Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konsultacja 1920

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 cze 2011, o 20:29

Drodzy Koledzy! Sami widzicie, że tylko nasze środowiska kawaleryjskie są jeszcze w stania zadbać o szczegóły. Na filmową produkcję nie mamy żadnego wpływu. Liczy się kasa i społeczne zapotrzebowanie (M jak miłość i tak nas w czasach obecnych przebije). Najlepiej nakręćmy sami jakiś krótki filmik demo i rozsyłajmy gdzie się da .z dopiskiem "Tak ma być". Inaczej to już chyba się nie da. No i rajdy kawaleryjskie też , ale nie będzie takiej widowni jak w TVP
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Konsultacja 1920

Postprzez jarema » 1 cze 2011, o 22:43

Ale kto - "my"? Z "nas" to może taką adnotację na filmiku zamieścić tylko 7dak, albo 2pu, chociaż o grochowiakach dawno nie słyszałem ;) Z całym szacunkiem np. dla Krakowa - tak nie ma być.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez elmijakke » 1 cze 2011, o 22:46

Ale, ale, zapomniałeś o 5 szwadronach z 16pu! :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 cze 2011, o 23:15

Kolego Jarema! Masz rację! Przykrą ale masz. Ostatni raz widziałem Szwadron na Święcie Pułkowym. Ja z Kielc i Pacanowa jestem. A napisałem z myślę o najlepszych. Kto się poczuwa niech się odezwie. :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Konsultacja 1920

Postprzez jarema » 2 cze 2011, o 01:45

Myślę, Kolego, że właśnie ci, co się poczuwają, mają dość fasonu, by się nie odezwać...
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez elmijakke » 2 cze 2011, o 10:05

jarema napisał(a):Myślę, Kolego, że właśnie ci, co się poczuwają, mają dość fasonu, by się nie odezwać...


Jarema, a jak się czujesz jeżdżąc pod Krojantami? Ósmy Ci się nie podoba, a z chłopakami w rogatywkach garnizonowych lub z orzełkami na 15 w siodłach sportowych dajesz radę? Ósmy to nie GRH, chociaż wiele jest do zrobienia, szczególnie "u nowych", przynajmniej nie udają że robią najlepsze inscenizacje historyczne w Polsce! :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 2 cze 2011, o 11:13

Spokojnie Panowie!!

Krzysiek ma rację ( uuupss!! Znów to zrobiłem:) ) ale to chyba nie tędy droga.
Temat jest stary jak KO. Jedni chcą byc ułanami ochotnikami, inni popadają w manierę zbyt drobiazgowego badania pisma. Zbytnie skupianie się na detalu zaburza równowagę w takim samym stopniu, jak zbyt panoramiczne podejście.
Krojanty to przykład ekstremalny, ale...czy w Polsce jest choc jedna inscenizacja ( celowo nie wspominam o rekonstrukcji) gdzie aspekt kawaleryjski jest przedstawiony zgodnie z historycznymi realiami??
Nie wystarczy założyc na siebie dokładnie odzworowanej kopii munduru i oporządzenia. Nie wystarczy stroczyc siodła dokładnie tak, jak opisuje instrukcja.
Potrzeba także tej wiedzy, którą zdobywają piechocińskie GRH ( jest im łatwiej, bo to o wiele mniejsza wiedza w porównaniu do kawaleryjskiej), a którą jakoś pomija sie w przypadku grup KO. mam tu na mysli kwestie wyszkolenia pojedynczego zołnierza, naukę komend i sygnałów, czy choćby poprawne posługiwanie sie szablą lub lancą, nie tylko w boju ale także w marszu. Póki to się nie unormuje, nie ma szans na jakiekolwiek pozytywne oddziaływanie. Nie można edukowac społeczeństwa nie bedąc samemu wyedukowanym. Społeczeństwo wymaga obrazu na miarę swojej wiedzy ( która nadal w wypadku kawalerii jest dośc schematyczna i raczej mizerna),a twórcy realizują swoje filmy dla widza, który zbyt wymagajacy niestety nie jest.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez elmijakke » 2 cze 2011, o 11:59

Lookas napisał(a):Spokojnie Panowie!!

Krzysiek ma rację ( uuupss!! Znów to zrobiłem:) )


Zaczynam się bać.... :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 2 cze 2011, o 13:40

Myślę że Ułanowi z Pacanowa nie chodziło o to abyśmy nagrali to co na co dzień robimy bo to rzeczywiście było by gorsze niż to co widzimy na filmach "kawaleryjskich" , czy wojennych TVP.. Jemu chodziło o to że jest w różnych grupach GRH czy KO kilka kilkanaście osób które potrafiły by dopilnować "swoich ludzi" ( odpowiednio ubrać, itp) i nagrać filmik na małą skalę w którym nie było by omawianych na poprzedniej stronie filmowych kwiatków...

Nasz Oddział już od jakiegoś czasu nosi się z zamiarem nagrania czegoś takiego ale raczej w formie zwiastunu filmowego. Taki krótki filmik promocyjny naszej grupy. (co robimy i co umiemy.) Aby można było go wysłać do producenta filmu, ludzi zainteresowanych pokazem, czy inscenizacją, lub aby go zwyczajnie wyświetlać na imprezach typu Strefa Militarna ;)
Myślę że nie długo dojdzie to do skutku :)

Można coś takiego zrobić w kilka grup... z zastrzeżeniem że każda grupa uczestnicząca będzie mogła używać go do swojej promocji ;) Z tym że trzeba by to potraktować jako plan filmowy, nie da się tego zrobić podczas inscenizacji ...

Przykro mi to pisać ale cały czas mam wrażenie że jesteś Jarema strasznie zacietrzewiony :(
Chciałbym zobaczyć Cię kiedyś nie tylko w fasoniarskim koszernym mundurze i wyposażeniu ale również dobrze wyszkolonego, na zawodach czy pokazach kawaleryjskich- i tego Ci z całego serca życzę ;)
Jak możecie koszernie odtwarzać kawalerię czy artylerię k. nie mając koni czy nie umiejąc jeździć!? Okazuję się że możecie..
Nie było kawalerzysty którego stopień wyszkolenia jeździeckiego był na tym poziomie co 95% GRH, KO czy całej reszty..

Panowie każdemu czegoś brakuję, jednym odpowiednich mundurów, drugim koni, trzecim umiejętności jazdy, czwartym armat (:P) ....
Ważne aby każdy uzupełniał braki i wymieniał sprzęt na prawidłowy jeśli to robimy tzn że jest dobrze :D
Jarema nie od razu Rzym zbudowano ;) 15 czy 20 lat temu nie było dostępu ani do odpowiednich materiałów na mundury, ani do regulaminów, ani firm które by dobrze nas ubrały... teraz jest wszystko!
Jednak duch w narodzie nie został zabity i ludzie 25 lat temu zaczęli "odtwarzać kawalerię" w tym co było dostępne... trochę potrwa zanim ten stary (niekoszerny) sprzęt wymieni się na nowy, a stare przyzwyczajenia zamienią się w nowe-stare (przedwojenne) koszerne zasady.
Nie wyrzucajmy wszystkich grup na margines.. dajmy im szansę, ważne by się rozwijały, a rozwój był skierowany w dobrą stronę;)
Ten kierunek zależy tylko od nas i żadne odwracanie głowy od KO niczego nie zmieni, trzeba uświadamiać, a jeśli ktoś nie rozumie lub nie wie to nie koniecznie trzeba toczyć z nim wojen. Bo konflikt skieruję rozwój w przeciwną stronę niż oczekiwana ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotrek » 2 cze 2011, o 14:05

Zdecydowanie popieram zdanie Piotra. Wszelkie połajanki i przytytki nie odniosą efektu, jeśli są celem samym w sobie. Jeśli ktoś nie wie, nie umie, to trzeba mu najzwyczajniej w świecie wytłumaczyć, co jest nie tak. A co z tą widzą zrobi, na to już wpływu nie mamy.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 cze 2011, o 17:12

I jeden Piotr i drugi odgali prawidłowo moje intencje. Dzięi Wam za to.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 2 cze 2011, o 21:20

Piotrek napisał(a):Jeśli ktoś nie wie, nie umie, to trzeba mu najzwyczajniej w świecie wytłumaczyć, co jest nie tak. A co z tą widzą zrobi, na to już wpływu nie mamy.


Wiedziałem że tak odpiszesz - bo nauczyłem się tego od Ciebie ;)

Ułan z Pacanowa napisał(a):Dzięi Wam za to.

Nie ma za co :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez elmijakke » 2 cze 2011, o 21:49

Piotrek napisał(a):Zdecydowanie popieram zdanie Piotra. Wszelkie połajanki i przytytki nie odniosą efektu, jeśli są celem samym w sobie. Jeśli ktoś nie wie, nie umie, to trzeba mu najzwyczajniej w świecie wytłumaczyć, co jest nie tak. A co z tą widzą zrobi, na to już wpływu nie mamy.


Co też własnie zamierzamy robić! :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Paweł_39 » 3 cze 2011, o 01:27

15 czy 20 lat temu nie było dostępu ani do odpowiednich materiałów na mundury, ani do regulaminów, ani firm które by dobrze nas ubrały... teraz jest wszystko!


Jako intendent 7 DAK, śmiem mieć inne zdanie w temacie - "jest wszystko" :D
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 3 cze 2011, o 03:14

dobra ... ty potrafisz tak zrobić że jest wszystko :D
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron