Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

munsztuk

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lookas » 16 lut 2008, o 22:20

łeeeeeeee:) tego uwiązu wczesniej nie zauwazyłem:) No to juz kompletna masakra:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 lut 2008, o 00:18

Lookas! przestań się czepiać i powiedz, jaką niespodzianke szykujesz na Święto Pułkowe 8 PU? A wisz , ze nas juz byle czym nie zaskoczysz! No więc....?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 17 lut 2008, o 01:03

heh:) No to wiesz.....nie bede zdradzał. Ale na Święcie bedziemy wraz z Żonką. Sam zobaczysz:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 17 lut 2008, o 01:04

lookas zdaje się w pełnym obszyciu chce się pokazać tak mi się coś wydaje, w końcu gania za suknem skórą na karwasze itd... :idea:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan rymarz » 17 lut 2008, o 13:43

Witam ile chcesz tego prgaminu
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lut 2008, o 00:39

Napisałem na priva!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 18 lut 2008, o 20:40

Witam nic nie mam wyslij mi maila marcin369@wp.pl
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lut 2008, o 21:23

Ok! Już wysłałem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Bercik » 5 wrz 2008, o 22:39

A oto coś co mnie zaskoczyło : "Zresztą samo szkolenie jest dość trudne i jeśli nam, młodym oficerom, praca konia na munsztuku wydaje się trudna i początkowo niezrozumiała (z artykułu rtm Kuleszy. Sam jako jeden z tych właśnie młodych oficerów przyznaję, że jest to jednak szczerą prawdą. Trzy lata jeździłem, nie rozumiejąc prawidłowego użycia munsztuka), tembardziej nie zrozumie i nie opanuje jej prosty rekrut, szkolący się faktycznie tylko jeden rok." właściwie po tym artykule ( http://www.zurawiejki.horsesport.pl/reg ... 4.html#ad4 ) zacząłem nabierać wątpliwości cz go rozumiem. :)
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez Lookas » 8 wrz 2008, o 11:37

cytowany fragment pochodzi z polemiki na temat modyfikacji rzędu wz.25. Jest tam dyskusja na temat wyzszości pelhamu nad kiełsnem podwójnym. W tym konteksci Twój cytat traktuje o tym, ze należy żołnierzom uprościć sposób kiełznania i munsztuki i wedzidła zastąpić pojedynczym pelhamem.

Jazda na pelhamie jest bardzo trudna. Czytając założenia, wg których nalezy prowadzić konia na tym kiełznie, jeździec powinien miec bardzo lekką i czułą rękę inaczej jest to tylko narzędzie przymusu, bardzo ostre w działaniu i bardzo niesprawiedliwe. Dlatego własnie także a może przede wszystkim w trosce o konie, w wojsku wycofano kiełznanie podwójne i zastapiono je pelhamami.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Prawie jak ułan » 29 paź 2009, o 08:27

Koledzy odświeżę trochę temat pytaniem. Czy może mi ktoś coś powiedzieć o tym pelhamie? Znalazłem go u wujka w szopie on nie wie skąd tam był.

Pelham
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez elmijakke » 29 paź 2009, o 11:03

To jakieś skrzyżowanie pelhamu z wielokrążkiem. Na pewno nie wojskowe. Ostre kiełzno, zwłaszcza, że ścięgierz wydaje się dosyć chudy. Ja bym uważał z wkładaniem tego do pyska konia, no chyba że naprawdę jest problem z utrzymaniem rumaka.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Prawie jak ułan » 29 paź 2009, o 12:46

Mi też to raczej na wojskowe nie wygląda. Zastanowiły mnie tylko numery seryjne, bo na cywilnych żelastwach żadko to sie zdażało. Opchnę i zawsze to pare groszy wpadnie :twisted:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Dziadek Władek » 6 lis 2009, o 10:42

Może inna aukcja:
http://www.allegro.pl/item804667548_zap ... _1936.html

Nie warto "pozbawiać cech bojowych" - można stracić zdrowie lub życie.
To po prostu "zardzewiała śmierć".
Ciągle groźna.

Wiem, że to nie w temacie - ale ....

Zawsze uczulam "zbieraczy" na takie znaleziska - szkoda młodego życia.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Dziadek Władek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 149
Dołączył(a): 9 sty 2009, o 16:11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Maciej Sekuła » 7 lis 2009, o 13:01

Wiadomo każdy kto to kupi, kupuje na własną odpowiedzialność. Jeśli zabiera się do tego młodociany to i tak na allegro nie ma znaczenia zalicytował, wpłacił, kasa jest i adios mam ręce umyte nie mój problem. A przy okazji zamawia kontrolę czarnych panów o 6 nad ranem ;). Trochę nie wtemacie ale każdy Panem własnego losu :)
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron