Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wielki Bal Pułkowy 2009

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Piotrek » 1 sty 2009, o 17:21

Jakieś tam doświadczenie w uprawie ziemi mam :) Ojciec się przez kilka ładnych lat parał uprawą i gospodarką, więc jak tak pół na wsi wychowany jestem. Dzięki temu odróżnię to co na polu rośnie, a i kosą nawet kiedyś "władać" potrafiłem :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 sty 2009, o 22:39

Dobra , odpuszczam! I pozdarwiam serdecznie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 2 sty 2009, o 00:42

Na wieść o kosie odpuszczasz Jarku, czy to Łuki Cię skłonił :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 sty 2009, o 01:56

Żona powiedziała, żebym się Was za bardzo na Forum nie czepiał! Siła Wyższa! :grin:
I wracajmy do tematu! Niestety, na balu w tym roku nie będziemy! Tzn. ja i moja zacna Żona. Ale zyczymy wszystkim wspaniałej kawaleryjskiej zabawy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Maciej Sekuła » 6 sty 2009, o 20:29

Czołem !! Rozpuszczam wici na temat Balu Grochowskich od mojego dowódcy: cena za osobę 120 zł, czyli za parę 240 zł, godzina rozpoczęcia balu 19:00. Oczywiście jak co roku bal odbywa się w Otrębusach k/ Warszawy w Pałacowo-Parkowym Zespole Zabytkowym "KAROLIN" ul. Świerkowa 2 05-805 Otrębusy (siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego) Prosimy chętnych na VI Bal o zapisywanie się do Michała Wrońskiego pod numerem telefonu 609769573 do 20 stycznia 2009 roku. Pozdrawiam wszystkich obyśmy się spotkali ma balu Maciej. :grin:
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dowódca » 12 sty 2009, o 23:41

Koledzy Ułani, Szwoleżerowie i Strzelcy Konni


Składając Wam życzenia noworoczne powiedziałem, że mam dla was prezent. Prezentem tym są planowane „Wielkie Manewry Bałtowskie” planowane na weekend Bożego Ciała. Chciałbym aby w Bałtowie spotkali się Ci, którzy chcą przeżyć cztery dni w kulbace i w mundurze kawalerysjkim. Proponuje następujący plan manewrów:


Środa: zakwaterowanie uczestników
Czwartek: udział uczestników manewrów w procesji Bożego Ciała, przemarsz konny przez Bałtów, pokazy kawaleryjskie, ognisko.
Piątek: wymarsz na manewry. Trasa rajdu - Bałtów- Sarnowek-Debowe Pole- Kotowiny - Klepacze. W Klepaczach nocleg. Trasa około 40 km
Sobota: Klepacze - Bor Kunowski- Janik - Ostrowiec- Bałtow. Przemarsz w mundurach polowych przez Ostrowiec. Trasa około 40 km.
Niedziela: Defilada w Ostrowcu. Piknik z Kawalerią.


Manewry zostały by urządzone na terenie Puszczy Iłżeckiej. Przejeżdzalibyśmy w szyku konnym w mundurach polowych przez wioski i miejsca pamietające powstańców styczniowych, ciężkie walki kampaniii wrześniowej i walk partyzanckich. Jako załącznik przesyłam mapę planowanej trasy manewrów.


Dodatkową zaletą Bałtowa jest możliwość wypożyczenia koni dla tych ułanów, którzy nie mają własnych. Chciałbym aby w manewrach wzięło udział około 100 koni, tak aby były one jeszcze dodatkowo okazją do przećwiczenia taktyki maewrowania Szwadronu (podjazdy, szyk ubezpieczony).


Zapraszam do dyskusji i propozyzji dotyczących propozycji manewrów. Jak również do zgłaszania swojego uczestnictwa w manewrach na adres dowodca@ulani.pl
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Maciej Sekuła » 3 lut 2009, o 12:06

Witam !!!. W związku z tym że zostało coraz mniej czasu do Balu (niestety czas biegnie nieustannie i już jest początek lutego) proszę wszystkich chętnych do zapisywania się do mojego dowódcy. Mam nadzieję że spotkam się z wszystkimi na Balu.


PS. Mam nadzieje że z Krakowa będzie delegacja bo jakoś nie mam wieści od Dowódcy o zapisanych na Bal :)
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dowódca » 4 lut 2009, o 16:40

Koledzy

Miesiąc styczeń powinien nam się kojarzyć z rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Jakże tragicznego wydarzenia w dziajach naszego Kraju. W tym roku chciałbym aby to wydarzenie znalazło swoje odzwierciedlenie w działalności Szwadronu Niepołomice. 15 km od Krakowa położona jest miejscowość Goszcza, w której znajduje się dwór i XVIII wieczny kościół. W dworze tym 12 stycznia 1863 roku gen. Marian Langiewicz składał swoją przysięgę przed wyruszeniem do powstańczych walk. Dla upamiętnienia tych wydarzeń wspólnie z proboszczen parafii Goszcza planuje uroczystą Mszę Świętą 15 lutego o godz.11.30 w Kościele Parafialnym w Goszczym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca, w której wziąłby udział Szwadron Niepołomice ora młodzież z okolicznych szkół. W bezpośrednim sądziedztwie Goszczy znajdują się dwory w Wilkowie i Goszycach (5km). To właśnie w Goszycach Belina Prażmowski otrzymał pierwsze 7 koni, od czego wzięła swój początek cała kawaleria Legionów. Na cmentarzu w Goszczy spoczywają prochy rodziny Zubrzyckich, której losy nierozerwalnie związane są z losami 8 Pułku Ułanów, a żyjący do dziś Franciszek Zubrzycki jako podchorążu 8 PU brał udział w Kampanii Wrześniowych.

Na uroczystościach tych występowalibyśmy w szyku pieszym. Cały czas trwania tych uroczystości to około 4 godzin.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tym uroczystościach


http://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Langiewicz


Jan Znamiec
Dowódca Szwadronu Niepołomice
w barwach 8 Pułku Ułanów
Księcia Józefa Poniatowskiego

e-mail: dowodca@ulani.pl
kom.: 601 508 365
tel. 012 422 82 06
fax.: 012 428 06 80
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Postprzez Maciej Sekuła » 27 lut 2009, o 23:28

Czołem !!!. I już po Balu niestety czas nieubłaganie goni. W tym roku na Balu było 10 stowarzyszeń najliczniejsze stowarzyszenie to Szwadron Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z Starogardu Gdańskiego. W tym roku na balu przyjęliśmy nowego kolegę do naszego stowarzyszenia Arka Duszaka oraz wręczyliśmy trzy nagrody m.in. dla Pana Grzegorza Senatorskiego (za to, że w szczególny sposób opiekuje się naszymi oficerami 2 Pułku ułanów) oraz Andrzejowi Gmochowskiemu (za duży wkład w rozwój naszego Stowarzyszenia). Z relacji środowisk, którzy bawili się z nami wiem, że chwalą sobie tegoroczny Bal Ułana, muzyka w tym roku jak i w poprzednim była udana orkiestra wystąpiła na balu w mundurach wojskowych. Zdjęcia z balu już wkrótce pojawią się na naszej stronie.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotrek » 28 lut 2009, o 14:22

Gratulacje z okazji udanej imprezy :) Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku 7 D.A.K. też się pojawi...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 lut 2009, o 22:30

Ja też gratuluję! Rok temu Szwadron Niepołomice miał najliczniejszą reprezentację. Niesety, wypadek naszego kolegi skorygował nasze plany!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Maciej Sekuła » 3 mar 2009, o 12:37

Zdjęcia są już dostępne na naszej stronie pozdrawiam.

PS. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia kolegi.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron