Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Militari 2009

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Militari 2009

Postprzez elmijakke » 26 wrz 2009, o 00:31

Panowie,
już jutro (a właściwie dziś :mrgreen: ) zaczyna się Militari w Starej Miłośnie. Szkoda, że taka mała reprezentacja środowiska Poznańskiego (sztuk jeden, a tak naprawdę ułan z Kierzbunia koło Olsztyna) - zwłaszcza, że my zawsze na Dni Ułana przyjeżdżamy ekipą co najmniej 7 osobową - i Krakowskiego (sztuk 0) :neutral:. Do walki zgłosiła się silna reprezentacja WP - 6 ułanów ze Szwadronu Reprezentacyjnego, 4 szwoleżerów z 1 pułku JP, 2 szwoleżerów z 2 pułku, jeden szwoleżer z 3 pułku, 4 zawodników z Toporzyska, dwóch z 5 pu Zasławskich, 2 jeżdżców (w tym jedna amazonka) z Koziegłówów. Niech zwycięży najlepszy!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 26 wrz 2009, o 09:31

To juuuuz???!!!

Stara Miłosna nie ma jakoś swojej prasy w Poznaniu:( A szkoda.
Trzymam kciuki i Niech Wygra Najlepszy!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pulkownik » 26 wrz 2009, o 11:57

Alo, alo ! i jeden ze Szwadronu Ziemi Zamojskiej w barwach 9 PUM Piotr Majkut na Pokemonie.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotrek » 26 wrz 2009, o 15:29

Ano szkoda... Plany były ale się zdeaktualizowały... Może przyszły rok będzie lepszy...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 wrz 2009, o 17:58

Ano z Krakowskiego - 0 !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 26 wrz 2009, o 21:50

pulkownik napisał(a):Alo, alo ! i jeden ze Szwadronu Ziemi Zamojskiej w barwach 9 PUM Piotr Majkut na Pokemonie.

Ano tak!, ale się spóźnił i na odprawie go nie było także nie zarejestrowałem! Dzielnie dzisiaj jeździł na tym arabku... ;). Po 4 konkurencjach, tak jak było do przewidzenia na 5 pierwszych miejscach - Szwadron WP, ale nic nie jest stracone, poziom wysoki, konkurencja duża - pomiędzy pierwszym a dziewiątym zawodnikiem różnica łozy! Do 15 miejsca różnica dwóch łóz! Także jutro wszystko się może jeszcze zdarzyć :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 27 wrz 2009, o 08:31

No właśnie, było do przewidzenia - ciekawa rywalizacja. Wyszkoleni chłopcy ze Szwadronu WP na swoim terenie w konkurencji z (mimo wszystko) amatorami. Nie jest to równa rywalizacja. Ale wojna nie matka ... .
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 wrz 2009, o 10:19

Byłem w Starej Miłosnej na Militarii w październiku chyba 2003 roku. Wtedy dominowali amatorzy. Zgadzam się z pułkownikiem. Swój teren i doskonalenie rzemiosła w ramach codziennych zajęć Szwadronu zawsze zrobią swoje. Ale cieszę się, że Szwadron WP dominuje!
A swoją drogą to namnożyło się nam imprez kawaleryjskich w naszym ukochanym kraju. W większości przypadków współcześni kawalerzyści do krezusów nie należą, a więc stają przed koniecznością wyboru - na które imprezy pozwoli skurczony portfel. Osobiście cieszę się bardzo, że dożyłem takich czasów, kiedy młodzi ludzie mogą szkolić się w rzemiośle kawaleryjskim. Kiedy zaczynałem jazdę konną w 1977 roku w Zbrosławicach, oficjalnie nie wolno było mundórów zakładać i ćwiczyć cięcia szablą. Ale i tak po cichu próbowaliśmy. Teraz niby wszystko wolno, ale jakoś chłopaki do jazdy konnej się nie garną i 90% wszystkich szkółek jeździeckich opanowały niewiasty. I wcale się nie zdziwiłbym, gdyby w niedługim czasie do bramy Szwadronu WP zapukała jakś młoda amazonka z prośbą o przyjęcie. A obecnie obowiązujące przepisy zezwalają na słuzbę w Wojsku Polskim kobietom.. W Konnej Gwardii Narodowej we Francji już zawodowo służy jedna kobieta... Pozdrawiam wszystkich uczestników obecnych Militarii w Starej Miłosnej.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 27 wrz 2009, o 10:36

Też się cieszę, że tak jest ! I każdy kto zgłosił się do zawodów zdawał sobie sprawę z czekającej go konkurencji. Będę dumny jeśli mój wachmistrz - Pietka będzie miał miejsce bezpośrednio po kolegach ze Szwadronu Kawalerii WP.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotrek » 27 wrz 2009, o 14:07

No to jakie wyniki mamy w takim razie?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pulkownik » 27 wrz 2009, o 15:08

:?:
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez elmijakke » 27 wrz 2009, o 19:32

pulkownik napisał(a):Też się cieszę, że tak jest ! I każdy kto zgłosił się do zawodów zdawał sobie sprawę z czekającej go konkurencji. Będę dumny jeśli mój wachmistrz - Pietka będzie miał miejsce bezpośrednio po kolegach ze Szwadronu Kawalerii WP.


Niestety tak się nie stało, pierwsze cztery miejsca Szwadron WP. Później Konrad Głuchowski z 1pszw i jako szósty moja skromna osoba, dalej nie wiem, bo ledwo żyję i po prostu zapomniałem.... :shock:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 27 wrz 2009, o 20:44

Gratulacje ! z relacji wiem, że było ciężko ! pozazdrościć tym co mogli trenować tam przed zawodami.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

I po zawodach

Postprzez elves » 27 wrz 2009, o 20:50

Mam prośbę, czy szanowni koledzy mogą wskazać mi źródło gdzie mógłbym przeczytać Regulamin Zawodów Militari. ( najlepiej w internecie)
Byłem tam w niedzielę i nie wszystko zrozumiałem.
Tak w ogóle było pięknie, ale...
To właśnie "ale" budzi mi się może ze względu na nieznajomość Regulaminu, a może staje się "upierdliwy" na stare lata.
I dla tego moja prośba.


pozdrawiam wszystkich w kulbakach, siodłach i spieszonych
Leszek
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez Piotrek » 27 wrz 2009, o 22:41

Regulamin ze Starej Miłosnej czy regulamin jakiś Militari w ogóle? Bo jeśli to drugie, to polecam opracowanie pana Lesława Kukawskiego - Konne Mistrzostwa Wojska Polskiego II RP. Tam masz cały przekrój regulaminów, przez wszystkie lata rozgrywania.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron