://www.polishprestige.pl/modules.ph ... ge&pid=117

Będzie tam również prezentował sie mój macierzysty Oddział czyli Szwadron Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 wrz 2006, o 20:09

Bardzo chętnie spotkam sie w Wilanowie ze wszystkimi uczestnikami Rewii, z którymi miałem przyjemność wymieniać poglądy na naszym Forum.
Proszę brać namiar na ciemnożółte proporczyki na lancach. Śpimy w Straej Miłosnej na świetlicy. Szczególnie miło będzie mi poznać Ułanów Grochowskich i Atyla
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 6 wrz 2006, o 23:57

Czołem
Szukaj mnie najpierw ze sztandarem 2pu, a potem jak na avatarze z km na plecach. Jeszcze nie widziałem w innych stowarzyszeniach takich masochistów, żeby ktoś woził 9kilo stali, jak można aluodlew lub kaburkę (najlepiej pustą :lol: ) Andrzej
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 wrz 2006, o 08:01

Właśnie dlatego pragnę Was na własne oczy zobaczyć jako anomalia współczesnej Kawalerii III ( a może już IV RP). Jestem pełen uznania i sam chętnie założyłbym km żeby docenić to co robicie,
Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 7 wrz 2006, o 09:35

Ciesząc się z góry z poznania wielu Kolegów apeluję jednocześnie do wszystkich uczestników Parady Kawalerii - wykorzystajmy tę rzadką okazję spotkania aż tylu środowisk kawaleryjskich z całej Polski do poznania się, wymiany poglądów i doświadczeń. Nie patrzmy na siebie w szyku jak na konkurentów, każdy z nas robi to co robi z najwyższych pobudek i najlepiej jak potrafi (ja w to wierzę). Wymieniajmy sie adresami i telefonami. Integrujmy się Koledzy bo okazja ku temu wspaniała. Apeluje o to bo chyba ułani ochotnicy z takim PESEL'em jak mój nie dożyją powstania jednolitej, ogólnopolskiej organizacji kawaleryjskiej, która integracji będzie służyć. Pozdrawiam również wszystkich serdecznie.
Apeluje również do wszystkich, którzy odwiedzają nasze Forum a jeszcze nie są członkami żadnego środowiska kawaleryjskiego - zachowując ostrożność (konie bywają różne) podchodźcie do nas podczas Parady Kawalerii i pytajcie o wszystko.
Może i Wy znajdziecie swoje miejsce. Mam wielu Kolegów którzy tak do nas trafili.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez ref-ren » 7 wrz 2006, o 14:49

Ułan z Sącza napisał(a):Ciesząc się z góry z poznania wielu Kolegów apeluję jednocześnie do wszystkich uczestników Parady Kawalerii - wykorzystajmy tę rzadką okazję spotkania aż tylu środowisk kawaleryjskich z całej Polski do poznania się, wymiany poglądów i doświadczeń. Nie patrzmy na siebie w szyku jak na konkurentów, każdy z nas robi to co robi z najwyższych pobudek i najlepiej jak potrafi (ja w to wierzę). Wymieniajmy sie adresami i telefonami. Integrujmy się Koledzy bo okazja ku temu wspaniała. Apeluje o to bo chyba ułani ochotnicy z takim PESEL'em jak mój nie dożyją powstania jednolitej, ogólnopolskiej organizacji kawaleryjskiej, która integracji będzie służyć. Pozdrawiam również wszystkich serdecznie.
Apeluje również do wszystkich, którzy odwiedzają nasze Forum a jeszcze nie są członkami żadnego środowiska kawaleryjskiego - zachowując ostrożność (konie bywają różne) podchodźcie do nas podczas Parady Kawalerii i pytajcie o wszystko.
Może i Wy znajdziecie swoje miejsce. Mam wielu Kolegów którzy tak do nas trafili.



" Łza się w oku kręci i żal dupę ściska
że nie mogę być z Wami kochane ludziska".

/ref-ren/

post scriptum - A z tym PESELEM to ty nie przesadzaj... jestem od Ciebie o 20 lat starszy... a jeszcze ciągle czuję wiatr w uszach gdy mój koń galopuje...

[ Dodano: Czw Wrz 07, 2006 2:55 pm ]
Ułan z Pacanowa napisał(a):Właśnie dlatego pragnę Was na własne oczy zobaczyć jako anomalia współczesnej Kawalerii III ( a może już IV RP). Jestem pełen uznania i sam chętnie założyłbym km żeby docenić to co robicie,
Pozdrawiam serdecznie



"Pomogę Ci uporać się z powyższym problemem
co tam rkm... służę ckm-em..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan » 8 wrz 2006, o 11:06

Kiedy mamy pogadać? W trakcie szarży może? Hmm... jakoś coś to ja zawsze chętny do pogaduch w cwale :P
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez atyl » 9 wrz 2006, o 07:29

Nie ma sprawy . Siodło juczne mamy, tylko jaki typ ckm ( trzeba dorobic ramy transportowe).
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 wrz 2006, o 00:08

Wrociłem do Pacanowa z Wilanowa godzinę temu! I cóż moge powiedzieć?
Pierwszy raz w moim 50 - letnim życiu mogłem szarżować w gronie ponad setki ułanów. To po prostu trzeba przeżyć. Wielka chwała organizatorom IV Rewii KAwalerii w Wilanowie!
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim Kolegam ze Szwadronu Niepołomice za ich postawę i zaangażowanie w przybycie na tą imprezę! To było naprawdę mocne wejście. Byliśmy najliczniejszą grupą kawaleryjską, a swoim wyglądem zwracaliśmy uwagę prowadzących imprezę! No i wszystkich obecnych. Tak trzymać ku chwale 8 PU! Kupą Mosci Panowie! Było dobrze, ale nie znaczy to, ze nie może być lepiej!
Cieszę sie bardzo, że osobiście mogłem poznać Pieczarkę i Atyla, znanych mi do tego momentu z dyskusji na tym Forum. Ze wzruszeneim patrzyłam w kierunku ks prałata Peszkowskiego, kapelana Rodzin Katyńskiech i weteranów Kawalerii II RP.
Przed nami jeszcze tylko 364 dni do następnej Rewii w Wilanowie. A więc do pracy ułani księcia Józia!

Przed szarżą w Wilanowie fot. Beata Szwed


Obrazek
Ostatnio edytowano 12 wrz 2006, o 19:54 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 11 wrz 2006, o 11:14

Wróciłem do Sącza koło drugiej w nocy - potwornie zmęczony i potwornie dumny. Miałem zaszczyt uczestniczyć we mszy św. podczas WPK w kościele w Wilanowie, ramię w ramię z Kompanią Reprezentacyjna WP. Momentu w którym ks. Zdzisław Peszkowski podszedł do nas i ucałował proporzec Stowarzyszenia Koło Pułkowe 8 PU w Krakowie, który był ze Szwadronem Niepołomice w barwach 8 PU w Wilanowie nie zapomnę nigdy. Czułem się niezasłużenie wyróżniony jako ułan ochotnik KO i byłem bardzo dumny z wyróżnienia i takiego uhonorowania proporca ułanów przez tak wybitnego Polaka jakim jest Ks Z. Peszkowski. Tego co widziałem jako widz z trybuny na błoniach wilanowskich opisać się nie da - to trzeba zobaczyć. Podziękowania dla organizatorów, Kolegów z mojego macierzystego Stowarzyszenia, dla uczestników z innych formacji kawaleryjskich. Nie widzieliście Koledzy tego co ja zobaczyłem w oczach widzów patrzących jak szarżujecie na Niemców - ja widziałem - wierzcie mi tego nikt nigdy nie kupi za żadne pieniądze i nikt nam tego nigdy nie zabierze.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Fumio » 12 wrz 2006, o 11:36

Witam wszystkich poniewaz jest to moj pierwszy post ;)
Ponizej link do moich zdjec z Wielkiej Parady:
Galeria

Mam jeszcze kilka zdjec ktorych jeszcze nie wrzucilem i krotkie filmiki. Jakby bylo zainteresowanie moge je udostepnic ;)
Avatar użytkownika
Fumio
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 wrz 2006, o 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 wrz 2006, o 19:49

Hej Fumio!
CZy możesz mi podesłać jedno zdjęcie w dużym formacie nr DSC03951. Szyk rozwiniety przy prezentacji. Jest tam na pierwszym planie Szwadron Niepołomice.
pozdrawiam serdecznie!
mój e-mail
pacanowianin@poczta.onet.pl
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Fumio » 12 wrz 2006, o 23:37

Tu mozna sciagnac fotki w oryginalnej wielkosci:
Sciagnij zzipowany plik
A tu obejrzec wszystkie fotki i filmiki:
Galeria 2 - rozszerzona
Avatar użytkownika
Fumio
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 wrz 2006, o 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ref-ren » 13 wrz 2006, o 11:15

Fumio napisał(a):Tu mozna sciagnac fotki w oryginalnej wielkosci:
Sciagnij zzipowany plik
A tu obejrzec wszystkie fotki i filmiki:
Galeria 2 - rozszerzona



"Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby...
przykro mi lecz nie widzę żadnej znajomej gęby...
Same amaranty królują na błoniach
a gdzież są ułany... z Krakowa... na koniach?"

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 wrz 2006, o 09:48

Hej Fumio!
Dzięki za filmik z szarży! Oglądam na okrągło! Jako moderator tego Forum dziękuję za tak szybkie zamieszczenie linków do zdjęc i fimików! Dzięki temu Forum nabrało większego kolorytu!
Pozdrawiam!

Jest już relacja z Wilanowa na stronie www.ulani.pl wraz z galerią zdjęć!!!!!
ZAPRASZAMY!
Ostatnio edytowano 14 wrz 2006, o 21:21 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,