Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

HUBAL - piwo !?

Moderator: Staszek

HUBAL - piwo !?

Postprzez Bartek » 13 mar 2006, o 15:49

Dzis przy okazji przeszukiwania sieci przypadkowo znalazłem informacje, że na rynku polskim od października 2003 (sic!) wprowadzone zostało piwo o nazwie Hubal.
"...dyrekcja wybrała nazwę "HUBAL", tłumacząc się tym iż nazwa ta będzie łatwo przyswajalna i kojarzona z Grudziądzem..."
A może jest notka biograficzna na etykiecie w celach edukacyjnych towarzystwa piwoszy ?
: )
Majorowi Dobrzańskiemu podejrzewam by sie nie spodobało.

to nie jest reklama. Nie piłem, nie polecam : )
Bartek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:18

"Piwo Hubal" z Grudziądza.....

Postprzez Lucas » 13 mar 2006, o 22:05

Smutne w jaki sposób kupczy się historią Polski i jej symbolami. Smutne i haniebne. Polecam zajęcie się tematem obrońcom dobrego imienia Kawalerii II RP z Grudziądza - sygnatariuszom "Apelu Grodziądzkiego".
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Rotmistrz » 14 mar 2006, o 10:34

http://www.kunter.pl/hubal.htm
Oto jest pod nosem panów z Grudziądza.To tak pewno na lepsze samopoczucie.
Avatar użytkownika
Rotmistrz
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:07

ciekawa oferta handlowa:???:

Postprzez PETRYHOR » 14 mar 2006, o 12:51

Firma wyzej wymieniana ma rownierz w swojej ofercje inne ciekawe marki piwa rotmistrz i to w kilku wariantach pils, mocny, eksport, strong, przynajmniej dali na etykiecje jakiegos wojaka z czasów przed rozbiorowych niestety w polskim kontuszu i na koniu. Proponuje ogłosić bojkot konsumencki tegoż zacnego :twisted: browaru!!! Moze się ktoś z Grudziądza przyłączy? W kupie siła może wtedy bezlitośni handlowcy i producenci zrozumieją, że nie należy nadłużywać dobrego imienia obrońcow RP do celów marketingowych.
KUPĄ PANOWI
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Piwo

Postprzez Rotmistrz » 14 mar 2006, o 13:23

To znaczy że do mojej szarży dopiszę "mocny" albo "pils" i Panowie z Grudziądza nie podejmą tematu.
No to na zdrowie Panowie, naważyliście sobie piwa trzeba je teraz wypić,ale pijcie sami.
My zobaczymy jak sobie poradzicie z tym browarem.
Avatar użytkownika
Rotmistrz
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:07

Postprzez alibi » 15 mar 2006, o 09:35

może za niedługo pojawi się piwo "wachmistrz" albo "plutonowy" :)
alibi
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 mar 2006, o 00:21

Postprzez PETRYHOR » 24 mar 2006, o 14:38

Hubal wolał czystą.
I strasznie baby :lol:
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Postprzez hubalczyk » 24 mar 2006, o 16:39

Ciekawe co by mój dziadek powiedział o tym piwie :lol: o z majorem 3 miesiące po lasach wojowali, a pote jeszcze 2 latka w AK po lasach za niemcem latał, a teraz tyle zostało po jego OWWP raptem piwo. A bym zapomniał 30 kwietnia są obchody w Anielinie i święto 25 Batalionu Dowodzenia im. Henryka Dobrzańskiego ten batalion naszczęście zachował pamięć o Szalonym Majorze i jego żołnierzach.
hubalczyk
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 mar 2006, o 16:21
Lokalizacja: opoczno

Postprzez Qba » 24 mar 2006, o 17:42

Browar Grudziądz nigdy nie był moim faworytem. Ułan z Sącza ma rację - kupczenie tradycją dla celów marketingowych jest haniebne. I to przy promocji tak podłego napoju, który zresztą czuć fasolą (sic!). Piwem "Rotmistrz" raczyli nas poznaniacy dwa lata temu podczas ich święta, ale szybko wycofali się z tego pomysłu.
Avatar użytkownika
Qba
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 mar 2006, o 17:09
Lokalizacja: 1 Pułk Szwoleżerów

Postprzez PETRYHOR » 24 mar 2006, o 19:44

Tak się obawiałem, że to napój chmielowy(nie piwo naturalnie fermentujące) na bazie ROYALU i aromatu identycznego z naturalnym. Wykorzystywanie symboli patriotycznych do celów marketingowych powinno być obłozone społecznym zakazem jeśli jakiś produkt nie spełnia zadnych norm i ma wielkie nazwy a jakości mu brak to konsumęci powinni to zbojkotować, możę się wtedy opamiętają.
Nie można zapomnieć, że jednymi z najbardziej rozpoznawalnych marek Polskich na świecje są Chopin i Belweder(te mają jakość bynajmniej). Szkoda, że to czysta a nie samochód czy najnowsze technologie, produkty które rozwijają społeczeństw i gospodarke.
My o piwie a ilu młodych ludzi wie kim był Hubal?
Zacznijmy przez swoją postawe edukować młode społeczeństwo zanieśmy ten kaganek oświaty!!!
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Postprzez Qba » 24 mar 2006, o 22:36

"My o piwie a ilu młodych ludzi wie kim był Hubal?
Zacznijmy przez swoją postawe edukować młode społeczeństwo zanieśmy ten kaganek oświaty!!!"


Dotarliśmy do sedna sprawy. W jaki sposób najskuteczniej dotrzeć obecnie do młodzieży? Bynajmniej nie konno. Odpowiedź dał Browar Grudziądz.
Avatar użytkownika
Qba
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 mar 2006, o 17:09
Lokalizacja: 1 Pułk Szwoleżerów

Postprzez Jakub » 28 mar 2006, o 15:34

Zgadzam się z Panami w stu procentach. Społeczeństwo jest niedouczone, nic nie wie na tematy związane z kawalerią. Wydaje mi się że jest to spowodowane w dużej mierze stylem współczesnego życia wielu ludzi. Dzisiaj mało kto zwraca uwagę na wartości i idee jakie przyświecały kawalerzystom II RP. Równierz współczesny system edukacji jest tego wynikiem. Wielu z moich rówieśników gdy usłyszą,"moją pasją jest kawaleria...", pytają "a co to jest kawaleria?" lub "kto to jest ułan?". Wstyd,poprostu wstyd i hańba! Świetnym tego przykładem jest moja nauczycielka od historii (nadmienię że w programie szkół średnich z historii omawiane są wszystkie możliwe formacje WP tylko nie kawaleria, więc moja nauczycielka dodałs od siebie kilka słów...") która mówiąc o jednostkach uwczesnego Wojska Polskiego, użyła słów "...a ci Polaczkowie, na tych konikach, z szabelkami... i dawaj na czołgi!". Krew się we mnie zagotowała. Jeśli nauczyciel nie wie nic o kawalerii WP z tego okresu (nauczyciel historii), to co skąd młodzież ma wiedzieć cokolwiek na temat Hubala. Niestety taka jest przykra prawda. Tylko my możemy coś zmienić.

PS. Czy ma ktoś film "Hubal" na dvd? Kocham ten film! Jakby coś to gg lub mail.

Pozdrawiam! :neutral:
Avatar użytkownika
Jakub
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 mar 2006, o 13:59
Lokalizacja: Chrzanów

A hist(o)(e)rycy

Postprzez PETRYHOR » 28 mar 2006, o 18:26

Widze, że kolega miał bardzo poprawnych ideowo nauczycieli(sic), ale trzeba się somemu dokształcać szczególnie w tak zawiłej nauce jak historia. Radze wszystkim się uczyć z wielu książek, opracowań naukowych i źródeł oraz wyrabiania sobie samemu światopoglądu na dane zagadnienia. Im więcej będziesz wiedział tym obraz danej sprawy będzie jaśniejszy, a pani od historii radze się też dokształcać a nie oglądać filmy Wajdy :evil: .Lotna tyle Qr złego zrobiła!!!

PS.Jak zdobędziesz film to daj mi znać, bo jest zrobiny naprawde przyzwojcie i też sobie go obejrze jeszcze kilka razy.
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Postprzez Jakub » 28 mar 2006, o 20:01

Napewno dam znać. Ja ten film potrafię obejrzeć trzy razy w ciągu jednego dnia (zrobiłem to już kilkakrotnie) i jeszcze mi się nie znudził!

Tutaj serdeczne podziękowania śle do Ułana z Sącza! :grin:
Avatar użytkownika
Jakub
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 mar 2006, o 13:59
Lokalizacja: Chrzanów

Dobrzański Henryk

Postprzez Rotmistrz » 19 kwi 2006, o 13:20

30 kwietnia mija 66 rocznica śmierci majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim Hubal (1896-1940), polski jeździec, instruktor jazdy konnej, major Wojska Polskiego. Zdobywca Pucharu Narodów w Nicei w 1925 roku, wielokrotny reprezentant Polski. Brał udział w wojnie obronnej 1939. Po jej zakończeniu wraz ze swoim oddziałem kontynuował walke z okupantem niemieckim w Górach Świętokrzyskich, a później w lasach spalskich. Zginął w bitwie pod Anielinem 30.IV.1940. Przy okazji mijajacej rocznicy trzeba zadać sobie pytanie czy nazwa Hubal pojawiająca sie w odniesieniu do jednej z marek piwa, służy upamiętnieniu wśród Polaków tej barwnej postaci. Czy też jest uwłaczająca jego pamięci. Pozostaje to otwartym pytaniem.
Avatar użytkownika
Rotmistrz
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:07

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,