Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Odznaki pułkowe

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotrek » 15 lut 2011, o 17:30

Piotrek, w myśl filozofii rekonstrukcji o której mówimy, znaczek TBŻiP 15 PUP nie powinien pojawić się na Twoim mundurze.

Każdy od czegoś zaczyna i nie zawsze wszystko wie się od samego początku. Dzisiaj to ja odpowiadam na pytania różnych osób, pomagam rozwiewać wątpliwości mundurowe, ale poszukajcie moich postów na tym forum sprzed trzech lat, kiedy pytałem na czym polega różnica między oficerkami a butami juchtowymi, albo kiedy chwaliłem się swoim pierwszym, jakże źle uszytym mundurem ;) O czym to świadczy? Że jeśli tylko się chce, to można. Śmiem twierdzić, że dzisiaj moje umundurowanie wygląda o niebo lepiej, choć i tak zdaje sobie sprawę z najróżniejszych braków. Podstawą jest jednakże nieustanne dążenie do podnoszenia poziomu, własnego i swojej grupy.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 18:27

Do rekonstrukcji to rozumiem:) Naszą najważniejszą różnicą jest to że mamy różne definicje rekonstrukcji;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez ARTYLAK » 15 lut 2011, o 18:58

myta2 napisał(a):..............tak samo Artylak powinien na historycznym mundurze nie przypinać swoich odznaczeń, a z kolei jeżeli idzie o rekonstrukcje konkretnej postaci historycznej to trzeba by ją "obwiesić" z kolei odznaczeniami z epoki...
.........

Jeszcze tego brakowało by mi strzelec odznaczenia zabierał - niesamowite :) . Pamiętaj Myta, że ja w tym mundurze mogę się zameldować swojemu dowódcy i Prezydentowi. Co najwyżej dowódca zapyta mnie tylko dlaczego noszę dwie gwiazdki zamiast trzech. Oczywiście na rekonstrukcji odtwarzając konkretną postać założę wszystko to co wymagają historyczne realia.
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 19:05

No i właśnie:) to kiedy jest rekonstrukcja a kiedy nie??? Bo przed chwilą słyszałem, że wy uważacie każde wystąpienie w mundurze za rekonstrukcje;) bądźmy konsekwentni 8)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 19:11

A i jeszcze jedno:) Mam pytanie gdybyś był Artylaku z np Centrum Wojsk Lądowych z Poznania albo obojętnie z jakiej innej jednostki w takim stopniu jak teraz to nosił byś ten stopień na mundurze 7 Daku? Nurtuje mnie to :?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez ARTYLAK » 15 lut 2011, o 20:09

Jeżeli chodzi o stopień to taka moja mała wojenka bo jak byś nie wiedział oficerowie młodsi przed wojną mieli jedną gwiazdkę mniej. To że teraz kapitan ma cztery gwiazdki wprowadzono po wojnie na modłę radziecką. Co do drugiej części pytania wojsko to służba i identyfikacja z tradycjami i swoimi ludźmi. Gdybym nie służył w 7 dAKW nigdy bym tego munduru nie założył. Choć moim pragnieniem jest służba w byłych koszarach 7 DAKu na Sołaczu traktował bym to jako zwieńczenie swojej kariery. Wiedz jedno nigdy swych barw nie zdejmę.
Nie wiem Piotrze do czego dążysz. Ja mam w pamięci jak jako młody podporucznik na punkcie obserwacyjnym miałem wizytę ostatnich trzech żyjących oficerów i widziałem ich wzruszenie jak poszła salwa na 8. Do dziś widzę ich łzy i słyszę ich słowa "niech pierwszy pocisk zawsze pan strzela na chwałę7 DAKu i za tych co w niebie". I dziś szykując się do Afganu strzelając amunicją bojową piszę te słowa na pierwszym pocisku.
Obrazek
Piotrze pamiętaj jedno jeżeli już coś robimy to róbmy to jak najlepiej. By Ci co na wiecznej warcie byli z nas zadowoleni.
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 20:36

Nie dążę do niczego. Po prostu byłem ciekaw, ponieważ uważam że to iż służysz w jednostce noszącej barwy 7 daku jest jedynym warunkiem pozwalającym nosić Ci stopnie na tym mundurze na co dzień. Stąd moje pytanie czy jak byś służył w innej jednostce z innymi barwami to nosił byś stopnie na mundurze historycznym w barwach 7 daku?...
Piotr Walter napisał(a):Piotrze pamiętaj jedno jeżeli już coś robimy to róbmy to jak najlepiej. By Ci co na wiecznej warcie byli z nas zadowoleni.

Staram się dochowywać tej zasady na co dzień, aczkolwiek nie zawsze wychodzi perfekcyjnie.

Bardzo ważne jest aby barwy i historia niebyła tylko kultywowana przez bandę zapaleńców, ale również aby miała odzwierciedlenie i kontynuacje w wojsku. Towarzystwo Byłych Żołnierzy walczyło o to od lat i współpracowało z 15 Wlkp Brygadą. Po latach udało się również usłyszeć i zobaczyć w WP (17WBKZ) nazwę Ułani Poznańscy:)
Kilkukrotnie również TBŻiP15PU występowało z apelem do Ministra o przywrócenie polskich stopni wojskowych i zrezygnowanie z radzieckich naleciałości. Będziemy to robić do skutku:)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez ARTYLAK » 15 lut 2011, o 20:56

Cieszy mnie Piotrze, że jesteśmy zgodni boli mnie jednak że piszesz „barwy 7 daku jest jedynym warunkiem pozwalającym nosić Ci stopnie na tym mundurze na co dzień”. Otóż nie jedynym oprócz tego, że jestem oficerem jestem także artylerzystą. Po tej samej Toruńskiej szkole co Ci przedwojenni. A rzemiosło artyleryjskie uwierz mi jest bardzo trudne. O tym z resztą przekonało się wielu z członków naszego stowarzyszenia.
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 21:23

Tzn tak wykazałem się pewną nieścisłością w wyrażeniu, ale idea przyświecała mi ta sama. Rzeczywiście nie jest to jedynym powodem, ale najważniejszym i jednym z tych niezbędnych;) Czekam na wiadomość na priva:)
I wiem, że artyleria stawia poprzeczkę wysoko:)
Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 21:33

A jako Reprezentacyjny Oddział z ramienia naszej sekcji zmechanizowanej kultywującej tradycje 15stki z czasów PSZ bywamy na poligonie w Toruniu na szkoleniach z obsługi moździerzy ... I niektórzy z nas są w miarę obeznani, ale mi w tym temacie brakuje jeszcze dużo wiedzy i umiejętności.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez elmijakke » 15 lut 2011, o 21:59

Marcinie, z całym szacunkiem, ale nie mieszaj się do dyskusji cywili! :lol: Najpierw omówimy sprawy stopni w naszym gronie, a później skupimy się na Tobie. Jesteś przypadkiem odosobnionym i niestety nie ma co dyskutować o GRH czy KO na Twoim przykładzie, który tylko zaciemnia obraz (no może rozjaśnia, ale tak czy inaczej widok przez to staje się niewyraźny)...
Moglibyśmy godzinami rozmawiać, czy powinieneś mieć dwie czy trzy gwiazdki na mundurze.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 lut 2011, o 22:09

Kochani! Trochę nam temat odbiegł od tematu, chociaż oczywiście są to uroki forum i wątek czasami wymyka się spod merytorycznej kontroli. Bardziej pasowałby wątek "Kierunki rozwoju współczesnej Kawalerii Ochotniczej". Ale oczywiście poieram jak zwykle Zdzisia i jak zwykle dodam - "Póki co - róbmy swoje".
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 22:12

gdzieniegdzie przewijają się odznaki:P
Jak dla mnie krzysiek to Artylak jest jedyna jasna kwestia stopni w GRH i KO
;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez elmijakke » 15 lut 2011, o 22:19

@Piotr dziś paczka poszła do Ciebie.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 22:26

JUUUUUPPPIIII :D
No to będzie seans oddziałowy w końcu!!! Ale ile tam z Warszawy będzie szło pewnie z miesiąc?:P:P:P
Bardzo dzięki!
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pułki ułańskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,