Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

współczesna KaO?

Moderator: Staszek

Re: współczesna KaO?

Postprzez Prawie jak ułan » 5 lis 2010, o 13:51

Bardzo rozsądne podejście do sprawy. Tego powinniśmy się trzymać na tym forum. A tak przy okazji Panowie koledzy ja wiem, że różne posty pisze się w różnym nastroju, czasem i zdenerwowaniu. Ale czy nie można inaczej redagować swojej wypowiedzi niż wstawiać te wszystkie K, D, P z wielokropkami? I tak każdy wie o co chodzi więc żadna to cenzura. Dbajmy o wysoki poziom Naszego Forum.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 5 lis 2010, o 14:30

Piotrek napisał(a):Cytat z Oficera :

UDZIAŁ OFICERA W ŻYCIU POLITYCZNEM.

Oficer w czynnej służbie nie może brać udziału w żadnej działalności politycznej. Nie może uczęszczać na wiece, zebrania i manifestacje polityczne, nawet w roli widza. Wyjątek stanowią obchody, na udział w których zezwoli minister spraw wojskowych. Oficerom w stanie nieczynnym, spoczynku i rezerwowym me wolno w czasie brania udziału w działalności politycznej występować w ubiorze wojskowym, ani podpisywać artykułów treści politycznej z podaniem stopnia wojskowego.


Bardzo ładnie to wygląda na papierze, jak było naprawdę wszyscy wiemy - znamy także takie hasła jak BBWR, 1926, endecja - jakoś wiele tam się przewija nazwisk oficerów...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 5 lis 2010, o 14:43

A to zupełnie inna sprawa. Oficjalnie wojsko było apolityczne, ale jakoś dziwnym trafem, masa stanowisk w administracji rządowej była obsadzana wojskowymi, ze stanowiskiem premiera łącznie. Myślę, że nie powód to jednak, by nawiązywać akurat do tych tradycji ;)

Z "Oficerem" w ogóle było tak, że już gdy się ukazał, wiele z jego postanowień uważano za anachroniczne i nazbyt skostniałe. Czytałem to we wspomnieniach jednego z oficerów artylerii, że gdy czytali po raz pierwszy ten podręcznik, jego zapisy budziły uśmiechy na ich twarzach. Nie przeszkadza to jednak ocenie, że to co w nim zawarto to zbiór reguł etykiety, do której warto nawiązywać. Elegancji nigdy dość ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez jarema » 5 lis 2010, o 22:15

@Kolego Jarosławie: nie obraziłem się. Netia postanowiła mi psikus zrobić w postaci zerwanego połączenia internetowego. A zdanie Twoje, Kolego, zrozumiałem tak, jak chciałeś, bym pojął. Co do plucia... ehh... szkoda mi słów. "Tfu" zostało użyte w znaczeniu [sic!], więc po co to wszystko? A swoją drogą, kolega polityk jest w mundurze. Więc logicznie - nawet jeśli nie z szacunku do niego, to dla munduru, czy mógłbym go opluć?

@fen: ja nie z tego pokolenia, żeby donosić... przykro mi. A chwalić się nie będę, bo mi do samozachwytów daleko.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez fen » 6 lis 2010, o 10:05

jarema napisał(a):@Kolego Jarosławie: nie obraziłem się. Netia postanowiła mi psikus zrobić w postaci zerwanego połączenia internetowego. A zdanie Twoje, Kolego, zrozumiałem tak, jak chciałeś, bym pojął. Co do plucia... ehh... szkoda mi słów. "Tfu" zostało użyte w znaczeniu [sic!], więc po co to wszystko? A swoją drogą, kolega polityk jest w mundurze. Więc logicznie - nawet jeśli nie z szacunku do niego, to dla munduru, czy mógłbym go opluć?

@fen: ja nie z tego pokolenia, żeby donosić... przykro mi. A chwalić się nie będę, bo mi do samozachwytów daleko.


Pokolenie nie ma tu nic do tego. To sprawa charakteru. I nie powinno Ci być przykro - powinieneś być szczęśliwy. :D
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 6 lis 2010, o 11:26

W MONie już zastanawiają się jak likwidować GRH - zaczęli od kasy - wiadomo kryzys.Liczą , że umrze to śmiercią naturalną. I coraz nas mniej - czyż nie ?


Nas? A ty jesteś GRH, czy KO, bo sobie za dużo kawalerii GRH nie przypominam...
Pytasz, czyż nie? Nie, my akurat z chętnymi nie mamy problemu i jakoś nie przypominam sobie, aby GRH większą kasę dostawały od Wojska. Nie wiem, jak Federacje KO, ale my niestety jedziemy na sponsorach i środkach własnych, więc nie wiem skąd ten idiotyczny tekst.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez jarema » 6 lis 2010, o 14:46

Taaak, fenie. A kupcząc mundurem jak metresa dupą, sprawi się, że w wyborach wygrają "nasi" i będzie wesoło i patriotycznie. Jakoś ta agitka do mnie nie przemawia. A w MONie się nie zastawiają, jak zlikwidować GRH, bo im nic do tego. Stowarzyszenia rejestruje się w KRS. A sądy są - już są, bo inny ustrój mamy - niezawisłe i apolityczne.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Łuki » 6 lis 2010, o 19:50

A jakieś konkrety, szczegóły...?
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: współczesna KaO?

Postprzez myta2 » 6 lis 2010, o 22:56

Fen trochę czarno to wszystko widzisz chyba.....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 7 lis 2010, o 00:59

Zgodnie z propozycjami władzy , MON ma "koncesjonować" wszystko co z jakąkolwiek bronią "biega". MON będzie przyznawał prawo do istnienia.
Twarde prawo ale prawo.
Pożyjemy - zobaczymy


... i odleciał na miotle.

Ale Fen, wróćmy do pieniędzy. Jakie ci MON pieniądze zabrał, za które twoja GRH żyła? Z chęcią się dowiem...
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Łuki » 7 lis 2010, o 09:24

Fen. Ale konkrety poproszę. A nie fakty prasowe. Bo na razie to ten powiedział, ten napisał a tamten myśli... Jaka komisja/grupa się tym zajmuje? Czy masz sprawozdanie z ich prac? Projekt ustawy?
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: współczesna KaO?

Postprzez myta2 » 7 lis 2010, o 09:40

jaki projekt ustawy...zamrażarka później wybory 6 czytań blebleble akurat coś się urodzi, a kto zabroni "kolekcjonować" mundury repliki broni mundurów etc... jakiś żart.... :cry:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lookas » 7 lis 2010, o 10:35

Fen....zdaje się, ze niebardzo nawet rozumiesz o czym piszesz:) Rekonstrukcje historyczna (obawiam się) znasz jedynie z nazwy a do tego Twoja działaność polityczna wciąż zmusza Cię do szukania spisku. Jak słusznie zauwazył Łuki, to wszystko o czym piszesz to piana prasowa. Dla Twojej informacji:

MON nie ma obowiązku wspierać działalności grup rekonstruktorskich. Z założenia są to grupy hobbystyczne, podobnie jak kluby survivalu, modelarzy czy kolekcjonerów militariów. Hobbystyczne oznacza jak dla mnie tyle, ze działaja bo chcą, bez wyciagania lapki po państwowe pieniadze. Poniewaz militaria to bardzo ciekawy temat, widać sporo grup soecjalizujacych sie ( gorzej lub lepiej) w tym rodzaju odtwórstwa. Ale istnieją tez ekipy odtwarzające ludność cywilną ( kapitalna diorama pokazujaca robotników przymusowych na tegorocznej "Strefie Militarnej" w Podrzeczu). Czy i te grupy powinny dostać subwencję z MON?? wszak pokazuja historię:) A może uważasz, ze "kultywowanie tradycji" stanowi o tym, kto pieniązki z MON powinien otrzymac?? Jesli wrócic do poczatku tego watku obawiam się o sposob ich wydania....

Nie odniosę sie do tematów grup "niemieckich", bo to najczęstszy argument uzywany przez ignorantów. Dośc powiedzieć, ze jesli zakazanoby im działalności, trzeba by zakazć działalności takę rekonstruktorom armi czerwonej, z wiadomych względów. Także rekonstrutorzy wojsk amerykańskich z doby wojny w Wietnamie mogliby zwijac manatki. Wszak amerykanie do aniołow nie należeli i mnóstwo cywilow zgineło z ich reki. Trzeba byc po prostu rozsądnym:)
Można jeszcze dłuuugo pisac....najciekawsze jednak jest to, ze najwiekszy problem w działalności grup rekonstrukcji widzą ludzie, którzy nie maja o tym zielonego pojęcia.

Państwo w moim rozumieniu ma mi zapewnic podstawy spokojnego zycia. Reszte moge kreowac juz sam i ode mnie zalezy jak to zrobię. Czasy opiekuńczego socjalizmu minęły i rząd nie ma byc nadopiekuńczy. Osobiście wolę swoją rzeczywiści kreowac bez jego pomocy. Tymi ciąglymi pretensjami przypominasz mi czterdziestolatka wciąz mieszkajacego u mamusi i skarżącego się kolegom, ze mamusia nie dała na to czy na tamto!! Czas dorosnąć i znaleźć inne rozwiązania:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: współczesna KaO?

Postprzez jarema » 7 lis 2010, o 11:42

Nie. Jeszcze raz napiszę: mamy inny system. Fakt, jest garstka ludzi, na szczęście coraz mniejsza, pod przewodnictwem jednego "zbawcy narodu", ale są z innej opcji, niż wyznajesz, która wierzy w spiski, wewnętrznych nieprzyjaciół i kanonadę pod Belwederem...
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 7 lis 2010, o 14:22

Podpisuję się w pełni pod wypowiedzią ogniomistrza Lookiego.
Rząd nie ma obowiązku dawać na zawody Militari. Czemu? A czemu MON nie daje np. na wystawę modelarską? Prawnie ma to ten sam status. Jeśli są programy wspierające kulturę i historię, to trzeba w nich wystartować przedłożyć plan i otrzymać dofinansowanie. W czasie kryzysu finansów takie rzeczy jak finansowanie tradycji i działalnosci edukacyjnej zawsze idzie na I ogień cięcia kosztów.

A wypowiedzi, które przytoczyłeś? Wybacz Fen, ale zawsze będzie tak, że na rekonstrukcjach, inscenizacjach i zawodach będą tłumy ludzi z dziećmi, a z tyłu garstka szczekających psów. Jeśli tym żyjesz, to naprawdę powodzenia. Ja przez rok rekonstrukcji spotkałem się z jedną opinią negatywną na dziesiątki pozytywnych... A taki Żakowski i GW? No proszę Cię... Psy szczekają, karawana idzie dalej...

TOK.FM - a nie powiedziałeś np., że w jednej z ogólnopolskich stacji (nie dam głowy, czy to była Trójka) w tym roku Jazłowiak (Paweł Rożdiestwieński) brał udział w długiej pogadance na temat GRH, która wypadła szalenie pozytywnie?
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron