Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Sygnalisci, trabki i cały ten kram:)

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Sygnalisci, trabki i cały ten kram:)

Postprzez Lookas » 23 gru 2006, o 13:03

Nie bardzo wiedziałem, gdzie przykleić ten temat, wiec wrzucam go tutaj. Jesli błednie, prosze Moderatora o przeniesienie w bardziej własciwe miejsce.

Interesuje mnie wszystko, co dotyczty trebaczy-sygnalistów kawalerii. Poza tym, ze byli, nic na ich temat nie wiem:(. Kazda informacja bedzie mile widziana, a juz gdyby ktoś dysponował choćby podstawowymi sygnałami w pliku dźwiekowym ( moze być choćby *.midi) to byłoby rewelacyjnie:)

W czasach technikum liznałem troszke sygnałowki myśliwskiej:) Nie daje to w zadnym stopniu prognoz, na doskonałą grę, ale....ciekawość, czy udałoby sie mi teraz coś z siebie wydmuchac:)
No i w ogóle ciekawi mnie jak to był z sygnalistami w polskiej kawalerii. Bo Amerykańska to zawsze wpada w ostatniej chwili i zawsze przy dźwiekach trąbki:P

POzdrowienia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Jakub » 24 gru 2006, o 13:05

Kilkanaście sygnałów Wojska Polskiego znajdziesz na tej stronie...

http://wojsko-polskie.pl/wortal/document,,id,184.html

lub...

http://download.wojsko-polskie.pl/index ... egory&id=6

Pliki są w formacie mp3, do ściągnięcia. Są to sygnały wojsk lądowych.
Avatar użytkownika
Jakub
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 28 mar 2006, o 13:59
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 gru 2006, o 14:49

Jeżeli dobrze pamiętam to w wydanej przez Bolęcin książece "Kawaleria Harcerska" są nuty wszystkich podstawwych sygnałów kawaleryjskich! W razie czego polecam kontakt z rtm Mikołajem Reyem. Najlepiej przez stronę KJ Szarża Bolęcin.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 30 gru 2006, o 20:08

serrrdeczne dzieki:)

dzieki bezinteresownej pomocy Bywalców Forum mam juz troche nagrań:) Powolutku ( ku rozpaczy rodziny) uczę sie tych sygnałow na pamiec przesłuchujac je po kilkanascie razy:)

Nawet psy juz zaczynają nucić:)

Teraz brakuje mi.....sygnałowki;/ Czy gdzieś wyszły "wymagania techniczne" tego instrumentu?? Poza stroną zdaje sie 15 Pułku Ulanów, gdzie widziałem sygnalistę, niewiele znalazłem. Szukam troche po omacki, po starociach i sklepach z "antykami" czegoś w typie sygnałowki kawaleryjskiej, ale inwencja "znawców" jest tak ogromna, ze jeden usiłował mi wcisnąc ......PUZON ;) (tłumaczył, ze jest stary wiec pewnie był uzywany w orkiestrze "....i to na bank!" kawaleryjskiej:)...ech:D

POzdrowienia:D
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 gru 2006, o 21:24

O ile dobrze znów pamiętam, dane techniczne trąbki są w którymś numerze NPK, ale w tej chwili nie mam pod ręką zbiorów swoich. Odezwę się za trzy dni.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 31 gru 2006, o 01:26

Warunki Techniczne trąbki sygnałowej dla kawalerii były w: "Nowy Przegląd Kawaleryjski" Nr 5/2003 (bezpłatny dodatek)
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez ludaa » 15 lip 2007, o 21:46

mam gdzies w swojej kolekcji wszystkie marsze i zawolania kawalerii II RP. Dla chętnych moge cos udostępnić :smile:
Avatar użytkownika
ludaa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 21:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Tigo » 16 lip 2007, o 23:40

ludaa napisał(a):mam gdzies w swojej kolekcji wszystkie marsze i zawolania kawalerii II RP. Dla chętnych moge cos udostępnić :smile:

Byłbym chętny!
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Lookas » 8 kwi 2008, o 15:56

odgrzebuję ten watek, zeby niepotrzebnie nie zakładac kolejnego.

Znów w temacie trabki i sygnalistów potrzeba mi informacji. Czy jest jakaś instrukcja dla sygnalistów?? Poza musztra oddziałow?? czy ktos może mnie poratowac fotografiami sygnalistów?? Chodzi mi o oplot trabek i sposób ich noszenia i cała resztę dotyczaca sygnalistów:)

Kazda informacja bedzie przydatna. A moze ktos ma u siebie fotkę sygnalisty Artylerii Konnej:D?? To byłaby juz radość okrutna:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 8 kwi 2008, o 17:17

Podpytaj w niedzielę Rotmistrza (w dobrych czasach) wystawiał nawet pól sekcji sygnalistów w pełnym oporządzeniu.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Maciej Sekuła » 8 kwi 2008, o 20:22

ludaa napisał(a):mam gdzies w swojej kolekcji wszystkie marsze i zawolania kawalerii II RP. Dla chętnych moge cos udostępnić :smile:


Ja też bym bardzo prosił o udostepnienie tych plików:)
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez myta2 » 8 kwi 2008, o 22:00

ja też - najkonkretniej interesuje mnie 7PSK Wielkopolskiego
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez U-łan » 9 kwi 2008, o 14:09

Myślę, że kompetentnych inforamcji dot. konnych orkiest, sygnalistów ich wyposażenia itd dostarczyć może Kolega Ryszard Olejniczak były UKJ-otowiec odtwórca sekcji trębaczy plus kotlista 15PUł Poz.
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno

Postprzez wacektel » 3 sty 2009, o 21:38

Witam odnowie troszkę temat. Lookas i co się dowiedziałeś, chodzi mi o noszenie trąbki i umundurowanie polowe sygnalisty. Ma ktoś jakieś informacje jak się troczyło trąbkę w polowym umundurowaniu. Jeszcze jedno jakie były dokładne wymiary trąbki i płomienia do niej z góry dziękuje.
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotr » 3 sty 2009, o 22:39

W zwiazku z tym, ze trebacze u mnie intensywnie walcza z nauka tez ciagle szukam roznych zrodel, pare rzeczy mam. Nie wiem czy juz ktos podeslal ale moge wyslac WT sygnalowki z NPK, dodatkowo posiadam - nuty Sygnaly kawalerji 1919, Sygnaly dzwiekowe nuty 1917 dzial kawalerya, Instrukcje o orkiestrach wojskowych 1931, podstawowe sygnaly nuty chyba ze Sledzinskiego + mp3 sygnaly z plyty Marsze i zawolania Kawalerii i te znane ze strony MON.
Jesli chodzi o oplot fanfar my mielismy na szczescie zdjecia fanfarzystow i widac mniej wiecej jak to wygladalo. Mam tez ksiazke - pluton trebaczy 7 PU (wydana chyba w Londynie tez jest pare informacji) ale aktualnie pozyczylem. Jak cos z tego komus bedzie przydatne to podesle.
Avatar użytkownika
Piotr
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 gru 2008, o 02:08
Lokalizacja: 3 Szwoleżerów

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron