Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Lookas » 10 maja 2010, o 09:30

Nigdzie niczego nie pisałem o chorażych:) Istnieli na prawach oficerskich oczywiście:)

A co do przodka ( choc podejrzewam, ze chodziło Ci o lawetę, bo na lawecie wozi sie trumnę)......wystarczy poszukać i to wcale nie ze świecą:)
Filmik znany, ale wart przypomnienia, tym bardziej, ze juz za niespełna 60 dni kolejna Strefa Militarna.

http://vimeo.com/6141909
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Lucas » 10 maja 2010, o 09:56

[quote="Lookas"]Nigdzie niczego nie pisałem o chorażych:) Istnieli na prawach oficerskich oczywiście:)

Nie pisałeś fakt ale w nawiązaniu do określenia Piotra, który potraktował chorążego jak podoficera tak Twą wypowiedź zrozumiałem Łukaszu. Jeżeli na opak to przepraszam. Z nazewnictwem części armaty nie dyskutuję z DAK'owcem :D a filmik zarąbisty.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 10 maja 2010, o 12:24

Kto tam dosiadał wierzchowców ? Ciężko rozpoznać na filmie.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 10 maja 2010, o 12:34

Paweł Apolinarski i jego ludzie. Obsługę konno Markowali koledzy z 7 PSK i 15 PU. Jako działonowy jechał PIotrek Walter. My robiliśmy działoczyny z ziemi.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 10 maja 2010, o 17:42

A ja się pytam dlaczego nie na koniaszkach ? toż to ma być artyleria konna !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 10 maja 2010, o 19:42

No i też konno zajechała na przygotowane wcześniej stanowisko ogniowe. Tam też obsługa się spieszyła i przystąpiła do prowadzenia ognia. A dlaczego my pieszo zamiast konno... Ciągle z tego samego powodu - brak stajni do współpracy i koni, które można by przygotować do działania w polu.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 11 maja 2010, o 08:01

Konia taniej niż rasowego psa można kupić - o zgrozo, świat upada ! Na Kresy po remonty musicie przybyć.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez elmijakke » 11 maja 2010, o 09:59

Teraz konia kupić to nie problem, ale trzeba go później jeszcze utrzymać. Chłopkai, o ile wiem to dla pełnego działonu musieli by utrzymać tak pod trzydziestkę tych koni (zakładając, że zdarzają się kontuzje)....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 11 maja 2010, o 10:20

No i wychodzi, że pasza na jednego konia to ok 150 - 200 zł (stawka dla naszych koni - mniejszych ) + kowal, szczepienia, odrobaczania i pensjonat. A właśnie, jakie ceny paszy obowiązują na waszym terenie ? (siano, owies, rozczyszczanie )
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez elmijakke » 11 maja 2010, o 10:37

Pasza to nie wiem, ale pensjonat to makabryczny koszt. Wiadomo - Warszawa :| , mam stajnie (Legia) w samym mieście 5 minut samochodem od domu, ale za to trzeba płacić - koszt miesięczny pensjonatu prawie 1 300 zł. Szczepienie w cenie. Kowal raz na dwa miesiące 230 zł (kuje na 4 nogi). Oprócz tego marchewka, jabłka, jakieś suplementy, witaminy, także zbierze się miesięcznie dodatkowo jakaś stówka do dwóch. W tej chwili koń to mój największy i główny wydatek :lol: Dzięki Bogu rumak zdrowy (tfu, tfu, odpukać), także na weta nie wydaje... :D Ale przyjemność z jazdy - bezcenna :D
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 11 maja 2010, o 10:59

W Poznaniu wychodzi to ok. 1000 zł. Kupić konia łatwo, utrzymać gorzej.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez myta2 » 11 maja 2010, o 14:18

W Poznaniu pensjonat 650 zł - w tym 2x dziennie pasza treściwa, objetościowa BO., w cenie również 2 hale kryte, parkur, czworobok, 2 padoki i co najważniejsze 50m DO LASU!!!!!, kowal (kucie na zimno x4) 200, + odrobaczanie, szczepienia itd... ale po sąsiedzku juz po 750 stajnia jest...:(
tak w promieniu 30km od Poznania taniej się nic nie znajdzie(chyba że naprawde cieńka stajnia bez infrastruktury.

Co prawda jak sie nie ma swojego konia sa mozliwości taniej posiadać, u mnie w stajni właściciele prowadza coś takiego jak półdzierżawa. koszt około 400za miesiąc, + połowa wszystkich kosztów (masz konia jeździsz nim b.o. no i masz pierszeństwo) pod twoja nieobecność kożysta z niego szkółka. Jest to rozwiązanie dla ludzi któych nie stać na posiadanie własnego wierzchowca lub chcą spróbować jak to będzie a luksus ten że jak coś nie pasi to wypowiadasz umowę i spokój (z własnym koniem już tak prosto nie jest)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez Piotrek » 11 maja 2010, o 16:27

myta2 napisał(a):W Poznaniu pensjonat 650 zł


W Swarzędzu, nie w Poznaniu ;)

Na Woli pensjonat kosztuje zdaje się 800 zł. Z jednej strony drogo, z drugiej... kto był na Woli, wie co jest do dyspozycji w cenie. Tak, czy inaczej, jakby nie liczyć, ok. 800 - 1000 zł miesięcznie się uzbiera. Chyba że ma się jakieś zaprzyjaźnione, rodzinne stajnie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez pulkownik » 11 maja 2010, o 21:03

U nas pensjonat z paszą i obsługą bez kowala i odrobaczania 400-450 zł. Wg moich wyliczeń utrzymanie mojego koniaszka to jakieś 100 - 150 zł/miesiąc. Ale mam własne pastwiska i dotacje zarówno na pola pastwiska jak i na łąki. Jestem w raju ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Majowe Zgrupowanie Szwadronu Niepołomice.

Postprzez myta2 » 11 maja 2010, o 21:24

Piotrek napisał(a):
myta2 napisał(a):W Poznaniu pensjonat 650 zł


W Swarzędzu, nie w Poznaniu ;)

Na Woli pensjonat kosztuje zdaje się 800 zł. Z jednej strony drogo, z drugiej... kto był na Woli, wie co jest do dyspozycji w cenie. Tak, czy inaczej, jakby nie liczyć, ok. 800 - 1000 zł miesięcznie się uzbiera. Chyba że ma się jakieś zaprzyjaźnione, rodzinne stajnie.


Wola w Poznaniu nie jest wykładnikiem cen, przecież to jest umierający moloch który w takiej formie nie ma racji bytu, A stajnia w której mam Grację jest w Poznaniu (w połowie) padoki i drewniak są w Poznaniu a siodlarnia i stara hala są w Gruszczynie hihihihi. :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron