Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Hodowla koni

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez myta2 » 27 maja 2008, o 22:30

Życzę powodzenia, oby kowal sprawił się nalezycie o konisko dozdrowia wrócilo!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Major » 1 cze 2008, o 21:49

Kowal spisał się należycie, ale na niewiele się to zdało "Stefan" jak kulał tak kuleje nadal. Był weterynarz zrobił przeswietlenie, jutro będzie opis zdjęć i wtedy się wyjaśni(!) co jest przyczyną kulawizny (wstępnie lekarz określił, że może to być uraz kciuka czy coś w tym rodzaju) oby tylko nie zmiany zwyrodnieniowe, bo wtedy będzie kulał do końca swoich dni. Jestem jednak dobrej myśli. Pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez myta2 » 2 cze 2008, o 20:05

Oby diagnoza pomyślna była i konisko szybko do zdrowia wróciło.
powodzenia.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Major » 6 cze 2008, o 22:06

Dziękuję w imieniu konia!
W zasadzie już jest wszystko jasne! Diagnoza! pęknięcie trzeszczki oraz odprysk kości! Zalecenia! kucie korekcyjne (specjalne z wkładką silikonową) na przód i ma pomóc! Właśnie wczoraj kowal okuł Chorała i teraz będziemy tylko czekać na poprawę! Pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez myta2 » 6 cze 2008, o 22:10

Spotkałem się już z czymś takim, do lekkiej jazdy nie powinno być kłopotów, ale z skoków i długich rajdów niestety nici, ale podobno można takie coś zooperować, wiem że jest w Olsztynie jakiś prowesor LEKWET który potrafi to robić.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Major » 6 cze 2008, o 22:56

Właśnie lekarz z kliniki z Olsztyna opiekuje się Chorałem, operacja to ostateczność! są jeszcze półśrodki ale z nich nie chcemy korzystać. Jestem jednak dobrej myśli. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Hodowla koni

Postprzez Krzysztofkrasz » 7 lis 2010, o 15:00

Przeczytałem uważnie komentarze kolegów W żadnym nie doczytałem się przestróg dla koni Mam na myśli takie przestrogi które chroniły by konie przed pseudo miłośnikami Hoduję 20 lat i z przykrością stwierdzam że spotkałem wile osób które pomimo ostentacyjnej deklaracji miłości do tychże powinny być od nich trzymane jak najdalej
Pseudo miłośnicy na przykład:
1. nie przestrzegają pór karmienia Biorą konie do pracy zaraz po karmieniu lub to karmienie swobodnie przesuwają Koń nie może zaprotestować
2. nie przestrzegają pór odpoczynku konia Konia wyciągają ze stajni i jeżdżą o 11-12 w nocy bo akurat mają czas tylko w nocy O głośnym zachowaniu się w stajni nie wspomnę
3 dbanie o końskie zdrowie polega na założeniu derki na pastwisko przy + 10s i zlaniu go wodą z węża po kłodzie przy 0 sC
Miałbym takich spostrzeżeń jeszcze więcej Może ktoś ma podobne i podzieli się nimi Zacznijmy więcej o tym mówić !
Krzysztofkrasz
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 11:05

Re: Hodowla koni

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 lis 2010, o 10:39

Temat rzeczywiście ciekawy. Pewnie będzie wiele spostrzeżeń. Pamiętajmy jednak że odkąd człowiek dosiadł konia a było to już 2500 lat temu, koń był zwierzęciem użytkowym a pory karmienia i wypoczynku z różnych przyczyn nie mogły być aż tak regularne. Np. długich i szybkich przemarszów wojska. Konie które żyły i żyją jeszcze na wolności same sobie regulują tryb życia. Osobiście jestem zwolennikiem bardziej naturalnego utrzymania konia. Obecnie często właściciele koni nie odpoczywają wtedy kiedy są zmęczeni i nie jedzą kiedy są głodni - tylko wtedy kiedy mają na to czas.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

a

Postprzez elmijakke » 8 lis 2010, o 11:30

myta2 napisał(a):[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 6:59 pm ]
... i nasza ciężka wielomiesięczna jest do dużej naprawy (anglezowanie nie na ta noge co trzeba, szarpanie po pysku itd to chyba najdelikatniejsze z przewinień "młodych rajtrów", ...


Przy okazji dykteryjka. Znajoma (z innego forum) rajterka,instruktor(sic!), co to wie wszystko. Będąc na spotkaniu forumowiczów w pewnej stajni pod Wawą wsiadła na konika. Podczas jazdy ktoś jej zwrócił uwagę, że anglezuję na złą nogę. Bardzo się dziewczyna uniosła i odpowiedziała z wyższością, - u nas w stajni wszystkie konie SAME anglezują na dobrą nogę...

:lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: a

Postprzez pieczarka » 8 lis 2010, o 13:40

elmijakke napisał(a):... Bardzo się dziewczyna uniosła i odpowiedziała z wyższością, - u nas w stajni wszystkie konie SAME anglezują na dobrą nogę...

:lol: :lol: :lol:


Bo to pewnie Krzychu są takie konie:
http://www.youtube.com/watch?v=_ZFprZQnU04&feature=player_embedded#
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Hodowla koni

Postprzez Prawie jak ułan » 8 lis 2010, o 14:47

No piękny ten koń! Ciekawe jaką paszę dostaje, że mu się tak sierść lśni. :lol:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: a

Postprzez elmijakke » 8 lis 2010, o 14:55

pieczarka napisał(a):
elmijakke napisał(a):... Bardzo się dziewczyna uniosła i odpowiedziała z wyższością, - u nas w stajni wszystkie konie SAME anglezują na dobrą nogę...

:lol: :lol: :lol:


Bo to pewnie Krzychu są takie konie:
http://www.youtube.com/watch?v=_ZFprZQnU04&feature=player_embedded#


aaaaaaaahhahahha dobre!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Hodowla koni

Postprzez Piotrek » 8 lis 2010, o 15:03

Dobre ;) Koń jest chyba z tych co kopię i gryzą, bo widziałem czerwone wstążki w ogonie i grzywie ;)

Niby śmieszne, ale jak by na to nie patrzeć, zaoszczędza się trochę obijania grzbietu zwierzakom na dzień dobry.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Hodowla koni

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 lis 2010, o 17:49

Nie ma co ironizować. Przecież do nauki władania bronią białą ułani przed wojną dosiadali drewnianych koni. Ja też takowego w Bolęcinie dosiadałem. i było super.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Hodowla koni

Postprzez myta2 » 9 lis 2010, o 00:44

....... :lol: :lol: :lol: gooood girl.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Poprzednia strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron