Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Miro » 31 sie 2007, o 08:44

"Wyposażenie" to rzecz święta ;)
powinna zostać nietknięta !!!
A ,że fantazję taką mam
bryczesy mężowi, krawcowej dam :mrgreen:
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 wrz 2007, o 16:50

Skoroś gotowy na takie karesy,
Chłopu krawcowej podaruj bryczesy,
A gdy je nabędzie przez zasiedzenie,
Krawcowej podaruj "wyposażenie" !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 2 wrz 2007, o 12:51

Ułan z Pacanowa napisał(a):Skoroś gotowy na takie karesy,
Chłopu krawcowej podaruj bryczesy,
A gdy je nabędzie przez zasiedzenie,
Krawcowej podaruj "wyposażenie" !!!




Ulan Miro z Chrzanowa chcial takie
miec bryczesy jak Jarek... i khakie
Lecz z "Amigo" niewiasty
wszyly mu ... drut kolczasty...
Bedzie chodzil od dzisiaj... okrakiem...

ref-ren (Szwajcaria)
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 wrz 2007, o 14:40

Drogi Ref-Renie!

Chociaż Helvetia też Ci jest droga
Pamiętaj kędy do kraju droga
Bo chciałbym rychło z tak miłym Panem
Stanąć w ordynku pod Barbakanem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 6 wrz 2007, o 14:54

Ułan z Pacanowa napisał(a):Drogi Ref-Renie!

Chociaż Helvetia też Ci jest droga
Pamiętaj kędy do kraju droga
Bo chciałbym rychło z tak miłym Panem
Stanąć w ordynku pod Barbakanem!




Barbakan?

Nie jestem tej budowli fanem
(wycieczki, tlumy nazbyt liczne)
i piwa "niet" pod Barbakanem...
Barbakan - miejsce wszak publiczne...

Wracam do Polski jako zywo...
Juz serce moje tam pomyka...
Z Shogunem w Puszcze... i na piwo
zapraszam Cie... do Wojtusika.

ref-ren (Szwajcaria)
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 wrz 2007, o 22:31

Cieszę się wielce Drogi Ref-Renie
I choć tak szybko czas nam umyka
Znajdę go krzynę abyśmy razem
Spełnili kufel u Wojtusika
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Michał » 13 mar 2008, o 20:22

http://www.allegro.pl/item321454799_wel ... _100_.html

czy takie sukno jest dobre na bryczesy? mam krawcową która na podstawie warunków technicznych uszyje mi spodnie, muszę tylko dostarczyć jej materiał.
Dajcie znać proszę!
Michał
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 16:03

Postprzez Piotrek » 22 lip 2009, o 23:09

Odświeżam nieco temat, jako że zabrałem się za uszycie munduru wyjściowego z kamgarnu. Misję powierzyłem Hero Collection, jako że ostatnimi czasy mocno podciągnęli poziom i wychodzą im bardzo ładne rzeczy. Koledzy szyli mundury kamgarnowe i leżą bardzo ładnie. To co im jeszcze nie do końca wychodzi, to spodnie. I tutaj pytanie - czy dysponujecie jakimiś WT, wykrojami, wzorami, czymkolwiek jeśli chodzi o spodnie oficerskie? Wiadomo, że każdy oficer szył we własnym zakresie, ale były chyba jakieś generalne zasady i wzory? No i właśnie tego poszukuję, żeby pokazać krojczemu, jak uszyć, żeby spodnie układały się dobrze nie tylko kiedy się stoi, ale również, kiedy się siedzi w siodle. Lookas coś mi o diagonalach z tyłu mówił, ale jakoś nie wiem jak to wygląda i jak to krojczemu pokazać.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez jacbyd72 » 29 lis 2009, o 22:30

Michał napisał(a):http://www.mundury.com/

jakby ktoś chciałby uszyć sobie jakiekolwiek bryczesy wojskowe, to wystarczy podać im wzór i wymiary. Taka przyjemność kosztuje ok. 120zl, wszycie skórzanego leja jest w tej cenie, jeżeli damy własną skórę, a jeżeli nie, to chyba nieco drożej. Firma jest w Świdniku k. Lublina.
Pozdrawiam!


Czy kolega korzystał z usług tej firmy? Może podzielisz się z nami informacjami na temat tych bryczesów? Pozdrawiam ;-)
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez LSW » 30 lis 2009, o 00:27

mam kilka par uszytych w Świdniku. Za kazdym razem musiałem by u przymiarki. W najstarszych, kawaleryjskich z gabardyny, jeżdżę już prawie osiem lat. Po prostu świetne, poprzecierały sie co prawda szwy na łydce, ale da się to naprawic. Dwa lata temu obstalowałem następne, ale nie jestem zadowolony. Materiał się supełkuje i karwasze jakieś takie wielkie mi naszyli. W tym roku uszyłem z sukna polowego. Te są chyba najładniejsze. I karwsze mają eleganckie. Nie wiem jak wkleic zdjęcia. Mogę je tylko mailem podesłac.
LSW
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 14:42
Lokalizacja: Świdnik

Postprzez jacbyd72 » 30 lis 2009, o 21:11

bardzo poproszę oto mój email:
jacekgralak@wp.pl
Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem Centrum Mundurowego Omega ze Świdnika. Nie za bardzo chcą szyć bryczesy z karwaszami - tłumaczył się, że zamawiający mają czasami pretensje i że skóra często jest nie odpowiednia do tego typu zadań krawieckich. Ogólnie wolą aby przyjechać do przymiarki. Po dłuższej rozmowie przysłali mi bryczesy na zdjęciu z rysunkiem jak mam zdjąć wymiary. I jeszcze mam pytanie co bardziej doświadczeni koledzy sądzą o tym mundurze przedstawionym na zdjęciu /wyrób tej firmy/:
http://www.mundury.com/ - fotka dostępna w galerii.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez Lookas » 30 lis 2009, o 21:56

ten mundur.....no hmmm... nie można powiedzieć, zeby jakos specjalnie przypominał przedwojenny. Może wogólnym zarysie....w detalach to kompletna pomrażka. W każdym razie ten na zdjęciu w galerii;/
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez jacbyd72 » 30 lis 2009, o 23:32

Kolor munduru przypomina mi używane w LWP i później w WP mundury wyjściowe letnie typu tropic - które zostały już wycofane.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez Piotrek » 1 gru 2009, o 00:19

To jest raczej jakaś dowolna interpretacja na bazie munduru KBW i spodni noszonych w Kompanii Reprezentacyjnej WP. Odpuść sobie. Na własnym przykładzie wiemy, że oszczędny płaci dwa razy. Wszyscy narzekali na Hero to poszlismy do konkurencji. Nie mając doświadczenia, uwierzyliśmy na słowo, że wiedzą, co robią. No i pojawiły się różnego rodzaju kwiatki typu trzecia haftka, żeby się kołnierz schodził, itp. Potem były liczne poprawki, za które trzeba było płacić. Wyjściowy mundur szyłem już w Hero. Fakt, że trochę czekałem, że spodnie były dwa razy przerabiane, a kołnierz trzy razy wszywany, bo był o milimetr w tę czy tamtą stronę. Wszystko oczywiście było przed odbiorem i uwzględniono wszystkie moje poprawki, uwagi, itd. W Hero zaczeli wychodzić z założenia, że od klienta można się wiele nauczyć i słuchają uważnie sugestii i wymagań. Dzieki temu mam pięknie skrojony i leżący mundur, który posłuży przez następne lata. Tak więc, czasem lepiej dołożyć i poczekać, by cieszyć się na przyszłość.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez elmijakke » 2 lut 2010, o 13:43

Panowie,
mam pytanie: jak to było z lampasami w mundurach podczas wojny 1920. Chciałbym sobie uszyć granatowe bryczesy 1pszw z tego okresu i nie wiem czy lampas dotyczył także szeregowców?
Pomóżcie!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron