Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Majówka z kawalerią - to było to!!!

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Majówka z kawalerią - to było to!!!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 maja 2006, o 22:55

W środę 3 maja mogliśmy być aktorami w najbardziej kawaleryjskim spektaklu ostanich lat w Krakowie. Przemarsz przez miasto, defilada i pokaz kawaleryjski - to po prostu trzeba było przeżyć! I to przeżyć na koniu! Bo kto tego nie przeżyje na grzbiecie naszych ukochanych zwierząt, to nie wie co to żyć pełna piersią!
Dziękuję serdecznie wszytkim kolegom ułanom, z którymi mogłem wspólnie przeżyć to chwile - defilować kłusem przed trubuną pod Pomnikiem Grumwaldzkim, przemierzać ulice Królewskiego Miasta, odpoczywać w kawaleryjskim obozowisku i .... wsadzać na siodło rozpromienione dzieci.
I naprawdę trudno będzie wymyśleć bardziej atrakcyjną imprezę na np. wymarsz Kompanii Kadrowej. A wszyscy wiemy że wymyśleć trzeba!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Konsti » 5 maja 2006, o 18:27

Tak to było coś! Jeszcze nigdy nie widziałam tak wspaniałej parady, w takim wykonaniu, tyle pięknych koni...
Największe jednak wrażenie wywarli na mnie popisujący się kaskaderzy- Grzegorz Wojtaszka był niesamowity jak jego koń!:)) Czy ktoś ma na niego namiary?
Avatar użytkownika
Konsti
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 22:27
Lokalizacja: Kraków

Majówka z Kawalerią w Krakowie

Postprzez Lucas » 5 maja 2006, o 21:41

Temat mojego postu napisałem używając dużej litery "K" w słowie kawaleria bynajmniej nie z powodu błędu tylko z rozmysłem. Miałem zaszczyt i honor uczestniczyć konno w tym wydarzeniu - kawaleria ochotnicza zaprezentowała się w Krakowie w dniu 3 maja przez duże "K". Nigdy nie przypuszczałem, zwłaszcza po deszczowej "Kadrówce" w sierpniu ubiegłego roku, że przeżyję coś tak wielkiego. Nie chodzi mi tutaj o moje przeżycia bo ich nie jestem w stanie jeszcze ogarnąć i tu opisać, chodzi mi o tłumy krakowian i turystów, którzy wespół z nami stworzyli to wspaniałe widowisko. Czułem na sobie te tysiące spojrzeń i miałem przekonanie absolutne, że pomagam tym ludziom przeżyc na nowo najwspanialsze tradycje naszej historii i uczcić tak wspaniałą rocznicę jaka jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zgadzam się z Ułanem z Pacanowa, że podnieśliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Pozostaje nam tylko robić to co robimy jako kawalerzyści ochotnicy coraz lepiej albo wcale. Kiedyś powrócę do tematu i opiszę co czułem jadąc w kolumnie kilkudziesięciu jeźdźców bulwarami wiślanymi od Salwatoru do Wawelu i dalej pod Barbakan - dzisiaj zrobiłbym to w sposób niepełny - jeszcze nie potrafię tego ogarnąć. Wyrażę tu tylko nadzieję, że chciałbym bardzo dożyć takiego świętowania uroczystości patriotycznych w moim rodzinnym mieście Nowym Sączu - po krakowskim rynku jeździłem konno w mundurze "Żółtego ułana" juz kilkakrotnie - po sądeckim jeszcze nigdy. Ale gdyby ktoś powiedział mi kilka lat temu, że będę jako ułan uczestniczył w takim wydarzeniu jak to z 3 maja w Krakowie to bym mu powiedział..... no, wiadomo co. Więc niczego w moim życiu kawalerzysty ochotnika nie wykluczam a i Wam Drodzy Przyjaciele tego życzę.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Jutro relacja na www.ulani.pl

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 maja 2006, o 20:02

Przesłałem artykuł o Majówce do administratora. Obiecał, że jutro po południu będzie wraz z kroniką na naszej wspaniałej stronie www.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie


[ Dodano: Pon Maj 08, 2006 8:00 pm ]
Patrzcie www.ulani.pl

[ Dodano: Pon Maj 08, 2006 8:04 pm ]
JEST JUZ RELACJA NA STRONIE. Miłego oglądania!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan » 9 maja 2006, o 01:03

Widziałem zdjęcia. Cóż rzec - jeno wam zazdrościć Panowie! I żałować że nie dane było z wami owe widowisko tworzyć. Gratuluję.
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 maja 2006, o 22:00

Dziękuję w imieniu kolegów za miłe słowa. Nic straconego, na następnej imprezie możemy wystąpic razem. Wszystko da sie załatwić. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Rotmistrz » 10 maja 2006, o 13:23

W końcu powinniśmy podziękować Mariuszowi Górniakowi za kolejną tak szybko i profesjonalnie przygotowana galerię z naszej Majówki. To dzięki Niemu z całej Polski ślą nam gratulacje nie tylko za prowadzoną przez nas działalność ale i za profesjonalizm w przygotowaniu i prowadzeniu naszej strony. Nie byłoby to możliwe bez Jego zaangażowania w nasza sprawę. Żadna inna strona poświęcona tradycji ułańskiej nie może się pochwalić tak liczną galerią zdjęć dokumentujacych działalność w naszym szwadronie. Od siebie mogę powiedzieć Mariuszowi skromne - dziekuję.
Avatar użytkownika
Rotmistrz
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:07

Postprzez Ułan » 10 maja 2006, o 18:35

Stronę faktycznie macie świetną. Profesjonalnie przygotowana. Właśnie przeżywamy ból tworzenia własnej strony i wiem że to nie takie proste. Za waszym pozwoleniem czy możemy wzorować się nieco na waszej? Po zapozaniu się chyba ze wszystkimi kawaleryjskimi macie w mojej opinii najlepszą. Nieco wam tylko ustępuje strona strzelców z Poznania. Jednak wasza górą :D Forum z dużą ilością dodatków których nie do końca rozumiem ale doceniam wkład pracy. Tak przy okazji: co oznaczają te kolorowe paski pod postami? Czerwony to do następnej rangi a inne?
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez John Denver » 10 maja 2006, o 20:22

Witam wszystkich Szanownych Panów Ułanów. Bardzo Panów podziwiam i serdecznie gratuluje cudownego występu na błoniach. Jako młodzieniec miałem do czynienia z kawalerią i wiem,że to ciężki kawałek chleba. Na majówkę wyciągneły mnie dwie wnuczki. Obydwie jeżdżą konno i jestem z nich bardzo dumny. Niesamowicie podobało im się to,co przygotowaliście na błoniach. Jako troskliwy dziadek chciałbym zapytać, jak można dostać się do Pułku (mowa o moich kilkunastoletnich wnusiach) ponieważ chciałbym aby kultywowały tradycje ułańskie wjakiejś konnej drużynie harcerskiej lub w pułku. Chcę, by były patriotkami. Ot co. Za wszelkie informacje serdecznie dziękuję i pozdrawian cudownych Ułanów!
Avatar użytkownika
John Denver
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 08:27
Lokalizacja: Siercza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 maja 2006, o 21:50

Szanowny Panie Denver! Kontaktu z naszym dowództwem proszę szukac na naszej stronie www.ulani.pl. Już zapraszamy serdecznie na rocznicę wymarszu Kopanii Kadrowej w sierpniu na Błonia. A jeżeli ma PAn czas to na poczatku czerwca do Niepołomic! DZięujemy serdecznie za niezwykle ciepłe słowa pod naszym adresem, które są dla nas najlepszą zapłatą za wysiłek wniesiony w przygotowanie do imprezy.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Objasnienia do poziomow

Postprzez Administrator » 11 maja 2006, o 11:01

Ułan napisał(a):Tak przy okazji: co oznaczają te kolorowe paski pod postami? Czerwony to do następnej rangi a inne?


Witam serdecznie,
Poniżej przestawiam opis do kolorowych poziomych linii:

#HP:
#####################################################
#
# Reprezentuje aktywność użytkownika.
# Maksymalna ilość hp zależy od poziomu.
# Aktualny poziom hp jest oparty na tym jak często uzytkownik pisze nowe posty.
#
#####################################################
#MP:
#####################################################
# Reprezentuje jak szybko uzytkownik pisze nowe posty.
# Maksymalna ilosc mp zalezy od poziomu, każdy post kosztuje mp,
# które regenerują sie z upływem czasu.
#
#####################################################
#Exp:
#####################################################
#
# Pokazuje procentowo ile postów potrzebuje napisać użytkownik by przejść na
# następny poziom
#
#####################################################

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Administrator
Administrator
Administrator
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 mar 2006, o 14:21
Lokalizacja: Kraków

Postprzez alibi » 14 maja 2006, o 23:54

Dziękuję wszystkim za majówkę i ten czas spędziony z wami :) było co toś niesamowitego
alibi
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 mar 2006, o 00:21

Postprzez Oleńka z Sącza » 15 maja 2006, o 19:37

Obiecałam sobie, że się tu wpiszę już dawno. I jak zwykle prędkość życia codziennego sprawiła, że sobie o tym zapomniałam.
Ale zapominanie to jedna z tych niewielu rzeczy, które mi w życiu wychodzą, hehe.

Było pięknie.

I na powyższych dwóch słowach chyba powinnam zakończyć ten post, bo inaczej Majówki opisać się chyba nie da. Dodam jednak jeszcze, że czułam się niezwykle dumna, że mogłam - już po raz kolejny - pełnić zaszczytną funkcję luzaka i pomagać przy koniach i pokazach. Oj, czułam na swoich plecach zazdrosne spojrzenia ludzi - mogłam przecież stać po drugiej stronie barierki. Jest to niewątpliwie wielki zaszczyt. A uśmiechy i łzy wzruszenia, które widziałam dookoła siebie wynagradzają całe pomajówkowe zmęczenie.
Oleńka z Sącza
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 19:02


Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,