Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Komarów 2009

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Komarów 2009

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 sie 2009, o 23:18

Jeszcze zapewne nie wszyscy uczestnicy tegorocznej 89 rocznicy bitwy pod Komarowem dotarli do domów. Powiem krótko - było SUPER!!! 110 koni, wspaniała pogoda i atmosfera! Z roku na rok jest coraz lepiej! Tomku wielkie dzięki i wielki szacunek!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 31 sie 2009, o 00:11

Potwierdzam !!! Pogoda rewelacyjna, piękne słońce, aż za gorąco. Fantastyczna atmosfera, doskonała atmosfera (choć Tomek doszukuje się gdzieś jakiś niedociągnięć, których jakoś nie widziałem). To mój pierwszy raz pod Komarowem, ale strasznie przypadło mi do gustu to miejsce.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lucas » 31 sie 2009, o 01:32

Nie sposób opisać przeżyć jakich doznałem podczas tegorocznych obchodów 89 rocznicy Bitwy pod Komarowem! Godzinkę temu wróciłm do domu i teraz skończyłem opowiadać żonie i córce jak było. Tomku - z roku na rok robisz takie postępy w organizacji obchodów, że ja nie umiem sobie wyobrazić nawet jak będzie za rok.... Ukłony do ziemi dla Twej Mamy i wszystkich którzy nami się zajmowali. Szczególne naszym (moim i Jarka) gospodarzom, którzy przygarnęli nas na nocleg..... Wiele słyszałem o gościnności ludzi z dzisiejszych kresów ale ich podejście do nas jest - nie umiem tego określić.... to nasza rodzina i przyjaciele w jednym. Pozdrawiam wszystkich a szczególnie Miszkę - kto był wie dlaczego.
Ostatnio edytowano 31 sie 2009, o 12:20 przez Lucas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez wietrzykowski » 31 sie 2009, o 11:06

targnęło mną wielce naganne uczucie ZAZDROŚCI, że mnie tam nie było :(
wietrzykowski
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 lip 2009, o 12:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lucas » 31 sie 2009, o 12:21

obejrzyj ten filmik a dopiero Tobą zatarga to uczucie.......

http://www.youtube.com/watch?v=FceYVa1f ... re=related
Ostatnio edytowano 31 sie 2009, o 20:06 przez Lucas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Miro » 31 sie 2009, o 17:09

Ułan Krzychu po raz kolejny pokazuje jak walczyć z bolszewikiem :)


http://www.youtube.com/watch?v=lcCq8Y2x ... re=related
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 sie 2009, o 22:20

Bolszewika zleje w mig
Nasz bojowy ułan Dyk
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Staszek » 1 wrz 2009, o 03:40

Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez wacektel » 1 wrz 2009, o 07:21

Staszek napisał(a):http://www.youtube.com/wa...feature=channel
http://www.youtube.com/wa...feature=channel
http://www.youtube.com/wa...feature=channel

nic mi nie działa :( nie wiem jak innym
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Staszek » 1 wrz 2009, o 08:00

Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Lookas » 1 wrz 2009, o 12:02

To juz nasz trzeci Komarów. I duzo to i mało....Ale pozwala poczynic juz pewne uwagi i porównania. Każdego roku impreza ma jakis akcent, jakiś motyw dominujący. W tym roku, bezdyskusyjnie stała pod znakiem 9 PU Małopolskich. Poczawszy od przygotowań, przez staranność mundurów i mozliwie wierne nawiązanie do epoki po sprawnośc manewrową i bojową. Czysta przyjemnością było was Panowie oglądać w akcji. I osobiście uważam, ze ten rok wyznaczył kolejny raz poziom imprezy. Z roku na rok poprzeczka znajduje się wyżej, co tylko na dobre wychodzi całej imprezie. W tym roku, także dzięki wam, zawisła bardzo wysoko. Imienne gratulecje Pułkownikowi i jego sztabowi przekazałem już bezpośrednio po imprezie ale raz jeszcze Gratuluję i winszuję wspaniałej imprezy!!!

Oczywiście wielkie wyrazy uznania nalezą się tym, którzy wzięli na siebie niewdzięczne zadanie odtworzenia Konarmiejskiej Swołoczy. Nigdy nie należy do przyjemności wcielanie się w takie role, tym bardzie podziwiam Miszkę i cała kierowaną przez niego ekipę ( za było tam przynajmmniej 5 środowisk kawaleryjskich) za to jak duże starania podjęli, by całośc inscenizacji wypadła na poziomie.

Jesli o mnie chodzi, generalna próba przed 90 rocznicą wypadła celująco:)

Ogromne Brawa!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 1 wrz 2009, o 18:23

Pięknie pięknie, mam nadzieje że za rok z swoim koniem pod Komarów zjadę:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 2 wrz 2009, o 00:53

Warto pojechać, bo pięknie tam i atmosfera wspaniała. Tylko dlaczego tak daleko... :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Staszek » 2 wrz 2009, o 09:24

Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 wrz 2009, o 14:28

Kochani ułani!
Co znaczy siła mediów !!! Właśnie usłyszałem w panoramie lubelskiej z 30 sierpnia, że 2000 Polaków pobiło pod Komarowem 17 000 bolszewików! Za rok może już być 30 000! Rośnie chwałąpolskiej kawalerii ! Polecam obejżeć!

http://ww2.tvp.pl/15998,20090830927576.strona
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron