Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kalendarz Ułański Anno Domini 2010!

Kalendarz Ułański Anno Domini 2010!

Postprzez Administrator » 26 lis 2009, o 17:27

Szanowni Państwo,

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:

Kalendarz Ułański Anno Domini 2010!

Po raz pierwszy na rynku!

Niniejszym oferujemy Państwu 13. stronicowe, pierwsze, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego o limitowanym nakładzie.

Prezentujemy w nim kilkanaście wspaniałych zdjęć przedstawiających temat polskiej Kawalerii.
Zdjęcia historyczne przeplatające się ze współczesnymi, w stylizowanej oprawie, ubarwią Państwu spojrzenie na każdy miesiąc.

Zaproponowaliśmy archiwalne zdjęcia Pułków Kawalerii, Wydarzeń historycznych w zestawieniu ze zdjęciami współczesnych formacji Kawalerii Ochotniczej, grup rekonstrukcyjnych, uczestników współczesnych lekcji historii.

Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie: A3 (297x420 mm).

Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu pamiętać o najważniejszych:

* wydarzeniach,
* bitwach,
* szarżach
* i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy ważne wydarzenia kulturalne


Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień.

W kalendarzu zawarliśmy także motto na każdy miesiąc: cytat, fragmenty piosenek lub poezji kawaleryjskiej. Przyczynią się one z pewnością do pogody ducha, pozytywnej refleksji i chęci poszukiwania w sobie ułańskiej fantazji.

Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie – by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.

Serdecznie Zapraszamy!

Ten oto Kalendarz proponujemy Państwu w bardzo atrakcyjnej cenie 35 zł.

Nakład kalendarza jest ograniczony!

Karty kalendarza można obejrzeć na stronie:

http://www.ulani.pl/?str=wydawnictwo


gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres:
kalendarz2010@ulani.pl


Z pozdrowieniami!

Agencja Wydawnicza FINE
Avatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 mar 2006, o 14:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 26 lis 2009, o 19:15

No ładnie, ładnie. Chociaż, jak przeczytałem kalendarz, to myślałem że to taki książkowy, co to w teczce będę mógł nosić i terminy rozpraw wpisywać. A dlaczego na fotografii zdobiącej piękny miesiąc maj, chorąży ma założony bandolier odwrotnie? Zdzichu, to ty jesteś na tej focie? W 8 Pułku Ułanów nosiło się odwrotnie?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lucas » 26 lis 2009, o 23:42

Piotrek napisał(a): A dlaczego na fotografii zdobiącej piękny miesiąc maj, chorąży ma założony bandolier odwrotnie? Zdzichu, to ty jesteś na tej focie? W 8 Pułku Ułanów nosiło się odwrotnie?


Brawo za spostrzegawczość Piotrze! Nie, to nie ja jestem na tej focie. Fotografia pochodzi z parady z okazji święta 3 maja w Krakowie w roku 2008. Niestety nie uczestniczyłem w tej uroczystości a gdybym był to bym Koledze sztandarowemu (Roch Kowalski) bandolier na 100% poprawił. W 8 Pułku Ułanów, podobnie jak we wszystkich Pułkach Kawalerii, bandolier był noszony z lewego ramienia na prawe biodro tj. odmiennie niż w oddziałach piechoty. W kawalerii był nie tylko ozdobą ale na nim wspierał się sztandar. Szwadron Niepołomice kultywuje tradycję kawaleryjską i bandolier zawsze jest przez sztandarowych noszony prawidłowo. No, prawie zawsze :wink: .
Jak widać poniżej wozimy sztandar tak samo jak Koledzy z 8 PU w latach 30 tych (Piotrze jeden jedyny raz byłem sztandarowym w szyku konnym - XI 2006)
Obrazek

A co do kalendarza - chylę czoła przed Agencją Wydawniczą FINE - na taki kalendarz czekałem. A jak chcecie wiedzieć dlaczego wszyscy bywalcy FORUM jesteśmy winni tej Agencji wdzięczność to spójrzcie proszę na stopkę strony www na ktorą teraz patrzycie. Mariuszu dzięki za Kalendarz i za wszystko co dla nas robisz.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Miro » 10 gru 2009, o 22:33

Serdecznie chciałem podziękować i pogratulować wydawcy i jeg pomocnikom :) "Kalendarza Ułańskiego AD 2010". Doskonały nie jest ale.. jedyny i niepowtarzalny . 2011 będzie z pewnością już bogatszy o doświadczenia i uwagi z obecnej edycjii. Co do bandoliera :))))) i innych detali ,chyba do dziś czekalibyśmy na wybuch wojny bo nasza Armia była na etapie ciągłej reorganizacji i dozbrajania .
Pozdr dla wsystkich pasjonatów kawalerii II RP.
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez myta2 » 10 gru 2009, o 23:05

chętnie bym podziękował również ale wpłaciłem kasę 3 tygodnie temu i ani widu ani słychu 2 kalendarzy które zamówiłem:(
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Administrator » 11 gru 2009, o 13:35

Szanowni Państwo

Bardzo dziękujemy za zaufanie i wsparcie wydania Kalendarza Ułańskiego A.D. 2010 wszystkim tym, którzy dokonali wcześniejszego jego zamówienia.

Spieszymy z wyjaśnieniem, iż kalendarze odebrane z drukarni, jeszcze ciepłe i mocno pachnące farbą drukarską, wysłaliśmy do osób, które dokonały zakupu, jeszcze tego samego dnia, tj 4.grudnia listami poleconymi, priorytetowymi.

Przykro nam tak samo jak Państwu, iż monopolista jakim jest Poczta Polska, nie dba o zadowolenie swoich klientów.

Mamy nadzieję, że jeszcze dziś będą mogli Państwo cieszyć się otrzymanym Kalendarzem i napisać na naszym forum swoje obiektywne wrażenia po jego obejrzeniu.

Pozdrawiamy serdecznie!

FINE.pl
Avatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 mar 2006, o 14:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 sty 2010, o 19:55

I ja kalendarz otrzymałem! I wdzięczny jestem bardzo Koledze Administratorowi, że takowy pomysł wpadł mu do głowy! Jest to bardzo udana próba połączenia przeszłości z teraźniejszością, prawdziwej przedwojennej kawalerii ze współczesnymi próbami jej odtworzenia przez kontynuatorów z Kawalerii Ochotniczej. Kalendarium Ułańskie w każdym miesiącu pozwala pamiętać o Świętach Pułkowych poszczgólnych pułków i najważniejszych wydarzeniach w bieżącym roku. Jednym słowem - tak trzymać !
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30


Powrót do Kalendarz Ułański Anno Domini 2016! JEST

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron