Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

KOMARÓW 2007

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

KOMARÓW 2007

Postprzez Lucas » 22 sie 2007, o 20:20

Bitwa pod Komarowem zwana 'drugim cudem nad Wisłą' jest niewątpliwie jedną z najchlubniejszych kart w historii polskiej kawalerii. Rocznica tej bitwy stanowi ważną datę dla wszystkich formacji kawalerii ochotniczych w całej Polsce. Jak co roku na uroczystość zjadą ułani z różnych zakątków kraju by godnie uczcić to wydarzenie. Ten zaszczytny obowiązek dotyczy także każdego z nas, każdego kto kultywuje chwalebne tradycje polskiej kawalerii !

Program uroczystości 87 rocznicy bitwy pod Komarowem dla formacji
kawaleryjskich

Punkt zborny 25.08.2007 (sobota ) godz. 16.00 - 17.00 we wsi Krzywystok
( trasa Zamość - Tyszowce )
- rozładunek i odprowadzenie koni do miejsca ich postoju,
- oporządzenie i karmienie koni
- ze względu na planowaną ilość koni stajnie zostaną rozlokowane w różnych miejscach w niewielkiej odległości,
- zakwaterowanie ułanów,
- po spoczynku dla chętnych podjazd konny na pole bitwy i wzgórze 255 ze wskazaniem konkretnych miejsc i przebiegu bitwy,
- spotkanie towarzyskie przy ognisku z kolacją polową i czasem wolnym,(
impreza plenerowa )

Uczestnicy, którzy dojadą na uroczystości 26.08. winni stawić się na
miejscu tj. w miejscu wymarszu wieś Krzywystok ok godz. 7.00.

Program 26.08.2007 - niedziela :

6.00 pobudka,
6.30 karmienie i czyszczenie koni,
7.30 śniadanie,
8.30 polowa Msza Święta,
9.30 kulbaczenie koni,
10.30 odprawa, przegląd mundurowy,
11.00 wyjazd konno na miejsce bitwy,
11.30 przejazd na wzgórze 255,
11.45 powrót na miejsce uroczystości, sformowanie szyku i przejazd konny,

- oddanie hołdu poległym w bitwie,
- szarża kawalerii, inscenizazja potyczki
- pokazy musztry oraz władania bronią białą - lancą i szablą.
- inne pokazy dla publiczności,

Około godz. 14.30 zakończenie uroczystości wraz z pożegnaniem gości.
Powrót na miejsce postoju we wsi Krzywystok.
Odpoczynek i załadunek koni.

Program może ulec niewielkim zmianom.

Oficjalny program uroczystości dla pozostałych uczestników:

9.55 - zbiórka uczestników
- ceremoniał wojskowy
- odegranie hymnu państwowego i wciągnięcie flagi na maszt
- powitanie
10.05 - Polowa Msza Święta
11.10 - przemówienie okolicznościowe
11.25 - apel poległych
11.35 - złożenie wieńców
11.50 - część artystyczna
12.10 - Szarża kawalerii


Wszelkie pytania i informacje proszę kierować na nr tel. 601 38 54 30,
mail : darch15@wp.pl

za: http://www.przeglad.kawaleryjski.prv.pl/
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Komarów 2007

Postprzez pulkownik » 22 sie 2007, o 21:44

małe przemeblowanie w programie.


Program 26.08.2007 – niedziela :
6.00 pobudka,
6.30 karmienie i czyszczenie koni,
7.30 śniadanie,
8.00 polowa Msza Święta ( ok. 30 min.),
9.30 kulbaczenie koni,
10.30 odprawa, przegląd mundurowy,
11.00 wyjazd konno na miejsce bitwy,
11.45 przejazd na wzgórze 255,
12.10 powrót na miejsce uroczystości, sformowanie szyku i przejazd konny,
- oddanie hołdu poległym w bitwie,
- szarża kawalerii,
- pokazy musztry oraz władania bronią białą - lancą i szablą.
- inne pokazy dla publiczności,
Około godz. 14.30 zakończenie uroczystości w Wolicy Śniatyckiej
Przejazd do Komarowa na zbiorową mogiłę - cmentarz przy kościele
Powrót na miejsce postoju we wsi Krzywystok.
Odpoczynek i załadunek koni.

Przypominam o zabezpieczeniu się w śpiwory i materace !!!.

Cieszę się na Wasz przyjazd i mam nadzieję, że tak będzie już co rok !!!
Mam zapewne i ja w tym udział więc radość tym większa !ł

Techniczne :

Impreza jest plenerowa !, są namioty, domy, stodoły, poddasza itp. jednak jakieś przykrycie i coś pod siebie należy zabrać ze sobą. Wojna nie matka ... jednak dla pocieszenia Ci którym jedziemy złożyć hołd mieli o wiele gorzej !!!

Dojazd : Z Zamościa kierunek na Tomaszów Lub 8 km

Miejscowości mijane :
Kalinowice,
Jatutów
Łabuńki,
Łabunie
Wólka Łabuńska ( ok. 12 km od Zamościa )
skręt w lewo na Tyszowce – Łaszczów
po ok. 4km będzie Krzywystok i tu druga droga asfaltowa w prawo.
Będzie oznakowanie !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 sie 2007, o 22:46

Tak zaraz po powrocie do Pacanowa, póki całkiem nie opadną znużone komarowskim słońcem powieki!
Wielki dzięki Pułkowniku Tobie i całej Twojej wspaniałej Rodzinie! Chciaż widzieliśmy się pierwszy raz, każdy z nas zaraz poczuł się Twoim starym znajomym. Wspaniały dom, w którym każdy poczuje u samego progu to ciepło, które emanuje z Waszych życzliwych wszystkim kalalerzystom serduszek. Całujemy ręce Mamy Seniorki i Żony Dobrodziejki za takie wyrozumienie i zyczliwość nam okazaną! Rocznica bitwy pod Komarowem z roku na rok szybko przybiera na znaczeniu i oby tak było zawsze!. Dla nas, współczesnych ułanów księcia Józefa było to wspaniałe zetknięcie się z historią Polski, polskiej kawalerii i 8 PU!

Do następnego spotkania!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Łuki » 27 sie 2007, o 14:45

Mości Pułkowniku,

I ja chciałem podziękować z całego serca za gościnę i serdeczne przyjęcie w imieniu swoim i Przyjaciół. Mam nadzieję, ze spotkamy się znowu.

Pozdrawiam Waszmości i całą Kompaniję
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Staszek » 27 sie 2007, o 15:58

Wiele się mówi o staropolskiej gościnności. Czy istnieje naprawdę? Ktoś kto zawitał kiedykolwiek do Krzywegostoku, do włości Pułkownika przekonał się, że jednak istnieje. Ciepło, serdeczność i wspaniała atmosfera!!! I ode mnie przyjmij gorące podziękowania i przekaż je Szanownej Rodzinie. Wielkie dzięki.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Lookas » 28 sie 2007, o 08:39

Bez dwóch zdań, bylismy w tej lepszej Polsce!!

PO powrocie, wszystkim ,którzy mnie pytali, tłumaczyłem, ze wrócilismy z tej lepszej Polski. Tej Polski, w której nadal zyja jej dobre cechy, przede wszystkim, Dobroć, Gościnność, Patriotyzm ale i Polska fantazja i koleżeńskość.

Mogliśmy do woli oddychac powietrzem tej Starej Polski i czuc jej dobroczynny na nas wpływ. Wrócilismy z pozytwnie naładowani a i cele stały się jakby wyraxniejsze:)

Kozytalismy z tej Gościnności dłużej i nasza wdzięczność jest ogromna!!
Dziekujemy!

Serdzecznie i bardzo gorąco dziękujemy
Lookas i Jola
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lucas » 28 sie 2007, o 12:11

Droku Pułkowniku - Drogi Tomku - i ja się podpisuję pod powyższymi wpisami. Gdybym nie był pod Komarowem w tym roku to miałbym poczucie, że jedna z najważniejszych imprez kawaleryjskich w Polsce mnie minęła. Czułem sie w Twej Stanicy Kawaleryjskiej jak u siebie w domu i jak wśród rodziny. Tego nic nigdy nie przebije. Pozdrawiam i życzę i Tobie i sobie - oby w przyszłym roku zabrakło Ci miejsc dla koni..... :wink:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez pulkownik » 28 sie 2007, o 12:49

I tu już muszę się wtrącić !!! nie zabraknie miejsca ani dla koni ani dla druhów ułanów ! tak mi dopomóż Boże !

Za wszystkie te ciepłe słowa dziękuję z całego serca. Nie godzien jestem tych pochlebstw ale i ja muszę podziękować !!!
mojej Matce za jej cierpliwość, wyrozumiałość i mimo stanu zdrowia dużą pomoc. Mojej kochanej Ani, która stanęła na wysokości zadania i ogarnęła to wszystko jako gospodyni domu. Moim synom, że rosną z duchem kawalerii i nie narzekają na trudy obowiązków. Specjalne podziękowania składam też mojej wiernej przyjaciółce Agnieszce Studzińskiej, która będąc w cieniu wszystkich tych miłych słów wspomagała mnie w sposób szczególny. Agnieszko ! dziękuję !

A Wy drodzy Ułani Szwadronu Niepołomice stanowicie wzór koleżeńskości i klasy godnej polskiego kawalerzysty. Bóg wam zapłać za przybycie !!! mój dom jest dla Was zawsze otwarty.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez AWEK » 28 sie 2007, o 20:45

Drodzy Panowie!
Oprócz podpisania się pod Waszymi wypowiedziami i ukłonami w kierunku Pułkownika, chciała bym napisać, że wielce się raduję gdyż w tak zacnej kompani dawno nie przebywałam. Mam nadzieję to jeszcze nie raz powtórzyć :)
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez pulkownik » 28 sie 2007, o 22:49

Kilka fotek z Wolicy Śniatyckiej !
http://www.roztocze.info/galeria/thumbn ... age-1.html
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 29 sie 2007, o 12:53

:D

Buuu nie byłem pierwszyyyy....:)
Faktycznie to zrobilismy tyle fotek, ze przekopanie sie przez wszystkie zajmie nam tygodnie:) A jeszcze filmy....ehhh

No ale przecież nie zasypialismy gruszek w popiele i mały wybór możecie zobaczyc tutaj:
Galeria Komarów 2007

Wszytkie fotki sa autorstwa Joli. Moje fotki i Łukiego czekaja na skatalogowanie obróbkę, wiec zapewniam was, ze coś jeszcze dołozymy:) To zreszta i tak jest jakies 10% tego, co mamy na dysku. Zatem wszyscy, którzy sie na fotki załapali i tak je dostaną:)

tymczasem pozdrawiamy:)

PS. W imieniu Joli prosze o kontakt wszystkich, którzy sie z nami umawiami na wysyłke fotek:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pulkownik » 29 sie 2007, o 15:56

to jest kapitalny materiał !!! dzięki.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 29 sie 2007, o 18:42

:D Miło czytac takie słowa:) Zgrywam własnie filmy i tu tez jest dość bogato:) Zatem przy chwili po zmontowaniu dołozymy jeszcze coś ekstra:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pulkownik » 29 sie 2007, o 23:14

pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez wojak » 30 sie 2007, o 09:07

Piękna impreza. Pułkowniku zasłużyłeś na ten tytuł bez dwóch zdań. Kilka lat temu z uśmiechem na twarzy patrzyłem na was a teraz pod oddaje szacunek.Znam początki imprez w Wolicy z urzędu i wiem jak było kiedyś i co zrobiłeś.Powinieneś w klapie nosić order za te imprezy. Syna wychowałeś że inni mogą brać przykład. Zdjęcia mają klimat.Ułani z Krakowa, Kielc i Lublina jesteście super.Może i ja kiedyś dosiądę konia i z wami będę w Komarowie a mam blisko.Pozdrawiam i czekam za rok.
Taczanka z trzema końmi przebija wszystko. Moja żona miała łzy w oczach a mnie ściskało w gardle.
Fajne forum.
wojak
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2007, o 08:42
Lokalizacja: Biłgoraj

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron