Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Somosierra

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Somosierra

Postprzez elmijakke » 24 wrz 2008, o 22:21

Panowie, słów brak... to było piękne...Jak tylko zbierzemy zdjęcia dam link. W skrócie: dnia 21 września 2008, 200 lat później, pojechaliśmy raz jeszcze wąwozem Somosierry na (tym razem) 3 baterie artylerii hiszpańskiej i znowu przetarliśmy szlak dla francuskiej piechoty...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 24 wrz 2008, o 22:37

no to daj zdjęcia popatrzymy.....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 wrz 2008, o 07:27

Tyko pozazdrościć ! I też czekam na relację oraz poezje Dłogoszowskiego!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 26 wrz 2008, o 00:12

A jakie poezje Długoszowskiego potrzebujesz? Konkretną książkę? Bo mam jedną ze zbiorem wierszy i listów.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez elmijakke » 28 wrz 2008, o 17:38

eeee, to nie tak, ja coś obiecałem... Książka jest nadal nie rozpakowana (w dalszym ciągu jesteśmy w starym mieszkaniu)...Pamiętam!!! Co się odwlecze to nie uciecze! :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 28 wrz 2008, o 20:25

A co ma wisieć nie utonie :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 wrz 2008, o 06:44

Kolego Piotrze! Jeżeli będzie taka Twoja wola to może spróbuj mi jakos powielić tą książkę! Będę bardzo wdzięczny!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 30 wrz 2008, o 09:44

Powielić elektronicznie czy na papierze?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 paź 2008, o 20:52

A jak już Twoja wola! A na marginesie.. W październiku albo lutym będę jechał przez Kalisz na warsztaty prasy lokalnej do Puszczykówka. Będzie okazja się spotkac, tym bardziejże chcę kupić skórę w Zakładach Garbarskich.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 2 paź 2008, o 09:19

To prędzej będzie okazja w Puszczykówku, bo to pod Poznaniem, a ja w Poznaniu na co dzień przebywam. Z Kalisza pochodzę i bywam tam w weekendy od czasu do czasu. Ale daj znać proszę kiedy dokładnie będziesz, to z przyjemnością Cię ujrzę inaczej niż na zdjęciach :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lis 2008, o 08:18

Muszę wejść na ambicję szwoleżerom ze stolicy!!! Pewnie już piszecie jakiś artykuł o 200 rocznicy szarży pod Samosierrą? Chyba nie trzeba Was zastępować? Proponuję przenieść temat do działu "Historia kawalerii"
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Somosierra

Postprzez Lookas » 13 kwi 2009, o 16:17

elmijakke napisał(a):Panowie, słów brak... to było piękne...Jak tylko zbierzemy zdjęcia dam link. W skrócie: dnia 21 września 2008, 200 lat później, pojechaliśmy raz jeszcze wąwozem Somosierry na (tym razem) 3 baterie artylerii hiszpańskiej i znowu przetarliśmy szlak dla francuskiej piechoty...


Noo... i gdzie te zdjęcia i obiecany link??
Własnie poczytalem sobie w nowym nPK a i Ciebie na jednej fotce wypatrzyłem:) Ale to jakos tak maławo:) Więc dawaj fotki:) Bo się doczekac nie mogę:)

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2009 5:27 pm ]
no i w ramach popędzenie kota Koledze... mały wtręcik:)

Muzyka to reminiscencja po koncercie Sabaton, obraz....znany wszem i wobec. Ja tylko zmieniam optykę, składając jedno z drugim:)

http://lookie.wrzuta.pl/film/9jOfhZ74Rs3/somosierra_web
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Dowódca » 20 kwi 2009, o 16:58

„Moja relacja z Dni Ułana w Poznaniu”

Reprezentacja Szwadronu Niepołomice w składzie: Jan Znamiec, Paweł Żmudzki, Grzegorz Wojtaczka, Wacław Telega, Maciej Nowak w towarzystwie Barbary Żmudzkiej, Marzeny Antończyk, Małgorzaty Rakowskiej i Alicji Kollar w dniach 16 – 20 kwietnia uczestniczyła w Dniach Ułana w Poznaniu oraz zawodach Militarii. O ile Grudziądz, Komarów, Kock pełnią rolę Mekki współczesnych kawalerzystów, do których to miejsc każdy przynajmniej raz w życiu powinien odbyć pielgrzymkę, to Poznań jest niewątpliwie stolicą współczesnej kawalerii budzącą podziw i szacunek rozmachem dokonań. W Poznaniu Dni Ułana urządzane są dłużej niż istniał 15 Pułk Ułanów bo już po raz 24. Dni Ułana są świętem całego Miasta i uczestniczą w nim przedstawiciele najwyższych władz państwowych (wojewoda wielkopolski) oraz samorządowych Prezydent Miasta Poznania (będący historycznie szefem 15 Pułku Ułanów Poznańskich) oraz Marszałem Województwa, przedstawiciele władz wojskowych, kościelnych, kompania honorowa i orkiestra wojskowa. Takiej oprawy i rangi święta pułkowego nie ma chyba żadne inne środowisko kawaleryjskie w kraju. Nic tylko pozazdrościć, uczyć się i sięgać bo dobre wzorce. W tej godnej oprawie przedstawiciele Szwadronu Niepołomice czuli się jak ryba w wodzie. Mamy już swoich przyjaciół, w towarzystwie których czujemy się dobrze w takich miejscach jak Grudziądz, Komarów, Stara Miłosna czy Poznań do ich grona należy przede wszystkim Pan Lesław Kukawski pełniący funkcję sędziego głównego zawodów Militarii, gospodarze-organizatorzy na czele z Michałem Andrzejakiem, rodzina Walterów, nasi starzy znajomi w barwach 7 DAK na czele z Łukaszem Kaczorem , tegoroczny zwycięstwa konkursu Militarii chorąży Szwadronu Reprezentacyjnego WP chor. Paweł Papis wraz z kolegami ze szwadronu Marcinem Wojną (II miejsce w konkurskie militarii) i Pawłem Bąkiem ulubieńcem naszych dziewcząt, koledzy szwoleżerowie w barwach 1 Szw. JP, bratni 3 Pułk Strzelców Konnych z Toporzyska na czele z Dariuszem Waligórskim i Pawłem Więsiem, starzy znajomi z 12 Pułku Ułanów Podolskich, znajomi z Grudziądza w barwach 7 PSK oraz kilku stałych bywalców naszego forum. Atmosfera niemal rodzinna. Oficjalne relacje i wyniki z Dni Ułana na pewno ukażą się na oficjalnych stronach internetowych dlatego ja pozwolę sobie podzielić się jedynie kilkoma refleksjami osobistymi.
Udział w dniach Ułana w Poznaniu połączony z akceptacją pozostałych uczestników to nobilitacja dla każdego współczesnego kawalerzysty. Nie muszę nikogo przekonywać o potrzebie takich imprez – bez nich nie istniałaby Kawaleria Ochotnicza, bo dla uczestnictwa w nich się szkolimy i doposażamy. To właśnie w takich miejscach jak Poznań, bardziej niż w mniej lub bardziej sformalizowanych organizacjach, klubach, federacjach czy stowarzyszeniach dochodzi to rzeczywistej integracji środowisk kawaleryjskich, pod dyskretnym i taktownym nadzorem takich autorytetów jak Pan Lesław Kukawski. Jestem przekonany o słuszności zasady doboru naturalnego, te środowiska, które będą chciały dążyć do osiągnięcia sprawdzonych wzorców (kawalerzysty II RP) zawsze będą trzymać się razem, te zaś, które mają własne wizje dotyczące kawalerii (np. ułana z warkoczykami, w rozchełstanym mundurze, z „browarem” w ręku i papierosach w ustach na koniu) nie przetrwają próby czasu, a póki co muszą sobie znaleźć inne podwórka, na które zabiorą swoje zabawki - brudne buty, rozchełstane mundury, zbędne promile, łuki, dzidy, pióropusze i dziewuszki poprzebierane w ułańskie mundury.
Jak już powiedziałem nasi sympatycy nie muszą się wstydzić za reprezentacje Szwadronu Niepołomice występującą w Poznaniu. Grzegorz Wojtaczka zajął I miejsce w konkursie żołnierskim, a autor tej relacji startując poza konkursem był najlepszy w skokach. Wielką satysfakcję sprawiły mi słowa Pana Lesława Kukawskiego, który w czasie parady na ulicach Poznania kilkukrotnie wyrażał podziw dla naszych koni (tych samych, które Pan T.Lis jesienią w swym programie wysłał na rzeź, a teraz z wiosną wystarczyło je tylko odmrozić i znów kuszą oko, a nawet wygrywają zawody) oraz aplauz poznańskiej publiczności na widok dumnych ułanów Księcia Józefa w eleganckich barwach starego złota i ich żurawiejki –„Same c.k. grafy i barony ośmy zdobi nam salony”.
Chciałem wyrazić słowa uznania naszemu koledze Grzesiowi Wojtaczce, który bezapelacyjnie wygrał w pięknym stylu konkurs żołnierski. Grzegorzowi słowa uznania należą się nie tylko za zwycięstwo, ale przede wszystkim za przygotowanie do tego konkursu, sportową mądrość i skromność. Grzegorz Wojtaczka mógł śmiało startować w konkursie oficerskim. W ujeżdżeniu, szabli, lancy, skokach mógłby śmiało skutecznie rywalizować ze zwycięzcami konkursu Militarii nawet ze Szwadronu Reprezentacyjnego WP. O tym, że nie wystartował w tym konkursie zadecydowało tylko dobro konia , aby nie narażać go dla własnych ambicji na trudy wymagającego crossu, do którego Zament nie jest jeszcze w pełni przygotowany wystartował jedynie w konkursie myśliwskim, który wygrał.
Droga do sukcesów sportowych jest tylko jedna – systematyczny trening. Zwycięstwa na zawodach są nagrodą za codzienną pracę. Nie da się wsiadać na konia raz na tydzień i wygrywać. Nie można być również „świątecznym kawalerzystą”, który na konia siada tylko w okolicach 3 Maja i 11 Listopada, aby pokazać się na paradach. Kawalerzystą jest się na co dzień.
Panowie do pracy za rok znów się spotkamy w Poznaniu i oby ilość jeźdźców, którzy wyjadą do dekoracji w konkursie Militarii była co najmniej dwukrotnie wyższa, a wartość „starego złota” rosła jak w obecnych notowaniach giełdowych.


Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez elmijakke » 21 kwi 2009, o 11:19

małe sprostowanie: ulubieńcem Pań był niejaki Piotr Bąk!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pieczarka » 22 kwi 2009, o 07:04

.. i nie tylko pań. Ale co ja będę pisał - zarobiony jestem :lol:
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron