Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Współczesna Rewia Kawalerii

Moderator: Staszek

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez elmijakke » 2 lis 2010, o 10:42

Lookas napisał(a):ROTFL:)

Co do tego, co piszesz Krzychu... FKO zapewne bardzo by chciała nauczać...(za odpowiednią gratyfikacją), ale obawiam się, że brak jej kadry, która umiejętnościami i autorytetem zdolna będzie zamienic słowo w ciało:)


Myślałem, że Robert Woronowicz to raczej umie......... :roll:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lookas » 2 lis 2010, o 10:51

Robert Woronowicz jest JEDEN i nawet jesli umie nauczac to pozostaje pytanie o ów ogólnopolski autorytet. No i zdaje się, ze nie rozdwoi się, zatem trudno tu mówic o KADRZE a conajwyżej o jednostce. Troszku przymało, nie sądzisz??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez elmijakke » 2 lis 2010, o 11:11

To ja już nie wiem czego Ty chcesz, poddaje się...
Ostatnio edytowano 2 lis 2010, o 12:37 przez elmijakke, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lookas » 2 lis 2010, o 11:30

elmijakke napisał(a): O ile wiem właśnie FKO zajmuje się szkoleniem szeregowych jak i instruktorów kawaleryjskich w zakresie musztry konnej, władania bronią itd. itp.


Ale kto konkretnie?? Robert Woronowicz i tylko on?? Czy może jednak jest tych instruktorów więcej??
Twierdzisz, ze FKO a ja jakoś nie widzę tego tak jasno jak Ty. Może źle patrzę:)
Prawda jest taka, ze jak do tej pory, kazdy, kto chce się czegos nauczyć musi to zrobic sam, niemal "na oko", przy pomocy jednego regulaminu który lepiej lub gorzej rozumie. W dobie internetu, YT i innych zdobyczy cywilizacji, łatwiej znaleźć filmik instruktarzowy dotyczący fechtunku mieczem niz poprawnego cięcia łóz czy gomóły. Podkreslam POPRAWNEGO!!
Jeszcze 10-15 lat temu łatwiej było znaleźć starych kawalerzystów, którzy te umiejetności znali od strony praktycznej. Teraz o wszytko jest łatwiej...poza weternami:( Zatem kto uczy nowych entuzjastów?? Ale tak serio, a nie na zasadzie planów i obietnic??

Mozna zrobic REWIĘ ale trzeba coś na mairę rewii wówczas pokazać!! Inaczej to bedzie tak, jakby Syrenę 105 nazwać Porschem....jakies tam podobieństwo jest, choc diabeł tkwi w szczegółach:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Piotrek » 2 lis 2010, o 12:10

Janku, czy to co piszesz oznacza, że są już konkretne plany na organizację rewii, czy jest to na razie na etapie pomysłu? Jak to ma wyglądać w zarysie, podrzuć jakieś info.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lucas » 2 lis 2010, o 18:27

Będzie Rewia Kawalerii w Krakowie w 2013 roku - a wiecie dlaczego? Nie wiecie? Zapytajcie Tomka dlaczego "jest" Komarów. Powiem Wam bo wiem. Bo Tomek Dudek ma wiarę w to co chce robić! Więcej wiary Przyjaciele! Będzie Rewia Kawalerii w Krakowie bo jest grupa osób, która w to wierzy.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Dowódca » 2 lis 2010, o 20:18

Co do rewiii czyżbyście zapomnieli " Bo chcieć to ....... ", a co do szkolenia to polecam piękną miejscowość koło Jordanowa nazywa się Toporzysko jest hala, są konie są instruktorzy jest baza noclegowa. Można przyjechać indywidualnie i grupowo. Z tej możliwości korzysta Szwadron Niepołomice, Szwoleżerowie z 3 PS i nie mówcie o kosztach bo jest to uwłaczające dla osób, którzy organizują te szkolenia po kosztach własnych trzeba tylko chcieć. Szkolenia może poprowadzić por. Robert Woronowicz, czy niezwykle skromny i kompetentny instruktor w osobie Pawła Wieńcia, który swą przygodę z kawalerią rozpoczął kiedy większości z nas się o tym jeszcze nie śniło. Tak jak nie można nauczyć się jazdy konnej z podręczników tak samo nie można opanować rzemiosła kawaleryjskiego jedynie w oparciu o regulaminu. Odnosząc się do przetargu zanucę za Edith Piaf "Nie niczego nie żałuje", a dlaczego przekonacie się 11 Listopada
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Piotrek » 2 lis 2010, o 23:49

Czy mam rozumieć, że Tomek ma coś wspólnego z organizacją owej rewii? Z resztą... zadzwonię i zapytam ;)

Jeśli chodzi o szkolenia. Wiem od Pawła, że takowe organizują, rozmawiałem z nim kiedyś na temat możliwości udziału. Wydaje mi się jednakże, że to są szkolenia organizowane przez chłopaków z Toporzyska, a nie FKO. Bo o szkoleniach organizowanych przez FKO jak na razie tylko słyszałem, że są, ale żadnych konkretów nie udało się poznać. Jeśli chodzi o Pawła, całkowicie podpisuję się pod tym, co napisał Janek.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez jaśko » 3 lis 2010, o 09:25

Piotrze szkolenia w Toporzysku nie są organizowane przez chłopaków jak napisałeś jeno przez doskonałych fachowców, którzy rzemiosłem kawaleryjskim parają się od lat i mają na tym polu spore osiągnięcia. Wspomnę jeno o ostatnim tygodniowym kursie jaki miał tam miejsce na końcu wakacji zarywając początek roku szkolnego. Gdzie kadrę stanowili Robert Woronowicz, Darek Waligórski, Paweł Więć, Bartek Przybyś, Piotrek Szakacz. W kursie tym uczestniczyły trzy środowiska należące do FKO, zaś program był naprawdę bogaty wypełniony treścią od pobudki do capstrzyku. Cwiczenia praktyczne szabla, lanca, musztra, regulaminy (Twoje ulubione), i oczywiście dużo szkolenia jeździeckiego zakończonego egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką. Fakt że był to maraton bo zaraz po Komarowie "wojsko "miało przepustki 12 godzin i do Toporzyska jednak jest to przykład że jak się chce to można
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez elmijakke » 3 lis 2010, o 11:54

jaśko napisał(a):Piotrze szkolenia w Toporzysku nie są organizowane przez chłopaków jak napisałeś jeno przez doskonałych fachowców, którzy rzemiosłem kawaleryjskim parają się od lat i mają na tym polu spore osiągnięcia. Wspomnę jeno o ostatnim tygodniowym kursie jaki miał tam miejsce na końcu wakacji zarywając początek roku szkolnego. Gdzie kadrę stanowili Robert Woronowicz, Darek Waligórski, Paweł Więć, Bartek Przybyś, Piotrek Szakacz. W kursie tym uczestniczyły trzy środowiska należące do FKO, zaś program był naprawdę bogaty wypełniony treścią od pobudki do capstrzyku. Cwiczenia praktyczne szabla, lanca, musztra, regulaminy (Twoje ulubione), i oczywiście dużo szkolenia jeździeckiego zakończonego egzaminem na brązową i srebrną odznakę jeździecką. Fakt że był to maraton bo zaraz po Komarowie "wojsko "miało przepustki 12 godzin i do Toporzyska jednak jest to przykład że jak się chce to można


Piotrze zadzwoń do Roberta po prostu i się dowiedz co i jak. On jest szefem wyszkolenia w FKO.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Piotrek » 3 lis 2010, o 15:37

Co Wy z tymi regulaminami macie... To że ktoś do nich zagląda od czasu do czasu, żeby wiedzieć jak powinno być, a nie poprzestawać na przypuszczeniach i samozachwycie, to nie powód, żeby mu to ciągle wytykać. A napisanie "chłopaki z Toporzyska" chyba nie jest dla nikogo obraźliwe. Mam pisać "doskonali fachowcy z Toporzyska"?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lookas » 3 lis 2010, o 16:34

No chyba powinieneś:) Koledzy będą bardzo radzi...:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez jarema » 3 lis 2010, o 17:34

W innym przypadku zostaniesz okrzyknięty kanapowym zasiadaczem.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Piotrek » 3 lis 2010, o 17:42

Myślę, że to określenie nie było dla kolegów z Toporzyska obraźliwe.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lookas » 3 lis 2010, o 21:21

jarema napisał(a):W innym przypadku zostaniesz okrzyknięty kanapowym zasiadaczem.


"Właśnie! To całkiem możliwe!! - doleciało z dalszego, bardziej mrocznego końca kanapy...jakiś niewyraźny skurczony cień poruszył sie przy tym nerwowo i zaszeleścił, jakby wstrząsając nastroszone pióra..."

C.D.N.N.:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron