Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Mundur

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2007, o 08:23

Kamiku, Młody Kolego!
Fakt!!! Ref- Ren ma siwą głowę. Ja, jak widać na zdjęciu również! Ale to co on przeżył w życiu Ty możesz tylko oglądać na filmach i uczyć sie na lekcjach historii, jeżeli oczywiście nie zmieni się program tego przedmiotu! Większość współczesnych kawalerzystów którzy reaktywowali kawalerię po kilkudziesięciu latach niebytu, ma siwe włosy! Jest to pokolenie które chociaż bardzo chciało, mogło jedynie pomarzyć będąc w Twoim wieku o założeniu munduru!
Ref - Ren wiekowo mógłby być Twoim dziadkiem, ale zapewniam Cię, że na swoim koniu zostawił by Ciebie daleko w tyle! W klatce ma więcej niz Ty! W dziale OGÓLNE jest temat "Wychowanie patriotyczne". Przeczytaj uważnie posty Ref - Rena to wtedy może będziesz miał inne wyobrażenia o uczestnikach naszego Forum i dostosujesz swoje posty do naszego poziomu! Pozdrawiam i zyczę sukcesów w kawaleryjskiej przygodzie!
Ostatnio edytowano 31 paź 2007, o 19:39 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez kamilk224 » 31 paź 2007, o 08:56

:Dspoko niegnmiewam sie;]jak zadna rewelacja to czemu takie zamieszanie??

[ Dodano: Sro Paź 31, 2007 8:01 am ]
NIemialem zamiaru nikogo obrazic...i wiem ze doswiadczeniem niedoruwnuje nikomu ze starszych Ułanow na tym forum...chcialem Tu poprostu znalesc pomoc w konkretnych sprawach...a co do szkol to w szkolach ucza owszem ale niema nic o kawalerii sa wiadomo wzmianki o Bzurze...i wazniejszych bitwach......zadnych szczegolow...

[ Dodano: Sro Paź 31, 2007 8:02 am ]
I z pewnoscia chcial bym miec takiego Dziadka...
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2007, o 12:01

Spoko! Trzymaj sie i działaj dalej w kawlerii! A jak będziesz miał problem - pytaj na forum!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 31 paź 2007, o 17:28

Ułan z Pacanowa napisał(a):Kamiku, Młody Kolego!
Fakt!!! Ref- Ren ma siwą głowę. Ja, jak widać na zdjęciu również! Ale to co on przeżył w życiu Ty możesz tylko oglądać na filmach i uczyć sie na lekcjach historii, jeżeli oczywiście nie zmieni się program tego przedmiotu! Większość współczesnych kawalerzystó którzy reaktywowali kawalerię po kilkudziesięciu latach niebytu, ma siwe włosy! Jest to pokolenie które chociaż bardzo chciało, mogło jedynie pomarzyć będąc w Twoim wieku o założeniu munduru!
Ref - Ren wiekowo mógłby być Twoim dziadkiem, ale zapewniam Cię ze na swoim koniu zostawił by Ciebie dalejo w tyle! W klatce ma więcej niz Ty! W dziale OGÓLNE jest temat "Wychowanie patriotyczne". Przeczytaj uważnie posty Ref - Rena to wtedy może będziesz miał inne wyobrażenia o uczestnikach naszego Forum i dostosujesz swoje posty do naszego poziomu! Pozdrawiam i zyczę sukcesów w kawaleryjskiej przygodzie!


Do Jarka...

Dzięki Ci Jarku za szybkie wsparcie oraz za słowa miłe
Kamil osłabił swoje natarcie, Ty mnie do działań zmusiłeś.
Zwlokłem się z siodła, miarkę chwyciłem (choc nie wiem co to da)
I przyznam Ci się, sam się zdziwiłem... klatę mam na sto dwa.

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2007, o 20:21

Ref - Ren potegą jest i basta!
Kto zna to Forum - dobrze wie!
W obwodzie klatki wsztkich przerasta
piszących wierszem - a może nie ??!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 1 lis 2007, o 00:10

Wiem, ze trochę przynudzam, ale może ktoś wie gdzie można nabyć drelich zielony? Sprawa jak na razie przedstawia się beznadziejnie....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 1 lis 2007, o 01:40

ja się dopisze!!!

też chetnie znabyłbym spory kawałek takowego, coby sprawić sobie cwiczebne bryczesy:) Wiem, ze to w brew regulaminowi, ale na wycieranie po stajni i lasach beda akurat. Do tego chciałbym, zeby były kroju kawaleryjskiego, na szelkach i w pełnym zamszowym lejem:) a takich to na pewno nie dostane w sklepie. Zresztą ku mej rozpaczy, asortyment róznej masci rajtuzek jeździeckich jest wielki. A klasycznych bryczesów...nie ma:(

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 lis 2007, o 10:49

A ja z koleji znów się powtórzę! Najbardziej zbliżone są obecnie bryczesy szyte przez AMIGO w Krakowie! (Patrz posty poprzednie o bryczesach). Skórę na karwasze trzeba sobie załatwić samemu w zakładach garbarskich, ale szybciej tych małych niż dużych! Sam w takich jeżdżę od kilku lat. Razem z holendreską kurtką wojskową i furażerką stanowią mój mundur polowy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 1 lis 2007, o 15:10

co do Amigo, to nie mam 100% pewności. Całkiem niedawno Miro narzekał na ich robotę:(
I bądź tu człowieku mądry:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez ref-ren » 2 lis 2007, o 21:45

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ref - Ren potegą jest i basta!
Kto zna to Forum - dobrze wie!
W obwodzie klatki wsztkich przerasta
piszących wierszem - a może nie ??!!!



Jarku

Zejdź z mojej klatki, daj pokój wenie
Wszak jako facet dobrze wiesz...
Że nie ten wymiar u Pań jest w cenie
I nie wiem co ma do tego... wiersz?

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 lis 2007, o 23:59

Ref - Ren!!! Przy dzieciach o takich wymiarach :roll: Lepiej napisz czy jedizemy razem w szyku 11 XI !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 3 lis 2007, o 01:16

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ref - Ren!!! Przy dzieciach o takich wymiarach :roll: Lepiej napisz czy jedizemy razem w szyku 11 XI !!!


Jarku....
Naprawdę chciałbym ale nie mam konia. Shogun się do tego nie nadaje niestety.
Może coś zorganizuję... Ale piwo u Wojtusika z pewnością aktualne...
Pozdrawiam - ref-ren
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 lis 2007, o 23:07

Witaj Ref - Renie! Szykuj konia jakiegoś na 11 XI ! Pozdrowienia od Pani Beaty Szwed! Widzieliśmy się dzisiaj w Oblęgorku, gdzie prawnuk Sienkiewicza urządzał Hubertusa! Przy okazji mam przypomnieć, że czeka cały czas na Twoje zdjęcie w mundurze na Szogunie! W ładnym słońcu! Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez kamilk224 » 25 lis 2007, o 17:01

moze ktorys z Kolegow orientuje sie ile kosztuja bryczesy z hero i płaszcz??Bo mam bluze z tej firmy i chcial bym juz kompletowac z jednej oczywiscie nie wszystko na raz ale po triochu;]...z gory dziekuje
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 lis 2007, o 00:30

Moi Koledzy szyli tam munduru ponad trzy lata temu! Najlepiej zadzwonić i zapytać. Numery telefonu publikowane są w reklamach HERO w Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron