Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wychowanie patriotyczne obecnie

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 mar 2007, o 23:57

Choernie mi przykro i moim Paniom też! Czy Ty nie mogłes z tym poczekać po Święcie! NApsiz do mnie na
pacanowianin@poczta.onet.pl

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan/1 sdh » 15 mar 2007, o 00:10

Owszem pewnie oddawlai sie takim czynnościom ,ale Broniewski oprócz wiersyz o Stalinie walczyl w obronie naszej Ojczyzny wiele razy nawet jako staruszek w 1939 chciał,i apre wierszy nie może przekreślić jego zasług.

Życze rychłego powrotu do zdrowia
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ref-ren » 15 mar 2007, o 00:31

Ułan/1 sdh napisał(a):Owszem pewnie oddawlai sie takim czynnościom ,ale Broniewski oprócz wiersyz o Stalinie walczyl w obronie naszej Ojczyzny wiele razy nawet jako staruszek w 1939 chciał,i apre wierszy nie może przekreślić jego zasług.

Życze rychłego powrotu do zdrowia



Jedno drugiemu nie zaprzecza...
Dzięki... /ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 15 mar 2007, o 18:28

Oj Ref-ren, Ref-ren ! Jeśli wypadek wojenny Cię trafił to przykro mi. Odpuszczam i ja.
Swoją drogą opowiem pewną historię. Mój wielki przyjaciel miał niegdyś poważny wypadek. Ubrany w szlacheckie patałaszki wylądował z koniem na zadzie. Koń wstał ale jegomość nie mogąc wyjąć stóp z perskich zdobnych strzemion zawisł u jego boku. I wszystko może skończyło by się dobrze gdyby nie fakt, iż koń obrócił się a tedy jeździec znalazł się pod jego brzuchem. Chcąc uspokoić bachmata dotkną ręką jego boku, rumak wystrzelił z obu nóg pod siebie. Jedno kopyto trafiło w klatkę piersiową, drugie prosto w głowę mego kompana.
Karetka, szpital, połamany nos, szczęka itp. człek ledwo uszedł z życiem. Jak sam wspomina był już u samego św. Piotra ale ten spoglądając na jego skrwawione XII wieczne szaty odesłał go twierdząc, że już od trzystu lat takich tu nie przyjmują.
Człek ten cudem wyszedł cało z tej opresji. Jego strzemię wisi w sanktuarium w Kodniu jako szczególne wotum. Każdy kto spojrzy na lewo od cudownego obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej obaczy owo piękne strzemię.
Do dziś wspólnie wędrujemy konno i popijamy słodki trójniak bernardyński jeśli jednak coś nabroi lub chce to zrobić powiada „ jam niewinny, to tak jeno po wypadku ...... „
Pozdrawiam cię mości Ref-renie i wracaj rychło na siodło.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lucas » 15 mar 2007, o 20:42

Jużem rym na Cię Drogi Ref-Renie szykował......... - śledzę Wasze wypowiedzi ale temat poważny żeby pisać byle co - zbieram się w sobie i w końcu coś napiszę. Ale nie o tym chciałem. Przykro mi bardzo z powodu Twego wypadku :cry: Szczerze współczuję i z pojedynkiem na słowa poczekam aż będziesz w formie. Wracaj szybko do zdrowia i nie daj się ....... Pozdrawiam!!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ilona » 15 mar 2007, o 22:39

Drogi Ref-renie!
Połamać żebra podczas jazdy na Shogunie to żaden wstyd :wink: Ja zawsze twierdziłam,że jazda na nim świadczy o dużych umiejętnościach jeździeckich i nielada odwadze! Może sama sie kiedyś odważe!

Pozdrawiam serdecznie!
Ilona
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 18:54

Postprzez janusz8pu » 16 mar 2007, o 09:38

Gdyby nie wypadek na Shogunie, pewnie jeszcze długo nie wiedziałbym kto to jest Ref-ren,
tak głęboko był zakonspirowany. Wracaj nam szybko do zdrowia . Z relacji majora ,,na gorąco'' nie wynikało, że to tak poważny upadek. Chciał nawet w ramach pierwszej pomocy zagnieść i użyć tylko chleba z pajęczyną, taki twardziel z Ciebie. No cóż, prawdziwy ułan nie daje po sobie niczego poznać. Jeszcze raz życzę zdrówka i do zobaczenia, mam nadzieję na święcie pułkowym.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez AWEK » 16 mar 2007, o 13:19

Ref-ren pamiętaj:
Qui iacet in terra, non habet, unde cadat ;)

Zdrowia!
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Amazonka » 20 mar 2007, o 21:00

Jako że dopiero teraz jestem na forum pozwolę sobie w opuźnionym terminie....aczkolwiek lepiej późno niż w cale - również życzyć szybkiego powrotu do zdrowia:) Jakby to powiedział jeden ułan z 8-go cyt."tak to bywa na wojnie...." :P
Amazonka
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 maja 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 mar 2007, o 09:27

Wczoraj (na szczęście) wieczorem dowiedziałem się w Faktach TVN, że 24 marca został ogłoszony przez Pana Ministra Giertycha Dniem Ochrony Życia Poczętego! Dokładnie chyba w rocznicę złożenia przez Kościuszkę słynnej przysięgi na Rynku w Krakowie! Co za wspaniały przykład połączenia patriotyzmu z XVIII wieku ze wspłóczesnm jedynie słusznym patriotyzmem!!! Dzięki Bogu ogromna większość placówek oświatowych zachowała się tak jak powinna, czyli nie reagując na wezwanie Panan Ministra! Żeby jeszcze tylko udało się wyłapać te wszystkie ciąże szkolne! Bo za nieujawnienie dyrektor może wylecieć z hukiem! I to jest ten współczesny patriotyzm a` la Giertych. Dobrze że nie przeszedł przedmiot wychowanie patriotyczne! Bo gdyby takie tematy były lansowane na tym przedmiocie, to np. 1 września byłby ogłoszony dniem bez grzesznych myśłi! Zamiast wspminać kolejną rocznicę wybuchu wojny, młodzież skałdałaby śłubowanie o czystości myśłi, czynów, słów i kontrolowaniu regularności okresu u koleżanek!
Ref - Ren!!! I co Ty na to wszystko?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Tigo » 8 cze 2007, o 16:47

Salve!

Na prośbę Ułana z Pacanowa zamieszczam kilka zdjęć dotyczących miejsc pamięci. Niestety niespecjalnie wiem gdzie powinienem je umieścić, dlatego też wybrałem ten temat (mam nadzieje że trafiłem :D):

http://c.wrzuta.pl/wi16454/9806d78c001c ... RPrRV&ft=f
http://c.wrzuta.pl/wi2719/857efe59000e6 ... raxy&ft=fG
http://c.wrzuta.pl/wi9828/3383f2e0002ae ... UOXr5&ft=f
Ostatnio edytowano 8 cze 2007, o 17:00 przez Tigo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Lach » 8 cze 2007, o 16:52

Tigo
nie wpisuj tych urlow, polecam jeszcze taka opcje jak "podglad" i wtedy widzisz czy sie udal post jak chciales i czy linki chodza, albo juz zamieszczony mozna edytowac.

EDIT. widze ze zmieniles;)
Mnie sie nei otwieraja te nowe linki.
Ostatnio edytowano 8 cze 2007, o 20:02 przez Lach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Tigo » 8 cze 2007, o 17:03

Dzięki za informację, na przyszłość będę pamiętał!
Mam nadzieję, że wszystko działa.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 cze 2007, o 09:39

Dzięki Tigo! To miało być co prawda w temacie "Uchronić od zapomnienia" ale w "Wychowaniu patriotycznym" też pasuje! Bo widać w jakim kierunku to wychowanie obecnie idzie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan/1 sdh » 9 cze 2007, o 10:57

Ów linki nie działają
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron