Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Coś co może się Wam spodobać :)

Moderator: Staszek

Coś co może się Wam spodobać :)

Postprzez Widdowmaker » 11 gru 2007, o 22:54

Witam,
Z mojego rosnącego archiwum filmów z II RP popełniłem to coś poniżej na potrzeby swojej strony. Ponieważ ostrzymałem do Was pomoc w sprawie mundurów i proporczyków lancowych, to pomyślałem, że może Wam się spodobać. :)

Krótkie, ale jest :)

http://www.youtube.com/watch?v=TM1-HIm4EgY

Zapraszam :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 11 gru 2007, o 23:00

ALE SUUUPEEERRR!!!

Skąd ten material?? Zarówno chodzi mi o lokalizacje jak i źródło. Coś niesamowitego!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 11 gru 2007, o 23:17

Rany Boskie!!! Szwoleżerowie! W kolorze!!! Stary skąd TO masz!?! Jak można to od Ciebie wyrwać?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 gru 2007, o 23:23

No Kochany! Zatkało mnie tak ze dopiero po jednym głębszym oddech złapałem! Cos FANTASTYCZNEGO! To powinna być czołówka wszsytkich kawaleryjskich materiałów filmowych! Kolego jak co - proś na Forum o co chcesz!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 12 gru 2007, o 00:35

No cóż takie perełki........ brak mi słów poprostu genialnie
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Widdowmaker » 12 gru 2007, o 00:39

Hehe, wiedziałem, że trafiam do odpowiedniej publiczności :)

Na filmie brakuje około 5-6 sekund, w których jadą działka ppanc wz.36, a potem kolarze przez 2 sekundy. Mam uszkodzony plik i próbuje uzyskać poprawny. Ale nie mogłem się powstrzymać aby już nie wrzucić. :)

To jest nikt inny jak...1 Pułk Szwoleżerów :) Miejsce to Warszawa w 1939 roku na "święto Piłsudskiego". Czyżby rocznica śmierci? Film pochodzi z Archiwów Holokaustu w USA. Ja wam mówie, że z archiwów żydowskich w USA, to będą wychodziły takie kwiatki jescze po naszej śmierci... (nie jest to wypowiedź antysemicka :)...

Nakręcone przez żydowskiego lekarza, Litwina, na stałe zamieszkanego w USA, który wraz z rodziną zostął zaproszony na wykłady do ZSRR i kręcił swoją podróż po Europie. Przed wybuchem wojny wrócił z filmami do USA...

Wszyscy na początku myślą, że to GRH, a potem widzą ludzi na uicy i taczanki wz.36 :)
Ostatnio edytowano 12 gru 2007, o 00:46 przez Widdowmaker, łącznie edytowano 1 raz
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez myta2 » 12 gru 2007, o 00:46

stary nie bądź taki udostępnij jakieś pliki do śćiągnięcia (bądź płytke wypal) za takie cudeńka gotów jestem wiele uczynić......
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ref-ren » 12 gru 2007, o 00:53

Ułan z Pacanowa napisał(a):No Kochany! Zatkało mnie tak ze dopiero po jednym głębszym oddech złapałem! Cos FANTASTYCZNEGO! To powinna być czołówka wszsytkich kawaleryjskich materiałów filmowych! Kolego jak co - proś na Forum o co chcesz!



Jarku..

Ty tak otwarcie... bez żenady
piszesz " kochany"... do faceta???
No cóż... na miłość nie ma rady...
Płeć jest nieważna... lecz podnieta...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Widdowmaker » 12 gru 2007, o 00:58

Cholera jednak nei naprawiłem. Dajcie mi troche czasu. Wrzuce Wam link jak coś wykombinuje.

[ Dodano: Sro Gru 12, 2007 12:45 am ]
Zrobione :) Filmik jest pełen!!! Nie zgubią się już Boforsiki i Kompania Kolarzy :)
http://www.youtube.com/watch?v=peCUU8H2qNo

Moje archiwum jeszcze Was zaskoczy, ale na kolorki więcej bym nie liczył. Trzeba była amerykanina, aby z Agfą przyjechał :)


A oto link do ściągnięcia:
http://rapidshare.com/files/75946795/1p ... r.avi.html

O lepszą jakość nie proście, bo nie będzie :)
A jakby ktoś chciał nam pomóc w pisaniu, czy w materiałach, to czekamy i zapraszamy :) Nawet ostroga się przyda :)

[ Dodano: Sro Gru 12, 2007 1:44 am ]
No i uzupełniając, jak ktoś chce pomóc, to przyjmę wszystko, a szczególnie drobnicę kawaleryjską. Szczerze, o siodłach kawalerii przedwojennej to wiem tyle, że są. Jeśli ktoś chciałby nam napisać o nich tekst, to będziemy bardzo wdzięczni. Wkrótce pojawi się więcej filmików o kawalerii :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez myta2 » 12 gru 2007, o 13:14

za głupi jestem na takie skomplikowane działania, Lookas ty to na tymsie znasz pomożesz?
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 12 gru 2007, o 13:35

do odbioru u mnie albo mailem wieczorkiem Ci podesle:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 12 gru 2007, o 13:46

Ojej, czy rapidshare takie komplikacje wywołuje ? Przepraszam w takim razie :)

Szybka instrukcja:
1/klikamy na dole "Free"
2/ Czekamy aż licznik z 2 minut zejdzie na 0
3/ wpisujemy podany kod z obrazka
4/ Plik się ładuje :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez myta2 » 12 gru 2007, o 17:20

Lookas napisał(a):do odbioru u mnie albo mailem wieczorkiem Ci podesle:)


dzięki wielkie, ale mailem proszę bo mi się dziecko rozchorowało i nie mobilny jestem
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 gru 2007, o 17:39

Opis wyposażenia Kawalerii II RP w siodła był prezentowany juz w Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim. Napisał go por. Robert Woronowicz. Najlepiej skontaktować się z nim. Powinien się zgodzić na przedruk. Jak co to pytać na adres redakcji NPK npk@hot.pl
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 12 gru 2007, o 18:34

CIekawe, która redakcja pozwoli na przepisanie artykułu w sieci. Poza tym to potrzebujemy kogoś, kto opisze kontretne siodło, a nie wszystkie używane w jednym tekście. Jeśli ktoś chciałby napisać choćby jeden tekst, to zparaszam :) Jak się nikt nie znajdzie, to sam będę kombinował... :)

Dla mnie to szwoleżerowie na rowerach wyglądają nieco dziwnie, tak trochę jakby im konie pokradli :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron