Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Ludzie, których warto poznać, miejsca w których warto być...

Moderator: Staszek

Ludzie, których warto poznać, miejsca w których warto być...

Postprzez Lucas » 27 maja 2013, o 09:10

W dniach 24-25 maja 2013 roku wziąłem udział jako gość w imprezie zorganizowanej już po raz kolejny przez Piotr Kulczyna w miejscowości Smolnica k/Gliwic tj. w https://www.facebook.com/events/1761070 ... 5/?fref=ts Znałem dotychczas Piotra tylko poprzez kontakty tu na fejsie, wiele o poprzednich imprezach czytałem i oglądałem. Wiedziałem, że spotkam tam starych znajomych ale to co mnie spotkało przerosło moje oczekiwania. Wziąłem udział we wspaniałej imprezie, zorganizowanej po mistrzowsku i to jeszcze nie w gronie znajomych lecz przyjaciół i czułem, że przebywam z osobami bardzo mi bliskimi, tworzącymi jedna wielką rodzinę. Osobami myślącymi o Polsce, o kawalerii, o koniach tak samo jak ja. Nie ukrywam, że byłem nastawiony na imprezę kameralną, lokalną gdzie będę się czuł ciut obco. A tu okazało się, że impreza ta ma bardzo wiele wspólnego z moim ukochanym Komarowem. Dlaczego? Serdeczność ludzi identyczna, duch identyczny, atmosfera posiadająca swą specyfikę, nie tylko i wyłącznie kawaleryjska ale i typowo jeździecka, leśna. Otwartość domu gospodarzy tj Piotra i Jego żony Urszuli taka jak Stanicy w Krzywym Stoku u Tomka Dudka. Co najważniejsze, impreza ta czci pamięć historyczną, narodową, w tym roku 150 rocznicę Powstania Styczniowego ale i realizuje bardzo ważne dla ludzi jeżdżących konno przesłanie. Poprzez osobę gospodarza, który jest leśnikiem (i to nie tylko z zawodu ale i z życiowej pasji), przy życzliwości Nadleśnictwa Rybnik - impreza ta udowadnia, że jeźdźcy mogą poruszać się po lesie konno nie wyrządzając mu żadnej krzywdy i niczego nie dewastując. Wiem, że Piotr od wielu już lat przekonuje do tej prawdy wielu swych współpracowników i szefów. Z jakim skutkiem? Ano z takim, że Kawaleryjka to bieg konny, terenowy na orientację, 30 kilometrowy, trasami leśnymi. Miałem przyjemność zapoznać się z tą trasą - jestem urzeczony. Nawet w snach nie podejrzewałem, że tuz koło Gliwic może być tak piękny, zaczarowany las...... Nie potrafię wymienić wszystkich uczestników tej imprezy bo i nie zapamiętałem ich imion i nazwisk ale kilku osobom muszę podziękować w sposób szczególny: Piotrowi Kulczynie, Jego żonie Urszuli i synowi Pawłowi, Karinie Fajer za przyjęcie mnie jak członka rodziny. Dread'owi za dbałość o strawę cielesną moją i uczestników, Gosi Domino, Tomaszowi Szulferowi, Wojtkowi Lietz za miłą kompanię..... Mam wielką nadzieję, że po tym mym rekonesansowym pobycie w przyszłym roku w Kawaleryjce 2014 weźmie udział kilku osobowa, konna reprezentacja Sadeckiego Szwadronu w barwach KOP. Do zobaczenia zatem na Kawaleryjce 2014 Piotrze! Kto nie był niech żałuje a kto chce poczuć klimaty i rozgrzać ducha przed komarowską kulminacją niech przybywa do Leśniczówki Smolnica!
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron