Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kupię/Sprzedam

Moderator: Staszek

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Kowalinho » 21 lip 2013, o 21:51

Czołem!

Mam nieco nietypowe ogłoszenie - oddam buty juchtowe. 6 letnie, już do jazdy się nie nadają, bardzo mocno zużyte, swoje wysłużyły. Mimo tego wizualnie wyglądają dobrze i "koszernie".

Jakoś dziwnie mi je po prostu wywalić na śmietnik, więc może komuś z Was by się przydały - np. na jakiegoś manekina, wystawę o kawalerii, etc.

Oddam jedynie za pokrycie kosztów wysyłki. Jakby co, zrobię zdjęcia.
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Bohun » 24 wrz 2013, o 18:02

Witam. Jako że zbliżam się zima i noce są coraz bardziej chłodne mam do sprzedania płaszcz wz 36.. Z wytwórni Michała Czarneckiego i wykonany jeszcze za jego życia, płaszcz założyłem na siebie dwa razy więc nie jest znoszony ani poplamiony-jego stan oceniam na idealny.. Nie posiada naszytych żadnych proporczyków,monogramów,stopni etc etc. Płaszcz na osobę 190 cm wzrostu i raczej szczupłą.. Więcej informacji dla zainteresowanych na priv
Pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ślązak » 14 paź 2013, o 10:07

Szanowni Panowie gdzie można zakupić dobrze wykonanego Orzełka na furażerkę. Wiem oczywiście, że musi być metalowy
w kolorze starego srebra. Wyszywany do rogtywki polowej jak pamietam :wink:
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Piotrek » 14 paź 2013, o 23:23

Zależy do jakiej rogatywki polowej - do wz. 34 metalowy, do wz. 37 haftowany. Ja kupowałem małe u Panasiuka. Ważne, żeby były tłoczone z blachy, a nie odlewane. No i druga sprawa - na furażerkę duży czy mały orzeł? Bo noszono obie wersje. Z furażerkami jest spory miks, warto gruntownie zbadać, jak było w danym pułku, a nawet szwadronie. Co do zasady, rzadko zdarzały się takie zestawy, jak się dzisiaj popularnie nosi - orzeł + proporczyk. Zwykle te dwa elementy występowały rozłącznie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez belina » 15 paź 2013, o 18:35

Witam,
Mam do sprzedania świetnie zachowane oficerki z bukowymi prawidłami. Długość wkładki 30 cm, wysokość 45 cm, obwód w łydce niecałe 40 cm. Wcześniej należały do porucznika 1 Dywizjonu Artylerii Konnej. Gdyby ktoś był zainteresowany, zamieszczę zdjęcia i dokładniejszy opis.
Pozdrawiam.
belina
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ślązak » 15 paź 2013, o 18:38

Dziękuje serdecznie Piotrze za odpowiedź. To jest dobre pytanie jaki orzeł? Na zdjęciach z manewrów w 1939 widac duże orły na rogatywkach polowych. Tu sprawa wydaje sie byc jasna. Natomaist w szwadronach. Trudno powiedzieć. Jest zdjęcie plutonu łączności także z 1938 r. Gdzie widać jak się wydaje duże orły. Ale znowu zdjęcie, które jest w tomie Wielkiek Księdze kawalerii dot. 17 pułku ułanów na manewrach w 1936 r. nie ma orła!Ani proporczyka pułku.I bądź tu mądry :wink: Dzwoniłem do zakałdu grawerskiego p.Panasiuka. Niestety Pani, która odbiera telefon nie za bardzo jest jak się wydaje w temacie. Na pytanie mały orzeł wojskowy sugerowała legionowy orzeł z literą L w tarczy. Mam w wiązku z tym pytanie. Może użyłem niewłaściwego zwrotu choc ten wydawał mi się bardzo logiczny. Jak Piotrze zdefiniowałeś tego małego orła na furażerkę?

Ps. Znalazłem informację. W 17 do 1935 r. używano furażerki jako polowego nakrycia głowy. Naszyty był tylko proporzeć pułku z lewej strony do tego czasu :wink:
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ziolek » 5 lis 2013, o 22:20

Witam!

Koledzy mam sprawę, a mianowicie poszukuję dla kolegi oficerek do jazdy. Rozmiar 43 z prawidłami bądź bez. Każdą ofertę wezmę pod uwagę ale prosił bym o kontakt na mail: awz777@gmail.com

Pozdrawiam
Ziółek
Avatar użytkownika
Ziolek
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 13:44
Lokalizacja: 2 szwadron 11 pułk Ułanów Legionowych

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lis 2013, o 22:50

Poszukaj na allegro. Bywają nawet przedwojenne.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Piotrek » 5 lis 2013, o 23:43

Ślązak - najpierw odpowiedz sobie na z... ważne pytanie - jaką postać, z jakiego okresu chcesz odtwarzać? Potem ustal, jaki typ umundurowania obowiązywał wtedy w danym okresie w pułku i jak wyglądały poszczególne jego elementy. Najbardziej pomocnym będą w tym zdjęcia konkretnej jednostki. My np. w 7 D.A.K. mamy zrobioną całą tabelę wyposażenia i umundurowania "naszego" dywizjonu na przestrzeni lat 1919 - 39 i rozpisane do najdrobniejszych szczegółów, na tyle, na ile udało się to ustalić na podstawie dostępnego materiału zdjęciowego. I jak to ustalisz, to nie masz już problemu, w co się zaopatrzyć. Duży orzeł, to taki jak na rogatywkę. Mały, to mały... nie wiem jak zdefiniować. Taki jak ten z linku, tylko bez litery "s" na tarczy. http://www.grawerapanasiuk.pl/inne_pliki/i13.jpg
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lis 2013, o 09:44

Na filmie "Śluby ułańskie z 1934 r. " wyraźnie widać u Brodniewicza jak wyrusza na kaczki, furażerkę bez orzełka z proporczykiem 7 PU Lubelskich.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Lucas » 6 lis 2013, o 10:08

Czy orzeł na furażerce? Wg mnie to nie tylko kwestia historii choć oczywiście ważna. Ja noszę na furażerce i orła i proporczyk. Wszystko zależy od podejścia czy realizujemy GRH czy współczesna kawalerię ochotniczą ze swoimi przepisami mundurowymi. Ale najważniejsze to zmiana "oblicza" furażerki. Jeżeli posiadać ona będzie orła to należy ją traktować już nie jako stajenne czy ćwiczebne nakrycie głowy. Należy się jej inny szacunek. Nie należy rzucać jej byle gdzie, nie wolno z nią na głowie palić papierochów, musi być czysta.... I tego radziłbym się trzymać. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Piotrek » 6 lis 2013, o 13:48

Jasne, że wszystko zależy od podejścia. Jeśli ktoś chce to robić zgodnie z dawnymi realiami, to czeka go żmudna (niejednokrotnie) praca badawcza, chyba że trafi do środowiska, które ma ten tema już opracowany (przy czym opracowany rozumiem jako faktycznie zbadany, a nie wg. maksymy "dowódca tak postanowił, więc tak na pewno musiał być"). Jeśli ktoś chce to robić według współczesnych realiów i współcześnie tworzonych regulaminów, to może nawet pawie piórko do niego dopisać i powie, że jest dobrze, bo on przecież nie odtwarza dawnej kawalerii, a "robi" współczesną ;) I jak wiemy, takie obrazki często jeszcze (niestety) przychodzi nam oglądać. Fakt, faktem, jak napisał Zdzichu, jest jest orzeł, wymaga szacunku i należytego traktowania.

Z filmem może być różnie i traktując go jako wzorzec narażamy się na tzw. "prawdę ekranu", chociaż dawne filmy (w odróżnieniu od współczesnych) dość mocno trzymały się realiów, bez przegięć, które dzisiaj spotykamy na co dzień.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez Ślązak » 6 lis 2013, o 18:03

Panowie Orzeł zawsze wymaga szacunku to rzecz nie wymagająca przypomnień mam nadzieję.Oczywista oczywitość. I nie dotyczy to tylko rekonstrukcji. No chyba, że macie do czynienia z ludmi, którym trzeba takie rzeczy przypominać. Wtedy pozostaje mi tylko wyrazić wpółczucie z tego powodu i żal. Ja mam nadzieję, że nie mam do czynienia i nie będe miał, z tego typu przypadkiem takźe na tym, a może szczególnie na tym forze.

Co do szczegółów umundurowania. Niestety źródła bardzo różnie podają te fakty. Różnice bywają takźe na zdjęciach.Tym trudniej ustalić prawdę. Ale nie spieszy mi się. Poszukam, poszperm i myslę, że ustalę w końcu. Orzeł na rogatywkę garnizonową wz.19 jak równieź przy rogatywce wz.35. Przy rogatywce wz.37 wyszywany na podkładce. Orzeł mały wz.23. To jasne.

Dziękuje za informacje.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Kupię/Sprzedam

Postprzez jarema » 18 lis 2013, o 23:53

Mam do sprzedania trzy rogatywki rozm. 58-59 dla Szwadronu Niepołomice z gabardyny i daszkami typu kaczy dziób. Kto zainteresowany - proszę pisać, inaczej wystawiam w piątek na allegro. Cena za sztukę: 280 zł
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron