Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Lookas » 26 kwi 2007, o 11:50

Witam:)
tym razem chcę podpytac, gdzie by tu zanabyc ewentualnie zlecic uszycie bryczesów. Nie koniecznie z gabardyny, nawet lepiej, zeby były drelichowe. Wazny jest krój, mozliwie zgodny z bryczesami kawaleryjskimi. Osobiscie miałem tylko jedne nowomodne "rajtuzki" i przynajbliższej okazji zaopatrzyłem sie w bryczesy o klasycznym kroju. Nie dośc, ze wygodniejsze to jakies takie bardziej meskie mi sie wydają:D
Jedyny problem w tym, ze przy tak czestym uzywaniu, niedługo pozostanie z nich sito:)( w wiadomym szczególnie miejscu)

Dlatego pytam, może ktoś wie, gdzie dostane TAKIE bryczesy. Nie do munduru, ale do "codziennej" jazdy. Fajnie by było, gdyby to był Poznań, ale nie jest to kategoryczny wymóg.:)

POzdrawiam

PS. Widziałem na Allegro "belgijskie - na konia i motor" ale jakos tak nie przypadły mi do gustu:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Staszek » 26 kwi 2007, o 15:30

http://amigo-konie.pl/sklep/product_inf ... cts_id=110


Obejrzyj i oceń. Nosi takie i Jarek z Pacanowa i Zdzichu z Sącza,a od niedawna noszę i ja. Zamawiałem przez internet podając wymagane wymiary i nie narzekam na dopasowanie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez atyl » 27 kwi 2007, o 08:04

Najbardziej męskie bryczesy to spodnie broni jezdnych wz 36 z sukna. :wink:
Polecam, ja swoje szyłem u Lanciera wg warunków technicznych, które były w którymś NPK(Przegląd kawaleryjski)- jak będziesz sie mocno upierał, to je odszukam.
Cały sekret tych spodni polega na tym, że sukno się rozciąga i skraca oraz spodnie te kroi się po skosie materiału, a nie po osnowie. Jest to bardzo ważne przy wsiadaniu na konia ( nie ma możliwości żeby pękły) . I jeszcze jedno, nie mają szwu od strony wewnętrznej i mają wszyte skórzane leje (jak zedrzesz wszywasz nowe).
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lookas » 27 kwi 2007, o 08:30

nie bede sie upierał:)mam te warunki techniczne:) Co prawda zawsze mi sie wydawało, ze drelich jest bardziej przyjazdny w terenie. Co do reszty, nie sposób sie nie zgodzic:)

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez atyl » 27 kwi 2007, o 08:43

Jeździłem w dresach, bryczesach gabardynowych i sukiennych. Te ostatnie sa bez porównania. Nawet przy upałach da się wytrzymac. A na długie rajdy takie po30 i wiecej km obowiązkowo bawełniane kalesony.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez dobroosia » 27 kwi 2007, o 10:16

a ja dodam tylko ze kiedys. moj chłopak zaopatrzył sie własnie w bryczesy takie munduro podbone kupione zreszta w jednym z poznańskich sklepów. wygladały dosyc porządnie i ładnie , niestety ich zywot był bardzo krótki. Nie wytrzymaly pierwszego spotkania z młodym ogierkiem i pękły na kolanie. nastepnego dnia rozwaliły sie totalnie podczas prozaicznej czynnosci kulania balota słomy.
Avatar użytkownika
dobroosia
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:35
Lokalizacja: Poznań

Postprzez atyl » 27 kwi 2007, o 19:40

Widzisz Dobroosia to jest właśnie ta subtelna różnica pomiędzy bryczesami KBW lub innymi "na konia i na motor" i bryczesami wz 36. Na palcach można policzyc ludzi, którzy mają bryczesy wz 36. Po prostu bryczesy KBW były szyte do chodzenia, a krawcy, którzy szyli bryczesy do jazdy konnej powymierali.
Zwracam uwagę na pewien zwrot w warunkach technicznych spodni wz 36. należy dlugośc spodni kroic po skosie osnowy i wątku, a nie jak zwykłe spodnie wzdłuż (krawiec, u którego szyłem spodnie po przeczytaniu powyższego, przeżegnał się, bo jest to wbrew zasadom szycia zwykłych spodni, ale potem cieszył się jak dziecko, bo wszystko wyszło tak jak w warunkach technicznych). Wtedy przy wsiadaniu na konia sukno naciąga się i nie pęka na szwach .
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

bryczsy

Postprzez Bartek » 29 kwi 2007, o 12:54

jak bryczesy to tylko kawaleryjskie! - warunkiem ze dobrze uszyte.
tak sprawdzonych spodni chyba nie ma
dobrze wiemy ze jak cos przeszkadza na koniu to albo bardzo albo wogole : )
fakt faktem jezdze w bryczesach KBW ale sporo za dużych (przynajmniej tak wynika z metki) i sa bardzo wygodne. za male i na miare zdecydowanie nie nadaja sie do uzytku celem jazdy konnej.
jesli chodzi o bryczesy z allegro na "moto i konia" to polecam je na duze mrozy. nic cieplejszego nie mialem na tylku! wiadomo kalesony obowiazkowa bo welna gryzie ... okrutnie : ) w sumie... wygodne ( - z malym zawacheniem : ) do tego pasuje battledress, ktory mozna zapiac na guziki do stanu spodni i mamy polaczony kombinezon (choc nie kosmiczny : )
czolem!
Bartek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:18

Postprzez sympatyk » 7 maja 2007, o 12:09

Limeryk o pijących bryczesach ...

Pewnego ułana, z Odessy,
Wiadomo gdzie, piły bryczessy.
Gdy konia dosiadał
Cieniutko był gadał
I marzył by przebrać się w dressy.
sympatyk
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 11:34

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 maja 2007, o 20:18

No jak widać następny poeta nam się objawił chociaż już mamy takiego co limeryki układa! Hm ...... cos mi to przypomina...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ludaa » 25 cze 2007, o 21:27

Witam Panów. To dla mnie niebywały zaszczyt móc udzielić się na forum. Przechodząc do sedna sprawy poszukuje bryczesów, czy jest tu ewentualnie dział kupna sprzedaży? . Szukałem na allegro , po jarmarkach kramach i bazarach. Na wzrost 186 obwód 83 łydka okolo 33 cm .Czołem i kopytem
Avatar użytkownika
ludaa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 21:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 cze 2007, o 22:12

Jeszcze raz polecam bryczesy firmy AMIGO! Jeżdżę w nich od 5 lat a rok temu kupiłem nastepne do bardziej oficjalnych wystąień! Klasyczne bryczesy ! To jest to !!! Jeździ w nich kilku moich Kolegów ułanów!

http://amigo-konie.pl/sklep/product_inf ... cts_id=110
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ludaa » 25 cze 2007, o 22:21

co sie tyczy tych bryczesów . Na zdjęciu wyglądają jak ortaliony lub dresopodobne. Czy są to spodnie odpowiednie na tą porę roku? Posiadam jedne wełniaki, w których nie da się wytrzymać w letnich warunkach pokojowych. I jeszcze jedno aby wstąpić i spełnić młodzieńcze marzenia o kawalerii należy posiadać własnego wierzchowca? Jeżeli jest to głupie pytanie prosze mi wybaczyć. Jestem tylko studentem - zapaleńcem.
Avatar użytkownika
ludaa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 21:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 cze 2007, o 06:09

Pytanie absolutnie nie jest głupie! Zadaje je sobie każdy entuzjasta i marzyciel pragnący wstąpić do środowisk kawaleryjskich! A więc odpowiem krótko - absolutnie NIE !!! Nie trzeba posiadać własnego wierzchowca, chociaż jest to bardzo poważny atut przy staraniu się o miejsce w szeregu!
Ja sam nie posiadam wierzchowca, a korzystam z uprzejmości tych, którzy ich maja więcej! Jak pisałem na tym Forum - od czasu do czasu mam zaszczyt jechać na wspaniałym i jedynym Wiwacie naszego Dowódcy, Posejdonie rtm Słowika, na innych prywatnych koniach! Najczęściej konie wypożyczam z Krainy Koni w Bałtowie! Najważniejsza rzecz dla kandydata na ułana to własny mundur i wyposażenie - rząd kawaleryjski, szabla, mundur, buty. Resztę można dopożyczyć - jak się bardzo chce! JA zaczynałem w 2003 roku tylko z mundurem i szablą. Rząd pożyczałem inne oporządzenie też!

Natomiast Młody Człowieku!
Pytanie czy takie bryczesy są odpowiednie na letnią porę – jest głupie! Bez obrazy! Ale w kawalerii przed wojną innych nie było jak wełniane i drelichowe! Jeżeli ktoś chce odtwarzać kawalerię to musi na samym początku zgodzić się na wszystkie wyrzeczenia, jakie ponosili przedwojenni kawalerzyści! Chociaż dla nich nie były to wyrzeczenia, ale chleb powszedni i wielki honor! I to jest właśnie to! Kiedy w sierpniu na Błoniach przy temperaturze prawie 40 stopni w słońcu uwijasz się przy koniach w zapiętym pod szyję mundurze, kiedy wsiadasz na konia mając na sobie czapkę garnizonową z długim daszkiem która nieraz zaczyna szybko upijać w czoło, kiedy masz na sobie pas z szelkami i ładownicami, karabin i bagnet, na rękach rękawiczki i w prawej ręce lancę - a rozgrzane siodło piecze Cię w dupę i pot ścieka po placach - wtedy czujesz się wreszcie jak przedwojenny ułan! I to jest właśnie to najpiękniejsze !!!
Bez urazy Kolego! Po prostu napisałem jak jest! A decyzja należy do Ciebie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ludaa » 26 cze 2007, o 10:04

Oczywiście słowa krytyki są tu na miejscu. Zdaje sobie sprawe że bycie kawalerzystą to nie tylko piękne zdjęcie na okładce "nPK". Niemniej jednak moja wiedza z zakresu oporządzenia/ umundurowania jest bardzo znikomo poza stycznością z pojedyńczymi elementami wyposażenia .
Avatar użytkownika
ludaa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 21:08
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron