Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak nas widzą tak nas piszą....

Moderator: Staszek

Postprzez weteran » 26 lip 2009, o 11:27

...głos Weterana? Panowie, za dużo tych Lukasów... Może który by się przechrzcił na "por. Lukasz"?
Avatar użytkownika
weteran
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 32
Dołączył(a): 29 mar 2006, o 15:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lucas » 26 lip 2009, o 11:50

Drogi Wtereranie masz rację..... Przyznaję szczerze, że Lookas był tu pierwszy, ja przyjąłem podobny w wymowie nick z racji posiadania konia o imieniu Lucas.... dawniej bylem tu jako ułan z Sącza ale przeszedłem już w stan spoczynku....i jestem weteranem.... :mrgreen: Tak czy siak Lookas ma prawo do nakazania mi zmiany nicka... Jeżeli sobie zażyczy zmienię ale oczywiściwe nie na weteran bo już zajęty :mrgreen:

Jaruś....dzięki za wiersz - popłakalem się (a tak w ogóle to Lucas raz był blisko.....tylko refleks starego ułana mnie uratował hihihihihi) :lol:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez weteran » 26 lip 2009, o 12:15

Ułanie z Sącza, wróć do dawnego nicka. Nie należy przechodzić w stan spoczynku! Ja w paradzie z okazji Święta Pułkowego w P-niu ostatnio jechałem 4 lata temu, ale nie wykluczam, że jeszcze w gronie weteranów tam się pojawię, chociaż w mundurze mole coś mi wyżarły i buty dziwnie ciasne w cholewach... W zasadzie kawalerzystą jest się do końca życia, czyż nie?
Avatar użytkownika
weteran
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 32
Dołączył(a): 29 mar 2006, o 15:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lucas » 26 lip 2009, o 12:25

Masz racje Drogi Wieteranie - kawalerzystą jest się do końca życia bo jest się nim w sercu. Jak widzisz mnie tak nosi bez munduru, że staram się wyszaleć tu na forum.... chwała Bogu, że to forum jest.... Jest miejscem gdzie można pogadać z Przyjaciółmi z całego Kraju. Pozdrawiam Cię serdecznie, gdyż (co sugeruje końcówka mego nazwiska "-niak") po mieczu jestem poznaniakiem.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez weteran » 26 lip 2009, o 15:01

Ja co prawda poznańczykiem jestem przyszywanym trochę, bo urodziłem się w Zielonej Górze, a wychowywałem w Sandomierzu, alem już od 40 lat w stolicy Pyrlandii i naturalnie "Piętnastka" zawsze będzie najbliższa memu sercu.
Avatar użytkownika
weteran
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 32
Dołączył(a): 29 mar 2006, o 15:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotrek » 26 lip 2009, o 19:13

Ździchu, a co to w ogóle za historia z tym przejściem do cywila i zmianą nicka? Skąd to się nagle wzięło?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lucas » 28 lip 2009, o 09:33

Hm..... ułanem KO Piotrze będę do końca życia a i tam gdzie Twój imiennik pośle też chcę chodzić w ułańskim mundurze..... a ułan z Sącza zniknął bo z racji różnych bardziej jestem teraz ułanem w rezerwie niż ułanem w czynnej służbie w Oddziale KO. Me ułańskie serce wypełnia teraz mój koń o imieniu Lucas, który zgadza się ze mną we wszystkim.... No i tak to wygląda.
A teraz myślmy już tylko o tym jak godnie uczcić kolejną rocznicę Bitwy pod Komarowem...
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 lip 2009, o 23:27

Zgadza się ! Tym bardziej, że przetargu tam jeszcze nie ogłosili. Ale Tomek Dudek takiego numeru nam nie wywinie i jeszcze skieruje nas do pomocy społecznej po wsparcie! I tam przynajmniej nie ma konkurencyjnych formaci z tazw. konsorcjum. Komarów jawi się prawdziwą nieskomercjonalizowaną jeszzce imprezą kawaleryjską! A jak bedzie dalej - na pewno DOBRZE !!!
Ostatnio edytowano 30 lip 2009, o 10:05 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 30 lip 2009, o 00:39

Z tego co widzę, to przetarg rozstrzygnięty, tyle że nie na korzyść Szwadronu Niepołomice. I jak to odbierać? Porażka, czy sukces w ramach tajnego planu? Bo o istnieniu takowego czytałem tu wcześniej. Co by nie powiedzieć, chłopaki z Toporzyska trzymają poziom. Ale jak to teraz będzie, razem z nimi wystąpicie, czy krakowskie obchody uroczystości świąt patriotycznych będzie uświetniać ekipa w barwach pułku z... Wołkowyska?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lip 2009, o 10:07

Piotrek zajrzyj do tematu "Aktualności w barwach 9 PU" to sie dowiesz co teraz.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 30 lip 2009, o 11:05

Ułan z Pacanowa miał na myśli jeden z tematow tu na forum "Aktualności w barwach 8 PU"
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 lip 2009, o 08:34

Tak jest Zdzichu! O to mi chodziło.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak nas widzą tak nas piszą....

Postprzez Prawie jak ułan » 11 lis 2010, o 22:22

Chyba wybrałem odpowiedni wątek. Gratuluję G.R.H. 7 DAK bardzo fajnego reportażu na kanale TVP INFO dzisiaj po 21. Takie programy sprawiaja, że ludzie widzą nas jako kontynuatorów tradycji a nie przebierańców. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Jak nas widzą tak nas piszą....

Postprzez Marcin M. » 11 lis 2010, o 23:35

A tak!
Nic o tym nie wiedząc tj. że taki program w telewizji się ukaże - załączyłem swojego "rubina". Ot patrzę i oczy ze zdumienia ocieram widząc chłopaków z 7. DAK :) I choć żadnego z nich w życiu nie widziałem, skojarzyłem że na niniejszym forum jest reprezentant tejże grupy.

Jestem niezmiernie ukontentowany faktem, że telewizja zamiarowała ukazać Waszą działalność szerszemu gronu publiczności.

Brawo!

Pozdr.
M.
Marcin M.
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 64
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 20:22

Re: Jak nas widzą tak nas piszą....

Postprzez Paweł_39 » 12 lis 2010, o 01:27

Dziękujemy! Jest nawet kilku reprezentantów czarnej barwy na forum. Sam miałem przyjemność mówić w materiale, choć byłem bardzo zestresowany oglądając to dzisiaj. Najciekawiej wyszła akcja z naszym drogim kapralem Radkiem i słupołazami. Kręciliśmy to parę godzin.

To tylko 5 minut materiału. Ma być jeszcze druga emisja już ok 12 minutowego materiału, ale jeszcze nie znamy daty emisji. Cały program dotyczy przede wszystkim tematu projekt "Armata dla Wielkopolski" i prób znalezienia środków na ten cel. Jak poznamy datę, to uprzedzimy tutaj.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron