Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

buty kawaleryjskie

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez atyl » 21 lut 2008, o 17:13

Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lookas » 21 lut 2008, o 20:19

:)

jakos mnie do reszty tymi fotkami przekonałes:)
Dzięki!!!

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 9:54 pm ]
Co by nie powiedzieć, te buty doskonale dopełniają mundur. Wyglądaja dokładnie tak samo jak na historycznych fotkach a i wizualnie bardziej pasuja do zielonego munduru niż czarne:)

Ja tam juz wiem, jakie chcę buty na konia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 lut 2008, o 23:52

Tylko czy koń bedzie Ciebie chciał w takich butach! :grin: A na Święcie będziesz robił za głęboką rezerwę jeszcze przedwojenną! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 22 lut 2008, o 09:57

ktos musi:)

co najwyzej sie przejmę i foty wyjdą czarnobiałe:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 26 mar 2008, o 01:59

Dzisiaj odebrałem od Pana Barskiego buty juchtowe. Tak wyglądają przed pokostowaniem i czernieniem :

buty juchtowe

Nie było konieczności jechania na zdjęcie miary. Pan Barski wysłał mi faxem szczegółowe wytyczne, jak dokonać pomiarów i odesłałem mu je wraz z obrysem stopy. Po pierwszym założeniu sprawiają wrażenie bardzo wygodnych, miękkie, nic nie ciśnie, nie obciera.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 mar 2008, o 09:02

Czy mnie wzrok myli, czy te buty są na prawidłach? W takim razie jest to pierwszy znanymi przypadek butów juchtowych na prawidłach! Gratulacje Piotrek!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 26 mar 2008, o 11:45

Tak, są na prawidłach. A pierwszy przypadek chyba to nie jest, bo Pan Barski mówił, że już u niego zamawiali juchtowe z prawidłami. Do juchtowych prawidła nie są koniecznością, ale nie ma też przeszkód, żeby na nich stały.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Maciej Sekuła » 26 mar 2008, o 16:10

Czołem!!!! U nasz w stowarzyszeniu 2 Pułku Ułanów Grochowskich co mnie wzrok nie myli chyba prawie wszyscy używają prawideł do tych butów :), ja nie mając ich używam zwykłych 2 litrowych butelek. A co butów uważam że to był najkorzystniejszy mój zakup - zawsze ich używam do jazdy konnej zarówno na treningi i jak na rajdy i rekonstrukcje.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez melescul » 26 mar 2008, o 17:54

Wyglądają przepięknie. A podeszwa - jedna radość dla oczu, kołkowania itd. Trudno, chyba nie ma co czekać - kolejny wydatek...
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 mar 2008, o 20:19

No dobra Panowie Kawalerzyści i Kawalerowie! Pożartować nie mozna? Jak nie mozna to napiszcie. Na pewno się zmienię!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Maciej Sekuła » 26 mar 2008, o 21:26

Można można a wręcz czasami trzeba ;) Pozdrawiam :) ułan Maciej
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez weteran » 27 mar 2008, o 22:11

Panowie,

Czy naprawdę buty kawaleryjskie miały blachy Z PRZODU? Jak wiadomo, buty do jazdy konnej ich generalnie nie mają, by w razie wylecenia z siodła but nie zahaczył się blaszką o stopkę strzemienia...
Avatar użytkownika
weteran
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 32
Dołączył(a): 29 mar 2006, o 15:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotrek » 27 mar 2008, o 22:56

Mnie Pan Barski nabił, ale czy rzeczywiście miały to nie wiem.
Zerknąłem do WT i wspominają one jedynie o podkówce z tyłu buta, o przodzie nic nie mówią. Ale skoro Pan Barski ją nabił, to może coś w tym jest. Może koledzy z 2 Pułku Ułanów coś więcej powiedzą na ten temat?
Ostatnio edytowano 28 mar 2008, o 22:53 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 mar 2008, o 08:15

Panowie! Kto Wam będzie pod podeszwy zaglądał?! Przed wojną ułani mieli buty na koszt państwa. My szyjemy swoje za własne, często długo odkładane pieniądze! Więc dbajmy o buciki tak, aby słuzyły nam jak najdłużej. Gdyby przed wojną ktoś wymyślił gumki na strzemiona i docenił ich walory bezpieczeństwa - pewnie też byłyby w kawalerii. Gdyby wcześniej znano nici syntetyczne - na pewno szyto by nimi rzędy kawaleryjskie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 28 mar 2008, o 21:59

Ułan z Pacanowa napisał(a):Panowie! Kto Wam będzie pod podeszwy zaglądał?! Przed wojną ułani mieli buty na koszt państwa. My szyjemy swoje za własne, często długo odkładane pieniądze! Więc dbajmy o buciki tak, aby słuzyły nam jak najdłużej. Gdyby przed wojną ktoś wymyślił gumki na strzemiona i docenił ich walory bezpieczeństwa - pewnie też byłyby w kawalerii. Gdyby wcześniej znano nici syntetyczne - na pewno szyto by nimi rzędy kawaleryjskie!


Słusznie prawi WaćPan, wina polać wina mu!!!!!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron