Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Oficerki duży rozmiar

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Oficerki duży rozmiar

Postprzez paweloko1232 » 24 gru 2010, o 00:07

Witajcie. Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś wie gdzie mogę dostać oficerki najlepiej juchtowe ale mogą być też inne aby rozmiar był 47. Buty najlepiej jak by były używane. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego obuwia w tej rozmiarówce. Może ktoś z was ma na sprzedaż. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
paweloko1232
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 gru 2010, o 23:43

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Piotrek » 24 gru 2010, o 01:54

Jedno sprostowanie... Czym innym są oficerki, a czym innym buty juchtowe.

Z takim dużym rozmiarem faktycznie możesz mieć problem, chociaż widziałem czasem oficerki w dużych rozmiarach na allegro. Z juchtowymi może być problem, zwykle szyje się je na miarę i drugim obiegu rzadko się pojawiają.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 gru 2010, o 12:43

Też mam wątpliwości. Raczej nastaw się Kolego na szycie na miarę. Warto zainwestować.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez paweloko1232 » 24 gru 2010, o 16:48

O to chodzi że nie mam tylu funduszy :( mam dopiero 16 lat a kasy nie mam skąd wziąć.
paweloko1232
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 gru 2010, o 23:43

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 gru 2010, o 17:11

Kolego!
Wielki szacun! Dopiero 16 lat i 47 numer! :shock: A chłopaki rosną do 21 roku życia! Niestety, nie słyszałem o takich rozmiarach bo nie mam znajomych o takiej stopie, ale bedę pytał. Jeżeli cokolwiek mógłbym podpowiedzieć, to na pewno juchtówki są znacznie tańsze na zamówienie, ale nie założysz ich do garnizonowego munduru. :!: Jedyne co pozostaje to szukanie źródeł zarobku i szybkie odłożenie potrzebnej kwoty. Ja na swoje nowe buty odkładałem dwa lata z pensji nauczyciela. Nie trać fasonu i bądź dobrej myśli.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Piotrek » 24 gru 2010, o 18:06

Jak to nie założy do garnizonowego munduru? Jeśli odtwarza postać szeroko pojętego szeregowego (ułan, strzelec, szwoleżer, kanonier, itd.) to w zasadzie innych nie powinien nosić. Mundur sukienny, takaż rogatywka garnizonowa i buty juchtowe. Oficerki i mundur uszyty z gabardyny to współczesna modyfikacja, która przed wojną niemalże się nie zdarzała. Ewentualnie u szeregowych z cenzusem, ale takich w pułkach w zasadniczej służbie wojskowej było bardzo mało, bo kto miał maturę szedł zwykle do podchorążówki. No, chyba, że kolega ma zamiar zająć się postacią podchorążego, to zupełnie inna bajka. I podwójne wydatki ;) Bo do służby musi być jak dla szeregowego, po służbie obowiązuje oficerski fason ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez paweloko1232 » 24 gru 2010, o 18:53

Jestem ułanem, a nie podchorążym. Właśnie dla tego chciałbym mieć buty juchtowe i uważam, że najbardziej takie obuwie pasuje do sukna.
paweloko1232
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 gru 2010, o 23:43

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez jarema » 24 gru 2010, o 21:58

Rzekłbym, Piotrek, że nawet jak dla szeregowego z oficerskim fasonem. Ale się zgodzę: postać podchorążego jest pod względem wydatków postacią najdroższą ;) Co zaś do "pasowania" juchtówek do sukna - taki był regulamin i tyle.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 gru 2010, o 23:45

Przepraszam "Uczonych w piśmie". Nie wiedziałem jakie są plany młodego człowieka. Oczywiście tylko do sukiennego juchtówki akurat. I zdecydowanie praktyczniejsze. A Ty Piotrek Wigilią byś się zajął lepiej.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez paweloko1232 » 25 gru 2010, o 03:27

A może wiecie gdzie mogę dostać skórę na buty juchtowe?
paweloko1232
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 gru 2010, o 23:43

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 gru 2010, o 11:58

Ja zaopatruję się w Zakładach Garbarskich w Kaliszu. To chyba monopolista w grubychh skórach. Wrzuć w google i znajdziesz namiary. Wysyłają też skórę za zaliczeniem pocztowym, ale oczywiście lepiej wybrać samemu na miejscu.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Piotrek » 27 gru 2010, o 14:32

Chcesz szyć sam buty juchtowe? A masz szewca, który będzie umiał to zrobić? Bo jeśli nie, efekt może być odwrotny od oczekiwanego i wydasz pieniądze dwa razy. Skontaktuj się z Makul'em, szyją mają jakiegoś szewca, który szyje buty dla ekipy w barwach 1 PSK.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 gru 2010, o 16:59

Popieram. Widziałem już kilka par butów juchtowych produkcji lokalnych mistrzów, którzy to czynili po raz pierwszy. Zbędny wydatek bo i tak trzeba zamówić u sprawdzonego fachowca. Podobnie jak i inne elementy wyposażenia kawaleryjskiego.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez paweloko1232 » 27 gru 2010, o 21:41

Mój dziadek powiedział mi że był szewcem w czasie wojny i szył oficerki i buty juchtowe. Powiedział że bez problemu uszyje ;)
paweloko1232
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 gru 2010, o 23:43

Re: Oficerki duży rozmiar

Postprzez Piotrek » 27 gru 2010, o 21:42

No jeśli tak, to próbuj. I pochwal się koniecznie efektami !
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron