Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Western a Kawaleria i tradycje.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Amazonka » 6 gru 2006, o 19:44

Droga salso nie wiedze sensu w do niczego prowadzących sporach z tobą na forum.Jeśli chcesz sprawdzić moją wiedzę pogadamy na privie a zareczam Cie ze jest wieksza niz Ci się wydaje tak samo jak moja stycznośc z westem.Pozdrawiam wszystkich:)
Amazonka
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 maja 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SalSa » 6 gru 2006, o 20:35

Ja sie tam z nikim nie kłóce... to Ty wydedukowałas sobie z moich porzednich postów nie wiadomo co ...
SalSa
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 wrz 2006, o 19:38

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 gru 2006, o 20:52

Dobra dziewczyny! Dajcie juz pokój! Kochamy wszyscy Was obie!
Ref Ren! Co ty na to?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 6 gru 2006, o 23:31

Ułan z Pacanowa napisał(a):Dobra dziewczyny! Dajcie juz pokój! Kochamy wszyscy Was obie!
Ref Ren! Co ty na to?



Jarku... z tym kochaniem to Ty mów za siebie
Sal-sa... Amazonka... być może się skuszę
Wiem, że z moim koniem czuje sie jak w niebie
a styl w jakim jeżdżę... wcale mnie nie rusza...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katarina » 8 gru 2006, o 21:33

Droga Amazonko, wypowiadasz się dość negatywnie co do westu, ale czy miałaś z nim jakikolwiek kontakt ? typu siodło west, jazda itp. pozdrawiam
Katarina
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 gru 2006, o 21:24

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 gru 2006, o 08:58

Ja raz rok temu miałem kontakt z kulbaką west! Założyłem na swoją kobyłkę, siadłem i ... zdupczyłem się rychło! No ale kontat miałem i z siodłem i z glebą! Prawda jest taka! W okolicy wieku 50 lat nie zmienia się żony, siodła ani stylu jazdy! Ku chwale kawalerii!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 9 gru 2006, o 10:59

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ja raz rok temu miałem kontakt z kulbaką west! Założyłem na swoją kobyłkę, siadłem i ... zdupczyłem się rychło! No ale kontat miałem i z siodłem i z glebą! Prawda jest taka! W okolicy wieku 50 lat nie zmienia się żony, siodła ani stylu jazdy! Ku chwale kawalerii!!




Masz rację... nie czas na zmiany...
Prawda jest naga i podła...
I tak masz szczęście kochany...
Dobrze żeś zaczął... od siodła...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katarina » 9 gru 2006, o 22:34

zmiany są ciekawe :) chociaż ja od początku jeżdże w wescie i nie wyobrażam sobie zmiany na klasyczny styl choćby ze względu na niewygodne (według mnie) siodło...
Katarina
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 gru 2006, o 21:24

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 gru 2006, o 14:25

No cóż! Na kulbace west siedzi się okrakiem i w rozkroku! A więc przyjemna sprawa! Na kulbace wz 36 trzeba mocno kolana mieć ku sobie! Nie wszyscy to lubią! Ja też po 10 latach w ułąńskim siodle uważam, że siodło sportowe to, za przeproszeniem, podpaska!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 10 gru 2006, o 19:48

Ułan z Pacanowa napisał(a):No cóż! Na kulbace west siedzi się okrakiem i w rozkroku! A więc przyjemna sprawa! Na kulbace wz 36 trzeba mocno kolana mieć ku sobie! Nie wszyscy to lubią! Ja też po 10 latach w ułąńskim siodle uważam, że siodło sportowe to, za przeproszeniem, podpaska!



Sal-sa gna "okrakiem", do tego..."w rozkroku"
Jarek ściska nogi... zwłaszcza gdy cwałuje...
Chyba zmienię siodło od nowego roku
bo ja mam "podpaskę"... choć też nie żałuję...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katarina » 10 gru 2006, o 21:07

hmmm......... chodziło mi raczej o zwykłe westowe siodło, gdyż w kulbace west siedziałam tylko kilka razy i to dość dawno, ale nie utknęło mi to zbytnio w pamięci więc nie mogło być aż tak źle :) siodło west (nie kulbaka) samo z siebie jest bardzo wygodne, może nie przy skokach ale do jazdy jak fotel, no ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia...
Katarina
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 gru 2006, o 21:24

western a sprawa polska.....

Postprzez Lucas » 11 gru 2006, o 20:02

Katarino...... jakem ułan przyznam szczerze w wyższość żadnego stylu jazdy nie wierzę. powiedz mi tylko jedno w czym tkwi specyfika konia do westernu? Ty ćwiczysz pilnowanie wypasanego bydła - może i u nas bydła nie brakuje ale juz o prerię to jest ciężko. My ćwiczymy walkę konno - jak widać z kłopotów np z F-16 - możemy sie przydać.
Pozdrawiam Cię - nie daj się i postaraj się nas namówić na obejrzenie Cię w jeździe west - gdzie i kiedy mamy się przy szabli stawić?
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 gru 2006, o 00:39

Zdzichu! Ty bezwstydniku! o takich sprawach z taką młódką tak bezecne wstawiać farmazony?!!! A schowaj se tą swoją szablę w ....... No własnie! I nie grzesz myślą!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Przyrzeczenie.....

Postprzez Lucas » 12 gru 2006, o 14:44

Ślubuje uroczyście mego pałasza nie dobywać na jakiejkolwiek imprezie west..... Jekem ułan Księcia Józia.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lookas » 12 gru 2006, o 15:03

kapitalny ten wątek:)
patrzac z boku widze ostry spór "polski" na temat wyższosci świat Wielkanocy nad swietami Bozego Narodzenia.

A tak na zdrowy rozum, to w sumie analogii mozna znaleźć co niemiara.
zacztnając od głowy:
kiełzno pozwalajace na pecyzyjne "sterowanie" koniem. Trzeba duuuzych umiejetności, zeby nim operować, wiec i konszt trzeba opanować ( czy militarnie czy westowo, na jedno wychodzi - koń na pierwszym miejscu)

Kulbaka w sumie skonstruowana podobnie i podobnie działajaca. Obciązenia rozłozone na mozliwie dużej powierzchni, łeki dobrze trzymające jeźdźca, Siodło zbudowane do długiego uzytkowania i kazdych wraunkach praktycznych a nie rekreacyjnych. W sumie..róznice w stylu a nie funkcjach.

Koń na pierwszym miejscu, pomoce jak najdelikatniejsze, maksymalnie dobre porozumienie człowiek-zwierze......i tu i tu takie samo. Na dobrą sprawe, nawet róznice w dosiadzie nie są az tak niesamowite, a dobrze ustwiony koń porusza sie z uniesiona głową, bez przygietej w dól brody i tu i tu:)

w obu wypadkach chodzi o to samo...wspólprace ze zwierzakiem bez szkodzenia mu.

Oczywistą jest rzeczą, ze mogą sie zdarzać wyjatki, szczegolnie w ekstermach, ale gros czynników jest podobna. Jaki wniosek? Dla mnie taki, ze obie szkoły wynikają z czysto uzytkowych potrzeb, wiec opierają sie na podobnych załozeniach, a róznice w wiekszości sa bardziej powierzchowne, niz mogłoby sie wydawac:D

Nie powiem, ze West jest lepszy, tak ja nie powiem, ze jest gorszy:) To po prostu inna droga, inny styl. najwazniejsze, ze w załozeniach ma nie szkodzenie koniowi, wynika z czysto uzytkowych potrzeb a przez to w swoim rdzeniu jest wolny od głupot i przerostu formy nad trescią.

Żal tylko, ze przez swoją egzotykę przyciaga tak wielu amatorów, którzy zwyczajnie nie maja pojęcia, ze istnieje cos takiego jak POLSKA szkoła jazdy. Równie ciekawa, równie kunsztowna i wcale nie zgrzebna (jak można by przypuszczac dzięki dłuugim czasom oczerniania przez poprzedni ustrój)...

Może zwyczajnie trzeba odkurzyc ta nasza narodowa szkołę i to nie koniecznie od razu wcielając do ułanów. Czy nie lepiej, zeby to była naturalne droga? Najpierw podstawy, swiadomość, ze Polacy nie gesi a potem swiadomy i wolny wybór, co w kosekwencji ( mam taką nadzieję) znacznie zmniejszy grono ułanoidów:D

I tyle chyba:D
Rozpisałem sie jak dawno nie:D
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ujeżdżenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron