Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Krojanty

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Krojanty

Postprzez ludaa » 9 lip 2007, o 19:08

Czy wie ktoś z Szanownych Panów Ułanów coś o tegorocznej rekonstrukcji Krojant? Byłbym wdzięczny :wink:
Avatar użytkownika
ludaa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 21:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Krojanty

Postprzez U-łan » 12 lip 2007, o 22:57

Cześć Kolega, odsyłam Cię w sprawie informacji organizacyjnych dot. imprezy w Krojantach, do głównego jej organizatora, czyli do Kolegi Jerzego Hanisza, to namiary:
tel.stacj. 056 679 75 45, lub tel.kom. 694 495 158 Powodzenia:)
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 lip 2007, o 12:28

Pozdrawiam Leszno! Czasami tam bywam jak działający w Stowarzyszeniu Prasy Lokalnej z siedzibą właśnie w Lesznie! Pozdrawiam! A w Rydzynie jestem zakchany!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 13 lip 2007, o 20:23

Ułan z Pacanowa napisał(a):Pozdrawiam Leszno! Czasami tam bywam jak działający w Stowarzyszeniu Prasy Lokalnej z siedzibą właśnie w Lesznie! Pozdrawiam! A w Rydzynie jestem zakchany!



-Ja także pozdrawiam Leszno... latałem tam kiedyś na szybowcach...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez U-łan » 14 lip 2007, o 00:20

ref-ren napisał(a):
Ułan z Pacanowa napisał(a):Pozdrawiam Leszno! Czasami tam bywam jak działający w Stowarzyszeniu Prasy Lokalnej z siedzibą właśnie w Lesznie! Pozdrawiam! A w Rydzynie jestem zakchany!



-Ja także pozdrawiam Leszno... latałem tam kiedyś na szybowcach...

/ref-ren/



Czołem Koledzy!
że Rydzna się podoba to nie dziwne.W 2003 roku uwieńczeniem I Halowych Zawodów Kawaleryjskich był bal na 100 par w Zamku Rydzyńskim.Gościem honorowym był śp.gen.M.Gutowski,który jeden z toastów wzniósł pantofelkiem pani pułkownikowej Rochankowskiej!I ja tam byłem i ...
Mam nadzieje że może kiedyś ułani z południa zawitają w odwiedziny do żółtych ułanów z Wielkiej Polski.
A przy okazji macie panowie namiary na organizatorów Komarowa lub rajdów do niego?Mam szczwany plan zawitać w tamte strony może w większej sile?
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 lip 2007, o 09:35

Odezwij się w temacie ""Komarów. Jak klikniesz na login "pułkownik" to wyświetli się jego mail. Odpowie bez zwłoki! A on jest głównym organizatorem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Komarów

Postprzez pulkownik » 15 lip 2007, o 21:12

Do Kolegi z Leszna.
Bardzo mi miło i mam nadzieję, że ten "szczwany plan zawitania w Komarowie" wypali. Zapraszam i czekam z niecierpliowością na wiadomość - odpowiem na każde pytanie.
W temacie : Historia Kawalerii - Komarów jest wiele informacji na temat tegorocznej rocznicy bitwy. Zapraszam. Mój mail: darch15@wp.pl
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

SZARŻA POD KROJANTAMI - 2007

Postprzez U-łan » 25 sie 2007, o 20:13

Podaję za Sekcją Prasową PKK
(www.kawaleria.org)

(...)
Na mocy postanowień Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci, Walki i Męczeństwa w Chojnicach oraz Fundacji „Szarża pod Krojantami”, Zarząd Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, pragnie zaprosić do Krojant nieopodal Chojnic, na doroczne uroczystoąci związane z upamiętnieniem kawaleryjskiego boju z 1 wrzeąnia 1939 roku, stoczonego przez 18 Pułk Ułanów Pomorskich. Obchody święta odbędą się tradycyjnie w pierwszą niedzielę września, czyli w dniu 02.IX. 2007 r.

Tegoroczne obchody będą miały podobny jak w ostatnich latach charakter, ze względu na formę upamiętnienia bitwy z 1939 roku. Przyjmą one formę widowiska historyczno – militarnego, z autentyczną szarżą kilkudziesięciu współczesnych kawalerzystów, na pododdział hitlerowskiego Wehrmachtu. W trakcie tego patriotycznego przedsięwzięcia zobaczyć można będzie również walkę pododdziału kawalerii z przeciwnikiem, gonitwę ułańską, a także popisy kawaleryjskie, czyli pokazy władania szablą i lancą oraz sprawności jeździeckiej kawalerzysty – popularnie nazywane „dżygitówką”. Uroczystości rozpoczną się o godz.11.00 powitaniem gości i składaniem raportów przez kluby jeździeckie, złożeniem wieńców pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich, Apelem Poległych, a następnie polową Mszą Św. Ostatnim punktem Święta będzie widowisko historyczno – militarne, zakończone o godz.15.15 szarżą kawalerii.

Główny trud organizacyjny nad przedsięwzięciem, obok Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci, Walki i Męczeństwa – z wójtem Zbigniewem Szczepańskim na czele, wzięła na siebie powołana na początku 2003 roku, Fundacja „Szarża pod Krojantami”, której Prezesem jest pani Grażyna Winiecka, współwłaścicielka prywatnej Kliniki Leczenia Zespołów Bólowych i Kręgosłupa w Krojantach. Za wszystkie sprawy organizacyjne, zwiąane z odtworzeniem kawaleryjskiego boju w miejscu dawnej szarży, odpowiedzialny jest Polski Klub Kawaleryjski. Dużą pomoc organizacyjną zapewniają żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga, zwłaszcza w tym roku 20 Brygada Zmechanizowana z Bartoszy, w zastępstwie ćwiczącej na poligonie 16 Brygady Zmechanizowanej z Morąga, której batalion czołgów dziedziczy tradycję historycznego 18 Pułku Ułanów Pomorskich.


Wszystkie osoby pragnące uzyskać więcej informacji lub wesprzeć organizację przedsięwzięcia, proszone są o kontakt z: Markiem Dragan tel/fax.: (052) 582-03-33 i Jerzym Haniszem – tel.: (056) 679 – 75 – 45 lub tel. kom.: 694 49 - 61 – 58, obaj z Polskiego Klubu Kawaleryjskiego, będącymi jednocześnie założycielami Fundacji „Szarża pod Krojantami”; (...)


HARMONOGRAM CZASOWY UROCZYSTOŚCI „SZARŻA POD KROJANTAMI” - 2007

2 września 2007

CZĘŚĆ PATRIOTYCZNO – RELIGIJNA

11.00 – Wprowadzenie warty honorowej:

- Wprowadzenie pocztów sztandarowych;

- Podniesienie flagi państwowej na maszt;

- Powitanie gości;

- Składanie raportów przez kluby jeĽdzieckie;

- Wystąpienie opiekuna Izby Pamięci, ułanów uraz gości;

- Apel poległych;

- Hymn ułański;

- Składanie wieńców i kwiatów;

- Występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi.

12.00 – Polowa Msza Święta.

13.00 – Odprowadzenie pocztów sztandarowych.



CZĘŚĆ PLENEROWA

13.30 – I część widowiska: inscenizacja „Potyczka kawalerii polskiej i niemieckiej 1 września 1939 roku”.

14.00 – XIII Bieg Ułański.

14.30 – Koncert Orkiestry Garnizonowej Wojsk Lądowych z Elbląg (w czasie trwania koncertu prezentacja na polu bryczek i zaprzęgów lub pokaz władania lancą i szablą).

15.00 – Wręczenie nagród dla zwycięzców Biegu Ułańskiego.

15.15 – II część widowiska: inscenizacja „Szarża 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami”.

16.10 – Koncert folklorystyczny Zespołu „Kaszuby”.
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 wrz 2007, o 16:42

Pozdrawiam gorąco wszystkich uczestników jutrzejszej rekonstrukcji!
Nikt ze Szwadronu Niepołomice nie mógł dojechać gdyż mamy zbyt napięty kalendarz:
tydzień temu występ w Komarowie
2 IX impreza w Tychach - przyłączenie do Macierzy
16 IX występ na dozynkach w Kielcach

A za rok ... Kto wie! No i czekamy na relację na Forum!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez sienkierz » 15 wrz 2007, o 12:06

A przy okazji macie panowie namiary na organizatorów Komarowa lub rajdów do niego?Mam szczwany plan zawitać w tamte strony może w większej sile?[/quote]

Kolego z Leszna !!!!!!!!!!!!
przeglądając forum w temacie bitwa pod komarowem trafiszna posty podpisane sienkierz. Jeśli prawdą jest,że chcesz rajdem do Komarowa się fatygować zapraszamy w przyszłym roku wydzielony oddział Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im 13 pu wileńskich jak co roku przemierza ten dystans w kawaleryjskim zagonie. czas przemarszu jeden tydzień. Szczegóły do omówienia. Zapraszam
sienkierz
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 17:13
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postprzez U-łan » 16 wrz 2007, o 17:52

Kolego Sienkierz, zatem mam nadzieję spotkać się z Waszym oddziałem w przyszłym roku.Zgłoszę się na pewno po szczegóły. Jeśli możemy porozmawiać już na prv, to chętnie wypytam Cię o warunki organizacyjne i finansowe rajdu.Pozdrawiam
U-łan
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 19:57
Lokalizacja: Leszno


Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron