Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

5 rocznica powstania Szwadronu Niepołomice

gdzie można będzie wkrótce spotkać ułanów Szwadronu Niepołomice

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Dowódca » 20 wrz 2009, o 22:58

RELACJA Z ZAWODÓW


W dniach 12-13 Września na terenie Stadniny Niepołomice odbyły się Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody gdzie oczywiście na tych zawodach nie mogło zabraknąć zawodników startujących w barwach Szwadron Niepołomice w składzie: Jan Znamiec na koniu Carbid II i Marzena Antończyk na koniu Linneusz oraz Liroy Guest
. W sobotę Jan Znamiec w konkurs klasy L pokonał parcur bezbłędnie z wynikiem 0 pkt karnych natomiast w konkurs klasy P dwufazowym (110 cm) uzyskał 8 pkt karnych za dwa błędy i 1 punkt za przekroczenie normy czasu. A Marzena Antończyk na koniu :Liroy Guest przejechała trzy parkury z wynikiem 0 pkt karnych w konkursie klasy LL oraz L gdzie były to pierwsze zawody tego czteroletniego ogiera będącego własnością naszego Dowódcy. Natomiast na Linneuszu w konkursie klasy P uzyskała za jeden błąd 4 pkt karne ale niestety 5pkt za przekroczenie normy czasu a konkurs klasy P1(115cm) ukończyła z wynikiem 4 pkt karnych. W niedzielę Jan Znamiec podobnie jak w sobotę konkurs klasy L ukończył z wynikiem 0 pkt karnych, a konkurs klasy P chciał bardzo wygrać i napewno trudno byłoby komukolwiek dogonić go czasem, ale niestety skończyło się to jednym nieposłuszeństwem konia i ukończył parcours z wynikiem 8 pkt karnych. A Marzena Antończyk na koniu Liroy Guest uzyskała dwa bezbłędne przejazdy z wynikiem 0 pkt karnych w konkursach klasy LL i L i jeden z wynikiem 4 pkt karnych natomiast na Linneuszu w konkursie klasy P zajęła 2 miejsce po bezbłędnym przejeździe, a w konkursie P1 uzyskała 4pkt karne z parcuru i 4pkt za przekroczenie normy czasu.


Marzena Antończyk
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Lucas » 21 wrz 2009, o 10:58

Szczerze gratuluję i zazdroszczę osiągnięć Sekcji Sportowej Szwadronu Niepolomice.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Dowódca » 21 wrz 2009, o 22:59

Chciałbym zwrócić uwagę na trud naszego Kolegi Bogdana Śliza, który wraz z naszą taczanką i własnymi trzema końmi od 3 września wspólnie ze Szwadronem Toporzysko przemierza szlak bojowy 3 PSK ponad 700 km jestem pełen podziwu i szacunku dla jego postawy i całej Sekcji Jasło
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez wacektel » 23 wrz 2009, o 15:04

wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 wrz 2009, o 23:15

Co prawda nie wiem jaki jest związek tematu "Aktualności w barwach 8 PU" ze szlakiem bojowym 3 PSk. Ale powiem po prostu!
Gdyby nie ten szlak bojowy to Szwadron Niepołomice nie zaistniałby na paradzie z okazji 1 września z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Naszę taczankę nam wywrócili przy zbyt gwałtownym nawrocie, ale na wojnie straty byc muszą!
Jestem pełen największego uznania dal Kolegów z Toporzyska za to co zrobili na tej wspaniałej imprezie. ale proponuję założyć osobny temat w dziale 'Imprezy kawaleryjskie"
Powtarzam, słyszałem tylko same superlatywy co do organizacyjnej i merytorycznej strony tej jakże szeroko zakrojonej, bezprecedensowej imprezy! Czekamy więc na kolejne wpisy już we właściwym temacie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 24 wrz 2009, o 20:59

Z tego co pisze Dowódca to wnoszę, że taczankę wywróciliście se sami Jaruś - nie 3 PSK :mrgreen: toć powozi nią Kolega Ślisz z Sekcji Jasło!!! A że takie coś miało miejsce dowodzi, że Kolega z Jasła ma fantazję ułańską bez ktorej byłby tylko woźnicą a nie ułanem. Podziwiam również Kolegów z 3 PSK za taki wyczyn a Koledze w barwach 8 PU życzę powodzenia!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 wrz 2009, o 21:32

No to się rypło!
Kiedy wczoraj otworzyłem "Aktualności" widziałem tylko wpis wecektel. Nie widziałem wyżej umiesczonego postu Dowódcy. Dlatego sądziłem że taczanka została tylko wypożyczona Kolegom z 3 PSK z Toporzyska.
Przepraszam serdecznie Kolegę Bogdana z Jasła i od razu piszę, że dumny jestem bardzo, że niedługo żłotożółte barwy będzie już oficjalnie nosił na czapce i w sercu! Za taki wyczyn bezwzględnie sobie na to zasłużył! Mogę tylko pozazdrościć takiej inicjatywy i tak silnej woli. Jeżeli ktoś moim wcześniejszym wpisem został dotknięty, to seredecznie przepraszam. A taczanka zawsze może się wywrócić ...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 25 wrz 2009, o 09:44

Tu możecie dowiedzieć się więcej o przedsięwzięciu Kolegów z 3 PSK:

http://www.wrzesniowyszlak.pl/

No - chapeaux bas! - podziwiam!

Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 wrz 2009, o 19:52

Tylko pogratulować i życzyć szczęśliwego ukończenia wyprawy Kolegom z Toporzyska a szczególnie naszemu Koledze Bogdanowi z Sekcji Jasło SzN.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 2 paź 2009, o 07:54

Obrazek
Taczanka Szwadronu Niepołomice na "Wrześniowym Szlaku" 3 PSK.
Obrazek
"Wojna nie matka" - podziwiam!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 paź 2009, o 08:38

Rzeczywiście rzecz godna największego podziwu. Ogromny szacunek dla Kolegi Bogdana z sekcji Jasło. Taczanka Szwadronu, Bogdan z Jasła a konie jego! No i oczywiście szacunek dla Kolegów z Toporzyska za zorganizowanie i przeprowadzenie największego od września 1939 kawaleryjskiego rajdu po Polsce! Wiem już z relacji uczestników, jakich był rozmach i wszechstronne przygotowanie, łącznie z mulimedialnymi pokazami dla tubulców na każdym postoju! Tak trzymać !
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności w barwach 8 PU, czyli...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron