Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

rogatywka

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

rogatywka

Postprzez miki » 4 sie 2009, o 19:18

co sądzicie o rogatych Modusa z przerobionymi daszkami na kaczy?albo czy macie może własnych czapmistrzów którzy nie drogo robią dobrą rogatywke?wiem ze teraz słowa tanio i kawaleria nie idą w parze ,ale może są jakieś wyjatki
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 4 sie 2009, o 22:45

Słabo z tym zestawem tanio - dobrze. Modus ma inny krój niż przedwojenne. Z dotychczas widzianych rogatywek najlepsze robi Artur Gniado Tutakiewicz z Warszawy. Niestety, ceni się mocno i terminy ma odległe. Jakiś czas temu pojawiły się na allegro rogatywki robione przez gościa z Bydgoszczy, podpisującego się jako yanik. Patrząc na zdjęcia, wyglądają bardzo przyzwoicie, cena też w miarę. Ktoś w Krakowie też szyje, ale w ręku nie miałem i trudno mi coś powiedzieć.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 sie 2009, o 06:58

Ma rogatywkę z kaczym dzobem robioną w Krakowie. Jestem zadowolony!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 5 sie 2009, o 10:02

A ja mam rogatywkę (kaczą) z Hero - i też jestem zadowolony.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

rogatywka

Postprzez miki » 5 sie 2009, o 11:35

Panie Jaroslawie gdyby mógl mi pan podeslac zdjecia swojej rogatywki szytej w krakowie byl bym wdzieczny ,ja posiadam rogata modusa przerobiona na kaczy dach i mowiac szczerze no ladna jest i przy okazji sluzyla w 2 szwadronie 11pulku ulanow legionowych :mrgreen: :lol:
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 5 sie 2009, o 11:58

To czy jest ładna i że służyła w 11 P.U. nie świadczy jeszcze o tym, że wygląda tak, jak wyglądać powinna. Ma być jak najbardziej zbliżona do przedwojennych wzorów. I zacznij Miki w końcu stosować wielkie litery i jakąś interpunkcję. Trochę dbałości o kulturę wypowiedzi...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

rogatywka

Postprzez miki » 5 sie 2009, o 13:40

przepraszam bardzo,ale moja klawiatura sie psuje i nie wszystkie litery oraz znaki sie wpisują, jeżeli uraziłem kogoś to przepraszam
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 5 sie 2009, o 15:05

Nikogo nie uraziłeś. Po prostu młody jesteś jeszcze i warto się teraz nauczyć dbania o kulturę i przejrzystość słowa pisanego, bo jak niechlujstwo w nawyk wejdzie, to na długo zostanie. Wiem, że maile się pisze bez wielkich liter, znaków przestankowych, itd. ale na forum publicznym wypada się postarać. Kawalerzyście wypada być eleganckim w każdej sferze jego działalności, również w piśmie :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

rogatywka

Postprzez miki » 10 sie 2009, o 16:34

Ma ktoś może namiary i cennik czapmistrza wymieniajacego daszki
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Maciej Sekuła » 11 sie 2009, o 16:24

Noszę rogatywkę produkcji Gniado - i powiem wam szczerze pomimo długiego czekania na nią jestem zadowolony z niej. super układa się na głowie bo robiona na wymiar i w końcu nie jestem oficerem :) bo daszek nie okuty :). Jedyną wadą to farbująca podszewka czarna stykająca się z głową (ale z tego co ostatnio rozmawiałem z Arturem rozwiązał ten problem wymieniając na inną skórę). Otok prawidłowej szerokości wygląda jak przedwojenna :). Naprawdę polecam (szczególnie jeśli cała formacja ma takie same czapki - myśmy zamówili hurtowo wiec takie same mają wszyscy z naszego stowarzyszenia. Jak się patrzy na zdjęcia to naprawdę wszyscy wyglądają w tych czapkach super). I jeszcze jedno czy to czapka produkcji Gniady lub Hero lub z Krakowa jeśli nie będzie się o nią dbać (brudne, pokrzywione daszki, połamane) to i tak zawsze będzie to wyglądało źle a nawet tragicznie.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotrek » 11 sie 2009, o 16:53

Zgadza się, Artur robi te rogatywki nieźle, przysłał nam jedną do obejrzenia. Ceni się niestety jednocześnie, ale cóż... padło niedawno na tym forum hasło "jakość kosztuje". No i ten termin... jak zapytałem w marcu zdaje się, to termin odbioru był na wrzesień ;) Poczekam chyba na zimę, może będzie wtedy szybciej ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pieczarka » 11 sie 2009, o 17:19

Piotrek napisał(a): No i ten termin... jak zapytałem w marcu zdaje się, to termin odbioru był na wrzesień ;) Poczekam chyba na zimę, może będzie wtedy szybciej ;)


Wątpię - chyba cała Cytadela (25 osób) zapisała się na rogatywki :lol:
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lookas » 12 sie 2009, o 08:42

może to jest jakas opcja:)!!

Zaklepać termin całą ekipą....albo znaleźć równie dobrego czapnika. Konkurencja stabilizuje ceny i zazwyczaj podnosi poziom. Mogłoby to tylko na dobre wyjść wszystkim.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

rogatywka

Postprzez miki » 12 sie 2009, o 21:55

Ma ktoś może jakiś sposób,na przyciemnienie gabardyny w rogatywce?oczywiście sprawdzone sposoby
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 12 sie 2009, o 22:21

Najlepiej kupić nową rogatywkę :) Nie słyszałem o przyciemnianiu nigdy...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,