Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez cmyx » 23 lis 2010, o 22:17

Słyszałem, że najlepsze kopie to te bodajże z lat 60 czy 70, które trafiają się na allegro, jednak na podstawie zdjęcia i to jeszcze amatorowi ciężko kupować. Wolałbym więc kogoś, kto robi takie odznaki obecnie. Odwiedziłem stronę pracowni Panasiuka, no ale tu też na zdjęciu wszystko ładne, w ręce nie miałem, jakiego wykonania oczekiwać nie wiem itd.

Chciałbym sobie uzbierać stopniowo wszystkie takie odznaki, tylko nie chciałbym kupić bubla, dlatego proszę o poradę.
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotrek » 24 lis 2010, o 00:35

Odznaki Panasiuka są bardzo przyzwoite. Ma w ofercie sporo przedwojennych pułków. Za najlepszego grawera w Polsce uchodzi Pan Jakubowski z Poznania. Ma swoją pracownię przy ul. Warszawskiej. Tyle, że nie robi wielu kopii, raczej bieżące zamówienia. Gdyby zamawiać odznakę stowarzyszenia, najlepiej u niego. Nie jest to mój pogląd, a uchodzącego za jednego z najlepszych znawców w dziedzinie falerystki w Polsce T. Jeziorowskiego.

Też mam taki pomysł, żeby uzbierać wszystkie odznaki pułków kawalerii ;) Póki co mam kilka oryginałów odznaki artylerii konnej i niedawno zakupioną wersję szkolną SPRA z Włodzimierza Wołyńskiego.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez elves » 24 lis 2010, o 19:56

Znane mi odznaki Panasiuka, są bardzo dobre,nawet staranniejsze niż orginał. Dziś są leprze maszyny. Oczywiście nie wszystkie "od ręki". Np 1 psk - 2 tygodnie oczekiwania. I nie są najtańsze.
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 lis 2010, o 11:09

elves napisał(a):Znane mi odznaki Panasiuka, są bardzo dobre,nawet staranniejsze niż orginał. Dziś są leprze maszyny. Oczywiście nie wszystkie "od ręki". Np 1 psk - 2 tygodnie oczekiwania. I nie są najtańsze.

Skoro maszyny są leprze to pewnie rzybciej i produkują! Rzkoda gadać! :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez cmyx » 25 lis 2010, o 13:21

Spojrzałem sobie na zdjęcia dwóch odznak :

Obrazek

Odznaka Panasiuka


Obrazek

Odznaka Jakubowskiego

Moim zdaniem lepiej wygląda ta druga, zapytałem o cenę w kole żołnierz 12 pułku bo tylko tam można ja kupić no i czekam.

Za odpowiedzi dziękuję, szkoda że wybór jest tylko z jednego wykonawcy.
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 29 lis 2010, o 20:24

http://allegro.pl/15-pulk-ulanow-odznak ... 31101.html

Żal podawać ... Sam bym kupił ale cena zabójcza..
A co do odznak to mam nadzieje że koledzy nabywają je dla celów kolekcjonerskich i trzymają na poduchach a nie noszą na mundurach bo i z jakiej racji??!...

Pozdro
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 lis 2010, o 22:17

Przynajmniej u nas tak jest. W Szwadronie Niepołomice nie nosimy odznak przedwojenngo 8 PU tylko odznakę wzorowaną na oryginale i w innym kolorze. Może Lukas zamieści zdjęcia, bo ja nie mam takich możliwości.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Prawie jak ułan » 29 lis 2010, o 22:19

Nie trzeba zdjęcia. Jest na banerze naszej strony głównej www.ulani.pl
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotrek » 30 lis 2010, o 00:04

Trzeba przyznać, że odznaka SN jest zręcznym nawiązaniem do oryginału, wyraźnie się od niego odróżniając. Oryginał był w kolorze ciemnoniebieskim, SN nosi żółte, choć pewnie należałoby powiedzieć o starym złocie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez elmijakke » 30 lis 2010, o 00:07

Piotr,
1 szwoleżerów nosi odznaki 1 szwoleżerów.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Lucas » 30 lis 2010, o 10:09

Ułan z Pacanowa napisał(a):Przynajmniej u nas tak jest. W Szwadronie Niepołomice nie nosimy odznak przedwojenngo 8 PU tylko odznakę wzorowaną na oryginale i w innym kolorze. Może Lukas zamieści zdjęcia, bo ja nie mam takich możliwości.


Jaruś: mówisz i masz.....

Obrazek

i miniaturka do klapy marynarki:
Obrazek

i oryginał ( I i II wersja)
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lis 2010, o 10:48

Dzięki Zdzichu. Dodam tylko, że w kolorze ciemnoniebieskim była wersja oficerska. Odznaki dla żołnierzy wykonane były z żelaza w naturalnym kolorze. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Ewentualnie służymy namiarami na jubilera który wykonuje nam odznaki. Można sobie zamóić odznaki ze srebra lub tombaku.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotrek » 30 lis 2010, o 15:11

A oryginał w wersji oficerskiej jest do nabycia na giełdzie staroci o poznańskiej Starej Rzeźni za ok. 4 000 zł ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 30 lis 2010, o 16:20

Krzysiu wy w tej Wawie to już tak macie:P
Ja osobiście uważam że stopnie i odznaki wojskowe powinny być noszone przez wojsko( Dodam jeszcze że mam na myśli mundury współczesnego wojska a nie ułański czyli major WP i tak u nas jest szeregowcem i problemów nie ma wszyscy są równi tylko dowódca ma prawo nosić mundur oficerski ale bez dystynkcji).
Odznaki wojskowe mogą być noszone przez kogo innego niż wojsko jeśli stosowny regulamin wojskowy na to zezwala.
A my wojskiem nie jesteśmy;) A takich regulaminów i odznak jest niewiele. :)
Brawo Niepołomice;) My nosimy na klapie kieszeni munduru znaczek Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pu. Uł. Poz.
w kształcie biało szkarłatnego proporczyka.

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotrek » 30 lis 2010, o 16:33

To nie tyle regulaminy wojskowe decydują o tym, kto może nosić współczesne odznaki wojskowe, co przepisy prawa. Regulaminy mogą co najwyżej je doprecyzowywać.

A jeśli chodzi o noszenie odznak przedwojennych pułków... Są tacy, którzy mają prawo ich noszenia, nadane przez przedwojennych kawalerzystów, skupionych w kołach pułkowych. Posiadają nie tylko odznaki, ale to, co najważniejsze - legitymacje potwierdzającą prawo do nałożenia danej odznaki. Są też wreszcie organizacje, którym koła pułkowe przyznały prawo do nadawania odznak swoim członkom. No i są też tacy, którzy noszą, bo tak im się podoba...

Nie tak dawno temu stanąłem w obliczu propozycji nadania mi prawa do noszenia odznaki artylerii konnej. Ponieważ propozycja dotyczyła personalnie mnie, podziękowałem. Nie byłoby w porządku nosić odznakę artylerii konnej jako jedyny w Stowarzyszeniu, w sytuacji, gdy pracuje w nim więcej osób.

Pamiętam, że rozmawialiśmy kiedyś na te tematy z Miszką, Tomkiem Dudkiem i Jackiem Skoczylasem. Opowiadałem wtedy, jak w zeszłym roku, żegnając się z Panem Majorem Makowieckim usłyszałem od niego : "Bardzo miło było mi cię poznać. Kiedy tak na ciebie patrzę, to z wyglądu, zachowania i manier, prawdziwy z ciebie oficer kawalerii". Inna sprawa, że do oficerskich szlifów nie aspiruję, ale nie to jest akurat najważniejsze. Miszka spuentował to krótko, ale moim zdaniem, niezwykle trafnie: "No to masz swoją odznakę".
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron