Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Dni Ułana 2013

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Dni Ułana 2013

Postprzez Lookas » 23 gru 2012, o 12:07

Bardzo mi miło, ze mogę rozpocząć ten wątek, składając w imieniu całej ekipy Twierdzy i Dawnego Garnizonu Poznań życzenia świąteczne.
Obrazek
Zima zawsze była czasem odpoczynku dla kawalerii. I tego zasłużonego odpoczynku w świątecznym czasie wszystkim Wam życzymy. Nabierajcie sił do wyzwań nadchodzących z nowym rokiem 2013. Niech będzie pełen sukcesów. Do zobaczenia w Poznaniu na Drugich Światowych Mistrzostwach Kawalerii i XXVIII Dniach Ułana i Święcie 15. Pułku Ułanów Poznańskich.
Szczegóły po Nowym Roku.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2012, o 11:05

Dziękuję bardzo w imieniu swoim :)
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez Lucas » 31 gru 2012, o 13:31

Dziękuję i ja, obiecując, że uczynię wszystko aby się tym razem w Waszych gościnnych progach pojawić - wszystkiego dobrego w tym Nowym, Kawaleryjskim 2013 Roku :-)
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez piotreks » 28 mar 2013, o 11:50

Witam.

W razie gdyby ta informacja do kogoś nie dotarła, to zamieszczam ją tutaj:

W imieniu Rodziny Pułkowej, skupionej w Towarzystwie b. Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz Komitetu Organizacyjnego, pragniemy zaprosić wszystkich, którym tradycje kawaleryjskie są bliskie, do udziału w uroczystościach obchodów Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich – Dni Ułana 2013, które odbędą się w dniach 17 - 22 kwietnia 2013 r. w Poznaniu i Wędrzynie.

Program uroczystości:
20 IV (sobota)
godz. 19:40 Capstrzyk tj. uroczysty przemarsz w szyku pieszym, od pl. Mickiewicza, ul. Św. Marcin, al. Marcinkowskiego, ul. Paderewskiego do ul. Ludgardy pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich, prowadzony przez Szwadron Honorowy 15. Batalionu Ułanów Poznańskich z udziałem Kompanii Honorowej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i przybyłych gości, poprzedzony Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych
godz. 20.00 - Apel Poległych

21 IV (niedziela)
godz. 10:00 uroczysta Msza Św. (kościół OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska 2)
godz. 11:15 początek uroczystości pod pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich; następnie przejście na Stary Rynek do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego i oddanie hołdu Sztandarowi Pułku
godz. 11:00-16:00 festyn na Cytadeli z udziałem i popisami grup konnych

22 IV (poniedziałek)
Uroczystości obchodów Święta w Wędrzynie – garnizonie 15. Batalionu Ułanów Poznańskich

Z okazji Święta w dniach 17 – 20 IV (środa - sobota) na terenie CWJ Hipodrom Wola organizujemy również XXIII Ogólnopolskie Zawody Militari, do udziału w których serdecznie zapraszamy. Informacje dotyczące obchodów oraz zawodów, w tym regulaminy, są dostępne na stronie http://www.dniulana.pl.

Ku chwale Pułku i dla dobra polskiej Kawalerii!

Zapraszam do zgłaszania się na zawody oraz na uroczystości. Formularze dostępne są na stronie http://www.dniulana.pl

Szczegółowy program Święta znajduje się pod tym linkiem: http://dniulana.pl/index.php/uroczystos ... ram-szczeg

Pozdrowienia!

Piotr Stachecki
Towarzystwo b. Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich
Biuro zawodów
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 kwi 2013, o 21:38

Wielkie dzięki. Jak dacie radę to zamieśćcie po każdym dniu imprezy jakieś krótkie informacje. Nie każdy dojedzie a media chętniej pokażą posła Maciarewicza. :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 maja 2014, o 17:22

Czołem!
Jakoś przycichło to Forum! Miałem trochę problemów rodzinnych. Ale bardzo jestem ciekaw, jak przeszły Dni Ułana 2014. Zawsze na bieżąco Koledzy z Poznania o tym pisali a teraz cisza... No to czekamy na relację!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez Ziolek » 20 maja 2014, o 13:54

Podeślę relację jaką znalazlełm i czytałem, prfofil kolegów głównie o "Dniach Ułana", nie wiem czy widziałeś :)
https://www.facebook.com/dniulanapl?fref=ts

Pozdrawiam
Ziółek
Avatar użytkownika
Ziolek
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 13:44
Lokalizacja: 2 szwadron 11 pułk Ułanów Legionowych

Re: Dni Ułana 2013

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 maja 2014, o 23:57

Dzięki. Osobiście nie jestem fanem Facebooka i nie posiadam konta. MOże jednak ktoś z Poznanaików podrzuci bezpośrednio na Forum jakąś relację. Bądź co bądź w przedwojennej kawalerii Facebooków nie było :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30


Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron