Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konsultacja 1920

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Konsultacja 1920

Postprzez piotreks » 6 cze 2011, o 11:22

Łuki napisał(a):Ja tak coś w sobotę czułem, że ty jednak wolisz nakładać spódniczki ;-)


Do dziś to była tajemnica... :lol:
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 6 cze 2011, o 15:37

poprawka OiM miał być hollywoodzki :lol: ale niewyszło, opróczt ton napalmu na kolubrynie która w książce została rozwalona kamieniem ;P

Co do sir WW nie śmiej się ze szkota :wink: ! To się może źle skończyć, poza tym jeśli już to w tym związku to nie ja miał bym rolę kobiety :P:P:P
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 7 cze 2011, o 11:18

A tak waracając do tematu filmowego:)

Przed chwilą dosłownie obejrzałem hmmm....cos co nazwano "Fragmenty filmu making off Bitwa Warszawska 1920 w 3D" a jest dostepne w ramach materiałów edukacyjnych, rozsyłanych do szkół przez wydawnictwo 'Nowa Era".

Prawdę mówiąc całość składa się z opowieści Jerzego Hoffana i innych twórców dotyczacych samej technologii itd itp, ale....jest tez tam conieco zdjęć i fragmentów filmu, których do tej pory jeszcze nie widziałem:)
Przewrażliwiony na punkcie dopracowania i postprodukcji, wciaz czekam na efekty finalne, a kilka ujeć, które nie znalazły sie w zwiastunie daje do myślenia. Mimo, ze wciąż sceptycznie podchodzę do całości projektu (pozyjemy - zobaczymy), z pewną niecierpliwoscią czekam na premierę:) I nie dla samego 3D, które jak kij samobij ma dwa końce ( może film do reszty pogrzebac ale tez może w jakis sposób go uratować, jesli militaria i dobór aktorów okażą się jednak słabe), ale dlatego, ze Jerzy Hoffman mówi wprost, ze jego film nie ma ambicji historyczno-podręcznikowych a jedynie fabularne. I jestem bardzo ciekaw, jak bedzie mi sie ogladało to dzieło z takim właśnie nastawieniem.

A tak na marginesie...w "Making of...." Borys Szyc przyznał się, ze kawałek swojego życia spędził w siodle - wspomina o 15 latach..:) No i dość zabawna anegdota, jak to Boguś Linda dostał przez pomyłke konia, który staje dęba i z którego malowniczo spada, co zarejestrowała kamera:) Nie ma sie co oszukiwać...każdy w takiej sytuacji może polecieć, ale w jakiś sposób odbrazawia to legende niezniszczalnego Bogusława L.:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotrek » 7 cze 2011, o 17:29

Bo to... zły koń był... (głosem Lindy) ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 7 cze 2011, o 18:02

:lol: :lol: :lol:
Dobre, a na koniec ... "Co się k..a patrzysz nas tu nie ma..."
Gdzie znalazłeś ten filmik Lookas?
Pozdro
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 7 cze 2011, o 19:43

Napisałem przecież... na płytce z wydawnictaw "Nowa Era".
To takie promo dla szkół, zeby juz dziś budowac ewentualna widownię. Wiadomo, ze szkoły pójdą, ale zawsze warto zadbac, by poszło ich więcej:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 7 cze 2011, o 19:53

thx
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez pieczarka » 10 cze 2011, o 21:54

Lookas napisał(a):
A tak na marginesie...w "Making of...." Borys Szyc przyznał się, ze kawałek swojego życia spędził w siodle - wspomina o 15 latach..:) No i dość zabawna anegdota, jak to Boguś Linda dostał przez pomyłke konia, który staje dęba i z którego malowniczo spada, co zarejestrowała kamera:) Nie ma sie co oszukiwać...każdy w takiej sytuacji może polecieć, ale w jakiś sposób odbrazawia to legende niezniszczalnego Bogusława L.:)


Koń spłoszył się gdy 2 Renaut 17 wjechały na bruk przed odbierajacymi defiladę. Później B. stał już w samochodzie ... mieliśmy ponad półgodzinną, nieplanowaną przerwę w zdjęciach :)
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 12 cze 2011, o 18:44

Im bliżej premiery tym więcej przecieków ( co nie dziwi:) )
Wybrałem sie wczoraj ze ślubną małżonką do kina. Jako zdeklarowany fan Kapitana Jacka Sparrowa, nie moglem sobie odmówic i obejrzelismy kolejną część, oczywiście w 3D. Przyznam się, ze owo 3D ( w przeciwieństwie do "Avatara") nie zrobiło na mnie szczególnego wrazenia:( Wiekszośc scen w filmie jest dość mroczna i cala ta zaawansowana technologia jest tak średnio wyczuwalna. Ale....tradycyjnie przed seansem było tyle trailerów i reklam, ze niemal zdążyliśmy pochłonać duzy zestaw nachos z podwójnym sosem:) Ale nie pochłoneliśmy, bo jednym z trailerów był....zwiastun "Bitwy Warszawskiej 1920" i to w 3D!!!! I przyznam się, ze jestem pod wrażeniem. Trailer znany z YT, ale wyświetlony w 3D robi dość mocne wrazenie. Powiewające w szarży proporczyki niemal tuż na wyciągniecie ręki, galopujące w zaprzęgu wprost na widza konie czy łuski z maksima lecace z ekranu pod nogi widza...i błoto z eksplozji zachlapujące okulary. Bardzo to efektowne:)
Z coraz wiekszą ciekawością czekam na efekt finalny. Bo tak, jak już wczesniej pisałem, jesli Jerzy Hoffan nie zdoła widza wciągnąc w akcję filmu, to owo całkiem fajne 3D wyostrzy niedomagania obrazu i może zwrócić uwagę na niedociągnięcia i pomylki:( A raczej zwróci na pewno, bo nawet takie nieszczesne detale jak nowoczesne anteny TV na dachu w centrum kadru widać bardzoe wyraźnie.
Każdemu, kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć tego trailera w wersji 3D szczerze polecam!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 12 cze 2011, o 22:02

Nawet sobie okulary 3d sprawiłem :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 cze 2011, o 23:11

Kochani! Takie wpadki są zawsze. Jak uważnie oglądacie "Krzyżaków" to można zauważyć zegarek na ręku Zbyszka i Krzyżaka w trampkach pod Grunwaldem. Na "Panu Wołodyjowskim" pod Kamieńcem widać jadącą ciężarówkę idt itd
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 27 wrz 2011, o 12:48

No i po premierze:)

Ktos sie nawet załapał na fotkę z celebrytami:)
http://film.onet.pl/fotoreportaze/urocz ... -duzy.html

Ja dzis wieczorem wybieram się na seans, i wiem, ze nie tylko ja:) Jestem ciekaw waszych opinii:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 27 wrz 2011, o 13:14

Widzimy się o 19 00 w Plazie :D

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez pieczarka » 27 wrz 2011, o 22:19

Lookas napisał(a):No i po premierze:)

Ktos sie nawet załapał na fotkę z celebrytami:)
http://film.onet.pl/fotoreportaze/urocz ... -duzy.html


Oj tam, oj tam. To Oni załapali się na fotkę ze mną. :D

Nie patrząc na szczegóły oczami rekonstruktora to film mi się podobał.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 27 wrz 2011, o 23:35

przewrotnie zapytam.....podobał Ci sie film czy 3D:)??
ja własnie wróciłem z poznańskiej premiery i...musze sie z tym przespac:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron