Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

koc

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

koc

Postprzez myta2 » 26 lis 2007, o 00:50

Koledzy, pytam bo doświadczenie me jeszcze liche.
Czy wspólczesny koc wojskowy się nadaje się do stroczenia na przednim łęku, a jeżeli nie to jaki.
i kolejna sprawa co jest najlepsz pod filcowy czaprak?
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lach » 26 lis 2007, o 09:26

Ja osobiscie uzywam wlasnie takich kocy i po zdjeciach widze, ze raczej kazdy ma wlasnie takie bo skad inne? Jak i na troczenie tak i pod czaprak.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 lis 2007, o 10:03

Pod czaprak oczywiście szary koc! Ale na przedni pakunek osobiście polecam zielone koce amerykańskie i czeskie! Zrolowane po kawaleryjsku bardzo dobrze imitują zwinięty płaszcz kawaleryjski! Nasz Szwadron Niepołomice jeździ własnie z takimi kocami! Można kupić na allegro albo na targach! Polecam zdjęcia na naszaj stronie www.ulani.pl Tam widać różnicę pomiędzy kocami szarymi i zielonymi stroczonymi z przodu! Znam jeden namiar w Kielcach gdzie można nabyć koce amerykańskie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 28 lis 2007, o 00:54

Prosiłbym o namiar na te koce, a swoją drogą popatrzę po Poznanskich sklepach z militariami, może coś się znajdzie.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lis 2007, o 00:35

Podaję namiary na zielone koce amerykańskie, pałatki, manierki, itd

kontakt@vivearmy.com

Polecam
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 30 lis 2007, o 01:06

wielkie dzięki
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lis 2007, o 10:17

Nie ma sprawy! Jak będziesz miał problemy ze złożeniem koca po kawaleryjsku to pytaj!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 30 lis 2007, o 11:07

Żeby było koszernie, to współczesny szary koc nie nadaje się do niczego.
Na przednim pakunku powinien być płaszcz- khaki (z wiadomych względów zamiennikiem może być płaszcz lWP- po rozpruciu pod pachami można go zrolować).
Pod czaprak powinien być koc również w kolorze khaki- koce czeskie są za brązowe, a amerykańskie -są dwa kolory musztardowy( i ten jest OK) i bardziej zielony.
Ale tak powinno być. u nas standardem troczenia jest płaszcz i peleryna ( zrolowane na płasko -bo już też widziałem peleryny zwinięte w rurkę :mad: ) na przednim pakunku i szara derka pod czaprak.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lis 2007, o 23:15

Popieram Atyla! Dla celów praktycznych można po prostu zszyć na stałe zrolowany płaszcz . Wtedy jest lepiej upakowany i ładnie wygląda!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 1 gru 2007, o 00:06

Pewnie że tak ale szkoda mi płaszcza za 600 zł,(do szycia) dlatego faktycznie, jak tylko mój rząd będzie w domu przetestuję płaszcz i zobaczę jak mi to wychodzi,
Ale koledzy pozwólcie podrąze temat dalej, w takim razie co pod czaprak filcowy jak nie koc? Atyl pisze o szarej derce możesz przybliżyć dokładnie z jakiego materiału (może jakieś fotki?, bo derek są tysiące) wiem że jestem upierdliwy, ale temat mocno mnie nurtuje, nie chciałbym poobcierać konia po pierwszej jeździe.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 1 gru 2007, o 00:19

gdzie i za ile mozna zanabyć odpowiedni koc w kolorze zblizonym do zieleni??
I gdzie ten szary, który może słuzyć za derkę??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 1 gru 2007, o 00:45

Szarego pod dostatkiem na allegro - w cenach w okolicach 25 peelenów. Zielony (czeski) też można dostać ale już drożej. Rzeczywiście z tego co widzę to większość kawalerii pod czaprak kładzie współczesne koce szare (chyba dlatego, że tanie i najłatwiej dostępne, a wiadomo: często jeździsz, koc się niszczy).
Poniżej przykład szarego - ale naprawdę można dostać taniej.
http://www.allegro.pl/item275614902_koc ... _nowy.html
Ostatnio edytowano 1 gru 2007, o 01:16 przez elmijakke, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 1 gru 2007, o 01:04

Właśnie jestem w trakcie zamawiania takich
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez atyl » 1 gru 2007, o 23:27

Szara derka = koc ogólnowojskowy za ok 25 zł
Płaszcz na przedni pakunek = płaszcz lWP zielony za 30zł, nie musi być za 600.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez ref-ren » 1 gru 2007, o 23:32

[quote="myta2"]Właśnie jestem w trakcie zamawiania takich[/quo


Koc zwijać czy nie zwijać.. dylemat mam szalony
jak zwykle na ten temat przepisów mamy kupę...
A mnie jest wszystko jedno, koc szary czy zielony..
Zwinięty, rozwinięty... byleby ciepło w dupę..

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,