Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

munsztuk

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 sty 2008, o 23:33

Gdzie obecnie oprócz firmy Marka Gajewskiego można kupić dobre phelamy?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 8 sty 2008, o 19:59

Witam zadzwon ułanie z pacanowa domnie to dam ci namiar
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez myta2 » 8 sty 2008, o 20:11

ułan rymarz napisał(a):Witam zadzwon ułanie z pacanowa domnie to dam ci namiar

poprosiłbym o namiar na priva też musze się zaopatrzyć odpowiednie kiełzno do ogłowia oficerskiego WZ25
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 sty 2008, o 21:44

Mam pytanie do wszystkich! Czy dopuszczalne jest zamówienie sobie mosiążnego phelamu żołnierskiego? Zdecydowanie ładniej wygląda i nie rdzewieje.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 9 sty 2008, o 21:44

Witam orguinalny prelham wz 36 był zrobiony z gołej stali czyli cały czas rdzewiał do jego czyszczenia były uzywane specjalne łancuszki gdzie codzienie ułan bawil sie w jego czyszczenie stal nie była polerowana lecz zmatowiona

A co do pelhamu z mosiadzu lub alpaki czemu nie fajnie wyglada tylko co powiedza fanatycy regulaminow
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez myta2 » 2 lut 2008, o 23:56

Za chwilę podeslę Lookasowi i powiesi ładne fotki z ogłowiem i wędzidłem Wz25 oficerskim, ponieważ jako analfabeta komputerowy nie potrafię tu ich powieśić
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 3 lut 2008, o 00:26

wyświadczam zatem przysługę Mycie i zamieszczam w jego imieniu foty

Obrazek

Obrazek

dla jasności, foty skopiowane z jakiegoś forum, link do watku:

http://www.lowyb.fora.pl/konni,52/mundur-plutonu-zwiadu,230.html

Ci panowie na fotach to zdaje sie nie kawaleria a jakis pluton zwiadu. Zastanawia mnie parę detali no i na drugiej focie brakuje munsztuka wraz z druga parą wodzy. Zostało gołe ucho a werbliki wędzidła sa wpięte w kułko uxdziennicy a nie w specjalne pólkółka umieszczone w policzkach munsztukowych. No i wedzidło jest wg mnie kompletnie niedopasowane. Całość wyglada dość niechlujnie jak na mój gust:)

Oczywiście czepiam się:) jakoś tak juz mam...:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 lut 2008, o 18:33

Ano nie tylko Ty tak masz! Od tego jest własnie Forum aby wymieniać i prezentować swoje spostrzeżenia! Im więcej takich uwag - tym być może kolejni kandydaci na kawalerzystów III RP łatwiej i szybciej osiągną stan wyposażenia jak najbardziej zbliżony do stanu kawalerii II RP!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 3 lut 2008, o 21:32

W kwestii wojaka to jest marynarz, zwróćcie uwagę na patkę ma kotwicę (notabene jak doczytałem na forum z którego znalazłem fotki) jest to pluton zwiadu obrony wybrzeża. wstawili to ludzie z GRH w Gdyni.
Natomiast w kwestii 2 fotki - uważam że to zrozumiałe że w taki sposób wpiął wędzidło, gdyby było wpięte jak należy niemógł by powodować koniem beż munsztuka i drugiej wodzy, moja teoria (niekoniecznie właściwa), Zwróćcie uwagę że koń niema również napierśnika, więc wynika z tego że zapewne porucznik na niedzielny spacer w siodle się wybrał. Na pierwszym zdjęciu w polowym mundurze, również koń jest oporządzny kompletnie (no może bez troczenia),
No i podstawowa sprawa to ten sam oficer.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 3 lut 2008, o 21:50

pomijając fakt, ze to dwa rózne konie:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 3 lut 2008, o 22:37

tak
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez pulkownik » 3 lut 2008, o 23:32

e..tam to ten sam kon ! no co wy !!!

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 10:33 pm ]
przepraszam...ale się uśmiałem... wesoło z wami.

[ Dodano: Nie Lut 03, 2008 10:34 pm ]
no i inne drzewa w tle...
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 lut 2008, o 23:44

Rzeczywiście ten wojskowy raczej na przejażdżkę się udał, siodło na derce bez czapraka. A zresztą, przecież na codzień do zajęć szkoleniowych i służby używano tylko siodeł na derce a nie rzędów. Więc i samo wędzidło też mogło wystarczyć nataką jazdę.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 16 lut 2008, o 20:54

Witam fotka jest siagnieta odemnie z forum czyli grh LOW .Nie ma co tu zawiele debatowac pana porucznika na kon wsadzili jak to byl zajac z piechoty to czego wymagacie od niego wielkiej znajomosci zasad noszenia i troczenia jak uwiaz sobie wpiol w kilucho od wedzidla a moze p porucznik z imprezy wracal bo takowa mina na to wskazuje heheheheh
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 lut 2008, o 21:39

Ułanie rymarzu! Podpowiedz, gdzie się zaopatrzyć w skórę pergaminową? Licze na Ciebie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron