Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak się wiąże uwiąz kawaleryjski?-pytanie

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Jak się wiąże uwiąz kawaleryjski?-pytanie

Postprzez PETRYHOR » 17 mar 2006, o 00:14

Miałbym prośbe, żeby ktoś mi podeśłał sposób wiązania uwiązu mam problem stosuje węzeł szubieniczny ale rezultat mi się nie podoba? Interesowało by mnie zdjęcje jak to ma wygłądać po ułansku. prosiłbym na mojego mail PETRYHOR@o2.pl
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Postprzez atyl » 14 kwi 2006, o 21:24

Fotkę konia bojowego Faraona przesłałem e-mailem wraz ze sposobem wiązania uwiązu. Jak się spodoba można rozpropagowac :lol: .
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez PETRYHOR » 18 kwi 2006, o 14:46

Tak zaczołem wiązać na szubienice ale mi nie szło ten post był z rozpaczy napisany :lol:
Faraon bardzo urodziwy kon kawaleryjski.
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Postprzez atyl » 19 kwi 2006, o 22:41

Uwiąz zawiązany jak szubieniczka przewleczony przez drugi trok. Wg naszych weteranów ppor służby stałej 2pu Grochowskich uwiąz wiązało się do sprzączki przy lewej ławce siodła, ale wtedy nie da się tego wykonac, bo wychodzi za głęboko pod troczeniem płaszcza( siodło wz 36, co innego wz 25- więc może o ten typ im chodzi).
Co do wiązania;
Uwiąz wg warunków technicznych ok.1,8m ze skóry chromowej (ciężko dostac, ale się trafia) przewleczony przez trok, zawinięty, po raz drugi zawiniety w górę, cztery lub trzy owinięcia (od góry), końcówka włożona od spodu, żeby wyszła poza górne owinięcie (ale minimalnie), ściągnięta górna pętla (ta przechodząca przez trok) i nie ma prawa się rozwiązac. Ja z lenistwa nie rozwiązuję uwiązu już ponad rok. Czołem Andrzej
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Re: Jak się wiąże uwiąz kawaleryjski?-pytanie

Postprzez ref-ren » 25 sie 2006, o 22:31

PETRYHOR napisał(a):Miałbym prośbe, żeby ktoś mi podeśłał sposób wiązania uwiązu mam problem stosuje węzeł szubieniczny ale rezultat mi się nie podoba? Interesowało by mnie zdjęcje jak to ma wygłądać po ułansku. prosiłbym na mojego mail PETRYHOR@o2.pl



"Rezultat jest poprostu śliczny... stosując węzeł szubieniczny
pamiętaj wiązać /rada taka/... na własnej szyi... nie rumaka."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Uwiąz c.d.

Postprzez Lucas » 30 sie 2006, o 10:35

Ja wiążę uwiąz do przedniego łęku - przy szarpnięciu rumaka unika się rozerwania przedniego pakunku. A swoja droga moze ktoś poda nam tutaj regulaminowy sposób wiązania uwiązu - powiem szczerze, że nie spotkałem nic o tym w regulaminach troczenia.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 sie 2006, o 12:57

Chyba najlepszym wyjściem będzie prześledzenie archiwalnych zdjęć i wtedy można orzec, że w poszcególnych pułkach róznie to rozwiązywano. Raczej wiązano. Zdzichu - zdjęcie super.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 12 maja 2008, o 21:54

atyl napisał(a):Uwiąz zawiązany jak szubieniczka przewleczony przez drugi trok. Wg naszych weteranów ppor służby stałej 2pu Grochowskich uwiąz wiązało się do sprzączki przy lewej ławce siodła, ale wtedy nie da się tego wykonac, bo wychodzi za głęboko pod troczeniem płaszcza( siodło wz 36, co innego wz 25- więc może o ten typ im chodzi).
Co do wiązania;
Uwiąz wg warunków technicznych ok.1,8m ze skóry chromowej (ciężko dostac, ale się trafia) przewleczony przez trok, zawinięty, po raz drugi zawiniety w górę, cztery lub trzy owinięcia (od góry), końcówka włożona od spodu, żeby wyszła poza górne owinięcie (ale minimalnie), ściągnięta górna pętla (ta przechodząca przez trok) i nie ma prawa się rozwiązac. Ja z lenistwa nie rozwiązuję uwiązu już ponad rok. Czołem Andrzej


Czy mógłbym prosić o jakąś fotkę tego wiązania?
dzięki
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 12 maja 2008, o 22:05

jak bedziesz miał ten uwiaz w stajni, to ci to zawiąże:) T w sumie łatwe jest, tylko trzeba zobaczyć. Inna sprawa, to to, ze Ty masz oficerską kulbakę aw oficerskiej uwiąz nie był surówkowy.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 13 maja 2008, o 16:10

wiem i taki właśnie mam
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 maja 2008, o 06:41

Ja też mam i się nie chwalę
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 14 maja 2008, o 22:17

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ja też mam i się nie chwalę


chwale chwale i ku chwale
tylko powiedz mi jak zawiązać ci
hihihiihihii

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 9:24 pm ]
Koledzy móglby ktoś powiesićtu kilka fotek wiązania uwiązu (Lookas piję do ciebie bo ładnie wykonałeś zestaw fotek - jak wiązać temlak) jakbyś tak samo ten uwiąz pokazał nie było by głupio.... :mrgreen:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania


Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron