Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wielki Bal Pułkowy 2009

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Wielki Bal Pułkowy 2009

Postprzez Maciej Sekuła » 26 lis 2008, o 21:19

Czołem!!! Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich w dniu 21 lutego 2009 roku organizuje Wielki Bal Pułkowy!!!!. Szczegóły wkrótce podamy na stronie oraz na forum. Zdjęcia z tegorocznego balu można obejrzeć na naszej stronie oraz zapytać się m.in. Krakusów jak było na balu. Wszelakie informacje i telefon do organizatora dostępne są na naszej stronie: Grochowscy Pozdrawiam Maciej Sekuła
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielki Bal Pułkowy 2009

Postprzez Dowódca » 30 gru 2008, o 01:50

Maciej Sekuła napisał(a):Czołem!!! Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich w dniu 21 lutego 2009 roku organizuje Wielki Bal Pułkowy!!!!. Szczegóły wkrótce podamy na stronie oraz na forum. Zdjęcia z tegorocznego balu można obejrzeć na naszej stronie oraz zapytać się m.in. Krakusów jak było na balu. Wszelakie informacje i telefon do organizatora dostępne są na naszej stronie: Grochowscy Pozdrawiam Maciej Sekuła


Szwadron Niepołomice już prasuje szasery na ten bal ...
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Wielki Bal Pułkowy 2009

Postprzez ref-ren » 30 gru 2008, o 14:14

Dowódca napisał(a):
Maciej Sekuła napisał(a):Czołem!!! Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich w dniu 21 lutego 2009 roku organizuje Wielki Bal Pułkowy!!!!. Szczegóły wkrótce podamy na stronie oraz na forum. Zdjęcia z tegorocznego balu można obejrzeć na naszej stronie oraz zapytać się m.in. Krakusów jak było na balu. Wszelakie informacje i telefon do organizatora dostępne są na naszej stronie: Grochowscy Pozdrawiam Maciej Sekuła


Szwadron Niepołomice już prasuje szasery na ten bal ...



Kto prasuje... ten prasuje...
i pedzi na Bal...
Ja w Szwajcarii sie kuruje...
i troche mi zal...

/ref-ren/ Biel/Bienne
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 gru 2008, o 19:00

Kto prasuje, ten prasuje... Wierzę w Twój żal szczery!
Wszak w szaserach tańczyć mogli jeno oficery,
Chorążowie, wachmistrzowie i podchrążowie!
Takich spodni u Grochowskich dzisiaj istne mrowie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Maciej Sekuła » 30 gru 2008, o 22:10

Choć u Grochowiaków pełno szaserów
lecz przy piersi mało widać przypiętych odznak i emblematów
oraz stopni wyższych od szeregowego
bo Grochowiak dobrze wie ile trudu i potu
przed wojną te odznaczenia kosztowały,
więc nie mogąc w tych czasach sprostać tym wymaganiom
nie przypina do swego munduru
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fumio » 30 gru 2008, o 23:11

Wlasnie. Zwlaszcza ze mamy 2 zyjacych przedwojennych oficerow. Jakbysmy przy nich wystapili jako oficerowie to by nas wysmiali. Bal jest jedynym odstepstwem ale tylko dlatego zeby bylo tradycyjnie ;)
Avatar użytkownika
Fumio
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 wrz 2006, o 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ref-ren » 30 gru 2008, o 23:40

Maciej Sekuła napisał(a):Choć u Grochowiaków pełno szaserów
lecz przy piersi mało widać przypiętych odznak i emblematów
oraz stopni wyższych od szeregowego
bo Grochowiak dobrze wie ile trudu i potu
przed wojną te odznaczenia kosztowały,
więc nie mogąc w tych czasach sprostać tym wymaganiom
nie przypina do swego munduru



Niekonsekwencja?

Chociaz pelno u Grochowskich ponoc jest szaserow...
lecz przy piersi malo widac odznak i orderow...
Nie masz takze stopni wyzszych wsrod Grochowskiej braci...
Oni szarze okreslaja jeno... krojem gaci...

/ref-ren/ Biel/Bienne
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2008, o 01:22

Koledzy!
Czy po raz pierwszy ja i ref-ren czynimy na tym Forum własnie z Wami taką swadę? Czynimy tak już od trzech prawie lat i przy wielu tematach! Znacie nas na tyle żeby potraktować to jako żurawiejkę, na którą przecież nikt nie mógł się obrazić! A która po prostu ma ożywić naszą dyskusję! A bale robicie wspaniałe! Tak to już jest, że każde środowisko czyni jedno tylko odstępstwo, co w skali kraju równa sie odstępstw ... No ale o tym mówiliśmy juz wiele razy! A zatem - róbmy swoje! Ja na naramiennikach zawsze będę miał jedynie monogramy 8 PU. A co robią inni.... już mnie nie obchodzi!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 31 gru 2008, o 02:21

Widzę że temat wciąż żywy. Cieszę się bardzo, ponieważ planuję poruszyć temat mundurów i stopni na konferencji.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Maciej Sekuła » 31 gru 2008, o 13:22

Witam !! U nas nikt się nie obraża, tak moja niby żurawiejka tez miała taki wizerunek ale nie jestem poetą i specjalistą od rymów jak kolega Ref-ren i Kolega Ułan z Pacanowa i nie wyszła ale że w każdym napisanym słowie jest jakaś drobinka prawdy:).Kończąc ten wspaniały rok przestańmy sobie robić rożne swady i chciałem życzyć wszystkim ułanom strzelcom i szwoleżerom oraz artylerzystom konnym wszystkiego najlepszego w nowym roku dużo zadowolenia z pracy i z tego co robicie w swoich stowarzyszeniach, pogody ducha i jak najwięcej przyjemności z jazdy konnej. Pozdrawiam ułan Maciej Sekuła


Już się poprawiłem :)
Ostatnio edytowano 31 gru 2008, o 22:07 przez Maciej Sekuła, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2008, o 18:47

O oby słowo stało się ciałem! Wielkie dzięki i wszstkiego najlepszego!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez jarema » 31 gru 2008, o 19:44

Ja się dołączam, jeno chciałbym konnych artylerzystów dodać, którzy nie raz, nie dwa ratowali skórę oddziałom, których barwy nosimy.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Piotrek » 31 gru 2008, o 22:45

Wielkie podziękowania w imieniu konnej artylerii uosabianej przez GRH 7 DAK. Wam wszystkim koledzy również najlepsze życzenia na naciągający 2009 r. Obyśmy mieli okazję jak najczęściej spotykać się w polu :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2008, o 23:55

To aż tak lubisz upawiać ziemię???
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Łuki » 1 sty 2009, o 13:40

Ułan z Pacanowa napisał(a):To aż tak lubisz upawiać ziemię???


Nie żartuj sobie z naszego Piotrusia bo się to może skończyć na UBITEJ ziemi ;-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,