Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Warunki techniczne rzędu wz 36

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Warunki techniczne rzędu wz 36

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 gru 2006, o 14:45

W tym temacie chcę ograniczyć się jedynie do prezentacji warunków technicznych poszczególnych elementów rzędu kawaleryjskiego wz 36. na podstawie publikacji w Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim Jeżeli się uda to opisy będziemy dodawać w formie plików pdf.
Na początek wodze


Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 10 gru 2006, o 23:53

:twisted:
:twisted:

... ale jakby ktoś chciał to jeszcze ten numer można dostać:
nr 9 NPK
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 sty 2007, o 01:21

Zgodnie z zapowiedzią publikuję warunki technicze ogłowia żołnierskiego, na podstawie których wykonałem już kilka kompletów ogłowi (na podstawie publikacji w Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim - bezpłatny dodatek nr 11/12)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Siodło wz25

Postprzez U-łan » 19 lip 2007, o 23:12

Ratujcie.
Pożyczyłem Koledze siodło, dzisiaj dostałem meldunek, że mole zaatakowały jego częsci filcowe. Poszukuję filcu w kolorze żółtym, lub rady jak trwale zabarwić biały filc na żółto.
A przy okazji może ktoś doradzi, czy dobrym pomysłem jest wyposażenie siodła wz25 we wkładki żelowe. Liczę na fachowe poradnictwo:)
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lip 2007, o 23:31

Poszukaj w tym tenacie na Forum. Są nawet namiary na firmę która produkuje żółty filc! Jak co to ułan z Nowego Sącza poda Ci namiary!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 9 sie 2007, o 08:38

Interesujac sie zoltym filcem, trafilem na link ktory waszmosciowie podaliscie, zadzwonilem... i moga mi sprzedac ale bal 200kg:) tego zoltego filcu.

Tak z innej beczki, znacie Panowie jakowys sposob na rozrobienie napiersnika, tak aby nie ocieral konia pod popregiem?
Z gory dzieki za odpowiedz.
Ostatnio edytowano 16 lip 2008, o 10:42 przez Lach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 sie 2007, o 11:53

Najlepiei zaokrąglić brzegi skóry papierem ściernym (ta część w którą wsuwa się popręg. No i smarować ją często najlepiej parafiną w płynie (dostępna w każdej aptece) to szybko skóra zmięknie i nie będzie obcierać!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Znów filc

Postprzez AWEK » 9 wrz 2007, o 15:49

Panowie,
wpadłam na pewien pomysł.

Na czym stoimy:
1. Są braki związane z żółtym filcem.
2. Dużo osób poszukuje takiego filcu.
3. Sprzedają takowy filc ale w dużych ilościach (wspomniane 200kg, ciekawe ile to m2).

Rozwiązania:
1. Zrobić listę osób chętnych na kupno takiego filcu i obliczyć ile metrów kwadratowych oni wykupią, a następnie zbiórka i wielkie cięcie.
2. Znaleść kogoś kto wyłoży całą sumę, a następnie będzie sprzedawał w kawałkach. Pewnie na samym forum znajdzie się sporo chętnych, a resztę na allegro lub puścić wici w Polskę.
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 wrz 2007, o 06:22

Nie odpisywałem wcześniej, bo czekałem na reakcję innych na Twój AWEK vist! Jak widzisz mało kto jest zainteresowany w miarę dokładnym odtworzeniem rzędu wz 36. Z róznych powodów. Braku pieniędzy, czasu, cierpliwości i chęci. Lepiej kupić od ręki to co jest na rynku. Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to zdybyć biały filc, co podobno jest taniej, no i go własnym sumptem przefarbować na żółty.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 5 paź 2007, o 13:13

koledzy filce jest b drogi jesli chodzi o naturalny grubosc ktora jest potrzebna na czaprak wysciolki lawek to ok od 12 do 15 mm filc wiekszosc sprzedaje na m2 lub na kilogramy a koszty to sa na m2 200pln a na kilogram od 35 do 60 pln a co do farbowania jest prosta domowa metoda trwa kilka dni a wiekszosc farbiarni chce ok 10 kg wsadu do farbowania a koszt tego jest ok 200pln
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Marimys » 5 paź 2007, o 16:42

witam Szanowne Grono
(dawno sie nnie odzywalem:) czy Kolega Ulan Rymarz moze podac ten domowy sposob farbowania? bo zona proponowala mi jakies "gotowanie w barwniku" ale skad taki kociol?
pozdrawiam Cz
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 paź 2007, o 17:56

OK! Ale po niedzieli bo teraz mam w niedziele rocznicę 90 lat OSP PAcanów i przygotowania ida pełną parą zwłąszcza że premier Gosiewski zapowidział przybycie na uroczystości do Pacanowa.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 5 paź 2007, o 18:16

witajcie koledzy kawalerzysci z filcem ostroznie nic na goraco bo wam sie skorczy lub sfilcuje a ten domowy sposob jest prost ale ... jak wam powiem to starce klientow ale moge pokzac jak to wyglada np wysciolki lawek farbowane na zolto a wogule odcien tego zoltego powinien wpadac w zielen jak ktos chce to niech poda maila to wysle fotki ok
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Fakty i mity :)

Postprzez Miro » 5 paź 2007, o 23:00

Odnawiałem kompletny rząd wz.36 z 47 roku- wymiana filców , naprawy szyć i wymiany nadgryzionych zębem czasu troków-przystół. Zdecydowałem się na farbowanie filcu na gorąco poprzez gotowanie w odpowiednio przygotowanej farbie ( zwykła farba do tkanin naturlnych). Jedyny problem to: koszt 100% naturalnego białego filcu , odpowiednio duży gar na tę nietypową strawę ( szukajcie na strychach kiedyś używało sie takich do gotowania prania) cholernie dużo cierpliwości przy przyszywniu tego żółtka na swoje miejsce lub znajomy rymarz . Jeśli boicie się ,że filc się zbiegnie to po prostu trzeba farbować ciut większy kawałek i po problemie. Powodzenia

P.S.
-Ułanie Rymarzu - taki tu zwyczaj , że koledzy sobie pomagają bezinteresownie ;)
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez ułan rymarz » 6 paź 2007, o 07:35

waszmosci idzcie do apteki kupcie riwanolu i rozpuscie to w letniej wodzie wlozcie filc na 2 do 4 dni i jest taki jak we wrzesniu 39
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron