Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Warunki techniczne obszywania stopni

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Warunki techniczne obszywania stopni

Postprzez Ułan » 16 sty 2007, o 01:07

Witam!

Mam takie małe pytanko: czy wie ktoś gdzie można znaleźć warunki techniczne dotyczące obszywania mundurów stopniami. Zarówno wygląd jak i odległości oraz w miarę możliwości warunki techniczne materiałów z których są naszywane.
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Warunki techniczne obszywania stopni

Postprzez ref-ren » 16 sty 2007, o 10:48

Ułan napisał(a):Witam!

Mam takie małe pytanko: czy wie ktoś gdzie można znaleźć warunki techniczne dotyczące obszywania mundurów stopniami. Zarówno wygląd jak i odległości oraz w miarę możliwości warunki techniczne materiałów z których są naszywane.



"Być może się mylę lecz tak mi się zdaje...
stopniami się nie obszywa... stopnie się nadaje..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan » 16 sty 2007, o 17:47

Być może użyłem dość kolokwialnego określenia ale napewno używanego w żargonie żołnierskim. Napewno zaś mi nie chodziło o nadawianie stopnia gdyż jeszcze nie widziałem munduru któremu nadano stopień ;) A co do osoby której go nadano to napewno nie będzie się nim obszywała a może conajwyżej założyć mundur na którym będzie ten stopień widoczny. I o dokładny sposób w jaki te stopnie uwidaczniano mi chodzi. Amen :cool:
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Staszek » 16 sty 2007, o 21:20

http://www.piechur.friko.pl/stopnie.htm

Trochę cierpliwości. Chłopaki z "zasobami" NPK na pewno wkrótce się odezwą i Ci pomogą.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez ref-ren » 16 sty 2007, o 21:35

Ułan napisał(a):Być może użyłem dość kolokwialnego określenia ale napewno używanego w żargonie żołnierskim. Napewno zaś mi nie chodziło o nadawianie stopnia gdyż jeszcze nie widziałem munduru któremu nadano stopień ;) A co do osoby której go nadano to napewno nie będzie się nim obszywała a może conajwyżej założyć mundur na którym będzie ten stopień widoczny. I o dokładny sposób w jaki te stopnie uwidaczniano mi chodzi. Amen :cool:




Po cóż się "obszywać", jest metoda lepsza
wystarczy w pagony gwiazdek se nawpieprzać...
Możesz być rotmistrzem albo porucznikiem
generałem armii ... tu kłopot ... z wężykiem...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan » 17 sty 2007, o 00:40

Ref...
Nie potrzeba mi nosić nienależnych gwiazdek czy dziadkowych orderów. Nie szukam "taniego i dobrze zachowanego" Virtuti Militari po allegro. ;)

Staszku:
Ten obrazek wyjasnił kilka moich wątpliwości ale dalej chętnie bym zobaczył dokładne warunki techniczne. I to koniecznie (jeśli się da oczywiście) z określeniem jak ma wyglądać stopień na otoku. Wiem, że np tasiemek używało sie węższych od tych na naramiennikach.[/i]
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 sty 2007, o 07:59

O ile dobrze mi wiadomo, na otokach czapek nie było nigdy tasiemek, tylko czapki oficerskie obszyte były w okół u góry otoku galonami srebrnymi! Jeden galon oznaczał oficera młodszego, dwa - starszego! Ale to wie każdy czapnik u którego zamawia się czapkę!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan » 22 sty 2007, o 04:31

Chodzi mi o belki oznaczające stopnie: jedna dla st. ułana, dwie dla kaprala... Były z tasiemki nieco węższej od tej używanej do naramienników z tego co mi wiadomo.
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ref-ren » 22 sty 2007, o 11:54

Ułan napisał(a):Chodzi mi o belki oznaczające stopnie: jedna dla st. ułana, dwie dla kaprala... Były z tasiemki nieco węższej od tej używanej do naramienników z tego co mi wiadomo.



(Godz. 3.31 !)

"Kapralu... czy ci nie żal ?
O belkach śniąc ciągle... noc tracisz...
Na belki chcesz wydać szmal?
A potem... na troki do gaci ?

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan » 22 sty 2007, o 17:58

Odnoszę wrażenie, że ostatni post refrena przekroczył granice taktu i dobrego smaku. Jeśli nie masz nic merytorycznego do wniesienia w dyskusję bądź łaskaw się nie odzywać. Sposób w jaki spędzam noc jest moją sprawą i nic ci do tego kiedy piszę posty.
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 sty 2007, o 20:39

A o to chodzi!
Rzeczywiście była to tasiemka chyba 5-6 mm szer. Albo metalowe belki gotowe takiej samej szerokości!
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 22 sty 2007, o 22:01

Ułan napisał(a):Odnoszę wrażenie, że ostatni post refrena przekroczył granice taktu i dobrego smaku. Jeśli nie masz nic merytorycznego do wniesienia w dyskusję bądź łaskaw się nie odzywać. Sposób w jaki spędzam noc jest moją sprawą i nic ci do tego kiedy piszę posty.




"Tasiemka... życiowym problemem...
Cóż... szkoda mi kilobajtek...
Weź... obszyj się starym systemem...
Najlepsza jest ... guma od majtek..."


/ref-ren/ ... już nie przeszkadzam w tfurczej dyskusji... sorry...
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lucas » 24 sty 2007, o 00:09

ref-renie bardzoś mi drogi
dlatego proszę zejdź ze złej drogi
nie jedź pegazem przez sztachety
bo se zerwiesz oficerskie epolety....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 sty 2007, o 00:28

No toś ref-renie podpadł srodze
Stając Zdzichowi na jego drodze!
I ja dopowiem, choć żem nie quorum -
Nie pchaj z majtkami się w nasze Forum !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 24 sty 2007, o 01:11

Ułan z Pacanowa napisał(a):No toś ref-renie podpadł srodze
Stając Zdzichowi na jego drodze!
I ja dopowiem, choć żem nie quorum -
Nie pchaj z majtkami się w nasze Forum !!!




"Jak pisałem wyżej, kończę dyskusyję.
Gdy temat ciekawy... to kontynuujcie...
Kto, kiedy, co sobie tasiemką obszyje...
Forum jest od tego - więc się nie krępujcie... "

Pozdrawiam - /ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron