Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Mundur

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez myta2 » 7 gru 2007, o 00:50

kamilk224 napisał(a):moze ktorys z Kolegow orientuje sie ile kosztuja bryczesy z hero i płaszcz??Bo mam bluze z tej firmy i chcial bym juz kompletowac z jednej oczywiscie nie wszystko na raz ale po triochu;]...z gory dziekuje


Kolego komplet z garbadyny bryczesy z leją skórzaną + bluza 950zł rogatywka 130zł
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan z Jazłowca » 14 gru 2007, o 20:06

Witam wszystkich sympatyków kawalerii. To mój pierwszy post na tym forum. Na początku chciałbym powiedzieć, że działalność tego forum jest świetna. Przeglądając jego trony rozwiązałem wiele swoich problemów i czytając niektóre tematy uświadomiłem sobie swoją dużą niewiedzę na temat kawalerii. Sam interesuję się nią od pół roku. Wstąpiłem także do Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego, który reprezentuje 14 pułk ułanów jazłowieckich.


Czytając ten temat stwierdziłem, że mam dużo szczęścia, ponieważ większość sprzętu otrzymałem z ośrodka. Sam musiałem kupić sobie praktycznie tylko bryczesy. Mam w związku z tym pytanie, czy kupiłem dobre?

A oto link:
bryczesy
Avatar użytkownika
ułan z Jazłowca
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 17:04
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez myta2 » 14 gru 2007, o 20:16

wyglądają ok, ale ja osobiście jestem za leją skórzaną (solidniejsze)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan z Jazłowca » 14 gru 2007, o 20:18

Mnie też mówili,że najlepszy byłby pełny lej skórzany. Sam o tym wiem, bo już trochę jeżdżę. Ale na razie się nigdzie nie spotkałem ze skórzanym lejem. Być może powodem jest to, że jestem ograniczony tym, co jest na allegro. A w ogóle można gdzieś znaleźć z lejem skórzanym tak do 200 zł??
Avatar użytkownika
ułan z Jazłowca
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 17:04
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Lookas » 14 gru 2007, o 20:19

no i szpanersko wyglada:)

ale co tam tez jestem na takie chory:)

Bryczesy wygladają fajnie. Góra jest nieregulaminowa, no ale i tak pod kurtką, wiec to w sumie detal:)

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 14 gru 2007, o 21:41

Kolego, wyglądają ok i jeżeli się w nich dobrze czujesz to tym lepiej. Jeżeli są do kurtki garnizonowej to super, bo z lejami wg mnie głupio to wygląda (ale to moje osobiste odczucie). :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez ułan z Jazłowca » 14 gru 2007, o 22:00

No tak, ale widzę że muszę okazać swoją niewiedzę i zapytać się czym się różni kurtka polowa od garnizonowej?? Ja zawsze jeździłem w jednej. Ja na razie swoją wiedzę czerpie z tego, co zasłyszę i fragmentów regulaminu kawalerii. MOżeci polecić jakieś godne źródła??
Avatar użytkownika
ułan z Jazłowca
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 17:04
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez elmijakke » 14 gru 2007, o 22:24

Kurtka garnizonowa to ta z gabardyny, wężykami, odznakami, itp, itd, czyli ta na "lepsze okazje"......Polowa to z drelichu (lato), jeżeli znajdziesz drelich nadający się na takową to gratuluję - szukam takowego od pół roku :cry: , albo sukienna którą dużo łatwiej zdobyć. Co do reszty opowiedzą ci puryści mundurowi :mrgreen: , których na forum dostatek.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez ułan z Jazłowca » 14 gru 2007, o 22:29

Mam rozumieć, że na tym zdjęciu: oporządzenia garnizonowa to jest ta na wierzchu pod rogatywką z żółtym otokiem a ta pod spodem to polówka.
Avatar użytkownika
ułan z Jazłowca
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 17:04
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Lookas » 14 gru 2007, o 22:52

ta z zółtym otokiem to czapka kroju angielskiego:) 3PSzw.

Rogatywki z otokami w kolorze starego złota noszą Gospodarze tego forum:)

Poza szwoleżerami czapki tego kroju w jednostakch jazdy użuwał KOP:)

i na koniec: tak to mniej wiecej te kurtki. W pole obowiązywał całkowty brak oznak poza oznakami stopni. W przeciwieństwie do kurtek garnizonowych.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 gru 2007, o 01:29

Z Pacaowa do Sandomierza jedynie 65 km. Może wpadnę kiedyś do Ciebie na niezapowiedzianą inspekcję!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Staszek » 15 gru 2007, o 01:32

Do Ułana z Jazłowca:

Wbrew pozorm sprawa nie jest aż tak bardzo skomplikowana. Ostatnie przepisy mundurowe przed II Wojną Światową z 1936 roku wprowadziły jeden krój kurtki garnizonowej i polowej. Kurtki szeregowców szyte były z sukna tak polowe jak i garnizonowe. Jeżeli używasz takiej z obszyciami to jest to kurtka garnizonowa. Identyczna była kurtka polowa tyle że pozbawiona wszelkich ozdób za wyjątkiem stopni. Latem używano również identycznych kurtek tylko drelichowych, które w praniu szybko traciły barwę i szybko stawały się niemal białe. W polu nawet oficerów obowiązywały kurtki sukienne. Tylko na kurtki garnizonowe oficerów używano tkanin czesankowych (gabardyna, kamgarn).
Pozdrawiam

PS W Szwadronie Niepołomice używamy póki co, wyłącznie mundurów garnizonowych wz 36 i wszyscy mamy je z gabardyny dla "ujednolicenia wyglądu". To takie współczesne odstęptwo jak i to, że wszyscy mamy okute daszki rogatywek.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez myta2 » 15 gru 2007, o 03:06

Kolego, jako że Poznań słynie z firm produkujących mundury historyczne krótki instruktaż cenowy:
mundur polowy (sukienny) - komplet 620 zł (w cenie bryzesy z leją skórzaną) bez leji 100 taniej
Mundur galowy (z gabardyny) około 900 zł ( z leją skórzaną)
Furażerka sukienna 40 zł
rogatywka gabardyna (kaczy dziub) 130 zł
cóż więcej regulaminowy plaszcz wz 36 650zł (mi udało się dostać 50 zł rabatu) ale kupowałem komplet sukienny
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan z Jazłowca » 15 gru 2007, o 09:05

Z Pacaowa do Sandomierza jedynie 65 km. Może wpadnę kiedyś do Ciebie na niezapowiedzianą inspekcję!


Ależ bardzo zapraszam, będzie mi bardzo miło.

Dziękuję za pomoc z kurtkami. Teraz wiem, że jeździmy w garnizonowych.
A co do cen- trochę sie poskłada i pieniążki się znajdą.

I jeszcze pytanie do Niepołomic- ile możecie wystawić koni na pokazach??
Avatar użytkownika
ułan z Jazłowca
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 17:04
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez pulkownik » 15 gru 2007, o 09:34

Myta ! ceny które podajesz są z Hero ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,