Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

To już dwa lata działalności Forum!!

Opinie Użytkowników

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez myta2 » 1 lut 2010, o 01:10

Lucas jeżeli uraziłem przepraszam szczerze, ale w swoim czasie gdy trochę w sport konny się bawiłem to i doczynienia z PZJ miałem (i nie sa to miłe doświadczenia)widywałem również poziom ludzi dopuszczonych przez PZJ do kursów na instruktorów rekraacji....:( (to przykre i traumatyczne wspomnienia) jeżdźę konno już trochę miałem szczęście do kilku naprawdę zacnych instruktorów którzy pokazali mi, wprowadzili w arkana jeździeckiego fachu - ale wszyscy to była stara szkoła, żadne tam ....szkółki prowadzone przez INSTRUKTORÓW REKRAACJI gdzie instruktor niewiele potrafi i przekazuje "wiedze" dalej. a co do odznak, poza praktyczną częścią (ok należy coś pokazać żebyją otrzymać i owszem) jest też część teoretyczna o zgrozo Panowie kwiatki typu: od której nogi zaczynamy czyścić kopyta u konia i kolejno które następne..... hihihihihi....

Elmijakke zgadzam się trzeba jeździć - dla niektórych to poprostu przykry obowiązekktóry od czasu do czasu muszą spełnić dla takich jak Ty czy ja to czysty fun dzięki któremy zaczeliśmy interesować się kawalerią.... cóż taka to różnica

a co do stopni w KO - przykład choćby ostatnie Krojanty, w 18PU (żecz jasna nie mam na celu kogokolwiek obrażać, czy też obśmiewać) ale same oficery (być może się mylę) ale widziałem chyba ze dwóch PŁK, z mojej wiedzy wychodzi że 18PU miał tylko jednego PŁK który został śmiertelnie ranny (o ile dobrze pamiętam 1.IX) PŁK Mastalerza... a tu w KO mamy więcej....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Lucas » 1 lut 2010, o 09:44

Myta z tego co pamiętam to teraz już lecę Ci drugą flaszeczkę mego regionalnego lekarstwa ze śliwki węgierki. Nie mam żadnego prawa oceniać tego co piszesz ale teraz Twój wywód jest bardziej wylewny i wypełniony argumentami, które w części podzielam. Pozdrawiam Cię serdecznie......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Kowalinho » 1 lut 2010, o 10:12

Ja też się nie chcę czepiać, tym bardziej że sam atakuję jeden ze stopni KO (dla ścisłości, ani rotmistrza, ani pułkownika, ani marszałka, ni innego oficera), ale chyba 18 PU nie jest w FKO, a w systemie FKO nie funkcjonują pułkownicy.

Dyskusji o odznakach PZJ przyglądam się zaciekawieniem, miałem zamiar zebrać się i zdać przynajmniej Brązową, potem Srebrną.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez myta2 » 1 lut 2010, o 10:36

Lucas napisał(a):Myta z tego co pamiętam to teraz już lecę Ci drugą flaszeczkę mego regionalnego lekarstwa ze śliwki węgierki. Nie mam żadnego prawa oceniać tego co piszesz ale teraz Twój wywód jest bardziej wylewny i wypełniony argumentami, które w części podzielam. Pozdrawiam Cię serdecznie......


O Zacny Lucasie bardzo chętnie z Tobą te flaszki osuszę - a żeby nie być "dłużnym" w w markowych napitkach to zrewanżuje się najlepszej marki Duchem Puszczy Knyszyńskiej wprost z Podlasia, a Ty zdaje się mówisz o zacnej Sliwowicy którą z wielkim namaszczeniam pijam od czasu do czasu gdy odwiedzą mnie moi przyjaciele z Raby Wyżnej.....:) mam nadzieje że w tym roku uda nam się kielichami stuknąć:) a okazji pewnie będzie jak nie w Poznaniu czy Krakowie to w Komarowie do którego planuję konia zaciągnąć w tym roku:) Pozdrawiam serdecznie:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez myta2 » 1 lut 2010, o 10:46

Żeby nie było, ale ta ciągota w oficery jest w szeregach KO wielka - sam wiem po sobie (też się tego nie ustrzegłem) gdy zaczynałem, to też marzyła mi się koalicyjka itd. dzisiaj już troszkę okrzepłem (rozum przyszedł z doświadczeniem), i dzisiaj jestem sobie jaki jestem, w oficery mnie nie ciągnie, w stowarzyszeniu za wachmistrza robię i już.
co prawda zostało mi po "młodzieńczych" zapędach trochę oficerskiego ersatzu ale cóż....:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Kowalinho » 1 lut 2010, o 10:51

Ba, wachmistrz przepiękny stopień...
Nie dziwię się , że Cię do oficera nie ciągnie :-)

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez elmijakke » 1 lut 2010, o 11:16

myta2 napisał(a):Lucas jeżeli uraziłem przepraszam szczerze, ale w swoim czasie gdy trochę w sport konny się bawiłem to i doczynienia z PZJ miałem (i nie sa to miłe doświadczenia)widywałem również poziom ludzi dopuszczonych przez PZJ do kursów na instruktorów rekraacji....


Myta, to nie tak. Kursy instruktorów rekreacji są organizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i rzeczywiście poziom czasami jest żenujący - PZJ nie ma tutaj nic do gadania, bo to Ministerstwo daje uprawnienia do zawodu jakim jest Instruktor Rekreacji. PZJ daje stopień instruktora sportu - najpierw trzeba zadać egzamin (na którym naprawdę trzeba coś umieć) żeby w ogóle przystąpić do kursu. Kurs i egzamin jest niełatwy i dlatego mamy na dzień dzisiejszy tylko 104 Instruktorów sportu PZJ na cały kraj (wg. strony PZJ).
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez myta2 » 1 lut 2010, o 16:37

jeżeli tak jest to zwracam honor (ponieważ sie niespecjalnie interesowałem zbytnio szlifami instruktorskimi to też pewnie pomyliłem) :oops:
w każdym razie jak ktoś mi nakarze posiadać odznakę bo inaczej nie będę mógł w imprezach kawaleryjskich występować, wtedy pewnie zdam ja sobie, ale na dzisiaj :twisted:
a co do 18PU jest chyba w strukturach PKK... ale to nie moja broszka, ja poprostu stopni na naramiennik nie nałożę i już:)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez ARTYLAK » 1 lut 2010, o 17:07

Ułan z Pacanowa napisał(a):Panowie! Takich oficerów kawalerii jak ci przed wojną - już nigdy nie będzie. A być takimi jak ci współcześni - nie warto! I to wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie!

Panowie! Takich oficerów kawalerii jak ci przed wojną - już nigdy nie będzie. A być takimi jak ci współcześni - nie warto! I to wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie!

Zostałem wywołany z zasypanego śniegiem Wędrzyna. Zgadzam się, co do pierwszego stwierdzenia takich oficerów kawalerii już nie będzie bo i koni w armii nie ma (nie liczę szwadronu jak nazw mówi reprezentacyjnego nie bojowego). Obecnie mamy kawalerię pancerną i powietrzną gdzie siłą pociągową jest koń mechaniczny. Nazwa dywizjonu w którym służę jest ta sama jak przedwojennego tyle że armaty większe i szybsze.
Jak rozpoczynałem służbę w Garnizonie Wędrzyn w 2001 roku po raz ostatni odwiedzili Nas żyjący żołnierze przedwojennego dywizjonu. Gdy dowiedzieli się że jestem młodym oficerem rozpoznania dywizjonu (odpowiednik przedwojennego zwiadu) i że jadę na punkty obserwacyjne ubłagali dowódcę dywizjonu by jechać ze mną. Wiedzieli co robią!!!! To na punktach obserwacyjnych widać efekty kierowania ogniem artylerii. Ich pytań było wiele jak to dzisiaj jest itp. Zaraz po zajęciu punktu i obliczeniu nastaw padła pierwsza salwa i pocisku ułożyły się w celu. Nie zapomnę ich twarzy ze łzami w oczach. Podchodzili i gratulowali mi, a na rozstanie usłyszałem „Panie poruczniku niech Pan pamięta, że pierwsza salwa za Dywizjon i tych co na wiecznej warcie”. Do dziś przy pierwszej salwie na poligonie jestem zawsze na punkcie obserwacyjnym by pierwsza salwa była w celu, a Ci co na wiecznej warcie usłyszeli, że to dla Nich. I tu odpowiedź na drugą część postu, że być takim współczesnym oficerem być warto i jestem z tego faktu dumny!!!!!! Nie przypuszczałem, że takie rozczarowanie spotka mnie na stronie ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego, że oficerem współcześnie być nie warto (Pewnie KO warto :lol: ).
A co do przyznawania sobie stopni oficerskich to myślałem, że robi to Pan Prezydent. No cóż widocznie pomyliłem się. :D
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez elmijakke » 1 lut 2010, o 18:27

Artylak, myślę, że błędnie zinterpretowałeś post Ułana z Pacanowa (pobędę trochę adwokatem diabła). Jemu, jak mi się wydaję, nie chodziło o zawodowych oficerów WP, bo co do tych to chyba wszyscy tutaj mamy duży szacunek - my (czyli chłopaki z 1 pszw) osobiście znamy tych 25 brygady kawalerii powietrznej, bo to też szwoleżerowie i wiemy, że to niełatwa "robota". Ułanowi chodziło o tych pożal się Boże oficyjerów kawalerii co to gwiazdkami błyszczą, wypić lubią i konia na oczy nie widzieli!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez ARTYLAK » 1 lut 2010, o 20:10

Jeżeli tak to przepraszam i wracam honor krew mnie zalała ze złości i przyćmiła jasność umysłu. Miałem takie spotkanie w zeszłym roku w Grudziądzu na zjeździe kawalerzystów II RP, podchodzę do gościa ze stopniem Kapitana (może rotmistrza bo miał aż trzy gwiazdki na kurtce wz.36) barwy pozostawiam do swojej wiadomości i przedstawiam się jak regulamin nakazuje (jako porucznik hołdujący II RP regulaminowo z dwoma gwiazdkami), a gość zdziwiony co ja od niego chcę???? Komiczna sytuacja myślę może ze szwadronu ale nie po prostu przebieraniec.
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez jarema » 1 lut 2010, o 22:17

Ja miałem podobną sytuację, jeno w Starogardzie. Też jegomość obwieszony odznaczeniami, i z 3 gwiazdkami na naramiennikach zrobił mi wykład o tym, że do munduru garnizonowego i szabli na żabce winny być założone szelki (!). Bez ładownic - ot, tak. Następnie mojemu ówczesnemu dowódcy (podporucznikowi) wyłożył zasady noszenia pasa, który nie powinien się obwieszać. To oczywiście spowodowało, że włączył mi się skaner w oczach, który stwierdził, że jegomość ma pas pod piątym guzikiem. Oczywiście piątym z pięciu. Klamra zwisła w okolicy przyrodzenia...
Takie zachowania trzeba piętnować, jednak pół-cywilne, pół-wojskowe barwy pozostawię również do własnej znajomości.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Prawie jak ułan » 2 lut 2010, o 12:54

A tak bliżej tematu wątku. Do Adminów. Kiedy można się spodziewac aktualizacji galerii na stronie glownej? Tzn zdięć z 11go listopada, Hubertusa i Opłatka?
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez janusz8pu » 2 lut 2010, o 14:03

Coś się panowie zaczyna klarować na forum. Chowam okulary. :roll:
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: To już dwa lata działalności Forum!!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 lut 2010, o 16:36

elmijakke napisał(a):Artylak, myślę, że błędnie zinterpretowałeś post Ułana z Pacanowa (pobędę trochę adwokatem diabła). Jemu, jak mi się wydaję, nie chodziło o zawodowych oficerów WP, bo co do tych to chyba wszyscy tutaj mamy duży szacunek - my (czyli chłopaki z 1 pszw) osobiście znamy tych 25 brygady kawalerii powietrznej, bo to też szwoleżerowie i wiemy, że to niełatwa "robota". Ułanowi chodziło o tych pożal się Boże oficyjerów kawalerii co to gwiazdkami błyszczą, wypić lubią i konia na oczy nie widzieli!

Dzięki elmijakke! Właśnie o to mi chodziło! Ale ten naród wrażliwy. Już drugi raz ktoś mnie na tym Forum opie...lił za ten sam wpis. Chodzi mi o samozwańczych oficerów kawlerii współczesnej. Do Lukasa - nie tych z FKO! Do Artylaka - nie tych zawodowych współczesnych! Opisałem się jak głupi i znów coś nie tak nacisnąłem. Nie chciało sięjuż ddrugi raz pisać. Musicie się zadowolić tym króciutkim postem.
Jak nie urok, to sraczka! JAk nie okres, to wywiadóka!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron