Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Majówka z Kawalerią 2007

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez sepet » 9 maja 2007, o 23:00

DO imć Pacanowianina
Owszem owa ułanka ode mnie, ale proszę nie pisać, że Bolęcin ratuje się tym co ma. Czasem ważniejsza jakość.... Natomiast mogę dać słowo, że to był ostatni występ Gosi w mundurze 8 PU. Sprzedała konia, wyprowadziła się na drugi koniec Polski. Tak bywa. Czy przyniosła ujmę barwom 8 PU ? Nie sądzę, myślę że są bardziej winni w tym zakresie. BTW: Barwy nadało jej Koło Pułkowe pod honorowym wówczas przewodnictwem prof. Jacka Woźniakowskiego, zaś ja jedynie dopełniałem ceremoniału. To jednak różnica.
Natamiast Ty, drogi Pacanowianinie, chadzałeś i jeździłeś konno po Bolęcińskiej ziemi i przyznaj po prawdzie, że nie trafiłbyś bez tego tak łatwo do Niepołomic.
Cieszę się sukcesami Waszego Stowarzyszenia i od początki staram się pomagać tam, gdzie widzę dla siebie rolę.
Darujmy więc sobie przerzucanie się MY - ONI. CHyba mamy już to za sobą :)
Ja też mogę Wam pogratulować brodatych kawalerzystów w barwach korpusu Bóg raczy wiedzieć jakiego rodzaju oficerów...
Historia zna przypadek tylko dwóch brodatych ułanów: kotlista plutonu trębaczy (nie pamiętam już którego Pułku Ułanów) oraz Major Henryk Dobrzański - Hubal w partyzantce. U was jest 2 w jednym oddziale. Też można.
Avatar użytkownika
sepet
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 gru 2006, o 23:37
Lokalizacja: Bolęcin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 maja 2007, o 22:10

Jest już na stronie www.ulani.pl relacja z naszej Majówki! Zapraszamy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 10 maja 2007, o 22:11

Do moich Kolegów i Autorytetów - majówka za nami - przed nią i po niej jesteśmy MY - żółte ułany księcia Józefa. Wszyscy odpowiadamy za wszystkich. Jeżeli Lach (a skąd Lach w Tarnowie? Lachy to rejon Sącza - dziwne) się czepił - jego prawo - to jest "Forum Kawalerii RP im. A. Leśniaka" i po to ono jest. My o naszych sprawach "rodzinnych" rozprawiajmy w kolorze "starego złota". Proszę.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 maja 2007, o 23:31

Niech tak się stanie! Ale Zdzichu! Dlaczego zawsze MY musimy walić się w pierś? Czy uważasz że ja mam mieczyste sumienie? To wszystko pisze za nas życie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Staszek » 10 maja 2007, o 23:57

PAX .....PAX..... PAX .... między Żółte Ułany!!! Krótko. Pierwsze "kroki" w jeździe konnej robiłem w Zarzycach u Pana Burzyńskiego i zawsze będę o tym pamiętał. Dzięki Jarkowi, Zdzichowi, Mirkowi... trafiłem do Żółtych Ułanów tak szybko, że sam nie mogłem w to uwierzyć, a dzięki KJ Szarża umiem co umiem a umieją tam uczyć (inna sprawa, że materiał ze mnie jest jaki jest...hehehe). I naprawdę zazdroszczę tym młodym chłopakom, że mogą tam zaczynać spełniać swe marzenia w tak młodym wieku. Myślę, że to akurat wielki atut, a nie ujma.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 maja 2007, o 11:47

AMEN !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez caruza » 22 maja 2007, o 21:19

witam!!!mam pytanie-czy na stronie oficjalnej Szwadronu znajda sie zdjecia z majowki??bo ostatnio galeria sie zatrzymala na Swiecie Pulkowym...pozdrawiam :grin:
caruza
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 19
Dołączył(a): 18 maja 2006, o 12:41

Zdjęcia

Postprzez Konsti » 22 maja 2007, o 23:18

Witam ponownie.Zdjęcia wraz z filmikiem przekażę w ręce "Rocha" na płytce którą już dla Was nagrałam, więc każdy kto będzie chciał może sobie skopiować- a zdjęcia przypominam można zobaczyć na www.koncia.ao.pl
ps. filmik powinien przejść małą obróbkę (na pewno dźwięk) niestety nie mam takiego programu i nie za bardzo się na tym znam.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Konsti
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 22:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron