Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konsultacja 1920

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Konsultacja 1920

Postprzez myta2 » 3 cze 2011, o 10:06

Paweł_39 napisał(a):
15 czy 20 lat temu nie było dostępu ani do odpowiednich materiałów na mundury, ani do regulaminów, ani firm które by dobrze nas ubrały... teraz jest wszystko!


Jako intendent 7 DAK, śmiem mieć inne zdanie w temacie - "jest wszystko" :D



Ty się Paweł nie liczysz w konkurencji intendenckiej, ponieważ wbiłe się całkiem niedawno i nadałeś tym czynnościom całkiem nową jakość, więc co najwyżej możesz sędziować.... :wink:

a tak poważnie fakt faktem, wszystko uwarunkowane jest poziomem wiedzy, sam u siebie widze pewne zmiany, gdzie jeszcze ze 3 lata temu coś co było dla mnie łał, dzisiaj jest nie do zaakceptowania... co prawda jeszcze daleko mi do rekonstruktora... ale może kiedyś będę koszerny hihihii
A prawda jest taka że jeszcze te 3 - 4 lata temu choćby, takie oczywistości jak buty juchtowe były w ogromnej większości zupełnie nieoczywiste..... :lol:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez piotreks » 3 cze 2011, o 10:40

Paweł_39 napisał(a):Jako intendent 7 DAK, śmiem mieć inne zdanie w temacie - "jest wszystko" :D


no co niektórzy to nawet do przedwojennego papieru się dokopali. :mrgreen:
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 3 cze 2011, o 12:20

myta2 napisał(a):takie oczywistości jak buty juchtowe były w ogromnej większości zupełnie nieoczywiste..... :lol:


W dalszym ciągu tak jest ;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez jarrybegood » 5 cze 2011, o 11:13

Niestety nasze budżety filmowe nie mogą się równać z hollywoodzkimi. Wystarczy porównać filmy historyczne kręcone u nas i u nich. Ma to też niestety także przełożenie na kostiumy, wyposażenie, uzbrojenie itd. Pewnie zawsze będzie do czego się przyczepić. A tak a`propos filmów historycznych przyznaję, że Pana Wołodyjowskiego( sceny batalistyczne) nawet po tylu latach ogląda się z przyjemnością.




---------------------------------
wakacje w górach-tanie noclegi zakopane
jarrybegood
 

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 5 cze 2011, o 12:35

to mnie właśnie ciekawi ... dlaczego kiedyś się dało a teraz nie... :/ (potop , pan wołodyjowski)
:( te filmy są strasznie długie nie każdy może je oglądać ale za to mają wspaniałą atmosfere i wspaniałe sceny końskie.
W nowoczesnych polskich filmach akcja jest wartka bo podąża za nowoczesnym widzem (i dobrze) tylko dlaczego film przez to zamiast zyskiwać traci? :/
Nie porównuję tutaj filmów hollywod choćby patriote czy braveheart do naszych bo to tak daleko jak z Wenus do Plutona...
To nie tylko wina kasy.. Nasi reżyserzy chyba mają kompleksy i tych świetnych zagranicznych filmów nie oglądają... Zwróćcie uwagę jak bardzo różnią się sposoby nagrania podobnych scen np walki ( włączcie bitwe w braveheart czy patrioty i włączcie w ogniem i mieczem.. Moim zdaniem to zwykły brak wyobraźni, wyobraźni która jest przysłonięta marną wizją reżysera :(
Wystarczyło by aby reżyserzy polscy skopiowali kilka metod z filmów hollywood... (np w scenach bitew kilku sekundowe sceny walk różnych osób...) Czasem nie trzeba wymyślać niczego nowego aby było dobrze...
Pozdro
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 5 cze 2011, o 14:39

Z całym szacunkiem Piotr.....to nie jest tak.
O produkcji filmu nie decyduje tylko rezyser. Wiele ma tez do powiedzenia operator, i PRODUCENT!!! I mozliwości postprodukcyjne i.. wiele wiele innych aspektów.

Stare polskie filmy paradoksalnie kręcono na takich samych zasadach, jak kręci sie obecnie filmy w Hollywood. Jeśli spojrzysz na końcową "listę płac" zawsze wymienione sa studia kooprodukcyjne. W przypadku Pana Wołodyjowskiego czy Potopu w scenach batalistycznych uczestniczyły setki statystów - zołnierzy zasadniaczej służby, zarówno polskiej jak i radzieckiej. Mosfilm utrzymywał własną kawalerię i ekipy kaskaderów tylko na potrzeby takich produkcji. Statyści byli tani, wiec mogło ich byc duuuzo.
No i efekt był widoczny. Wtedy na zachodzie nie krecono takich dzieł...filmy wojenne były kiepskie i bardzo po łebkach. Obejrzyj choćby "Wielką czerwoną jedynkę" czy "O jeden most za daleko". Bardzo często grają tam pojazdy charakteryzowane na starsze, umundurowanie jest tylko z grubsza podobne do drugowojennego....budżety były małe to i filmy nie grzeszą detalizmem.

No a teraz układ sie odwrócił. Byłe demoludy nie maja kasy na nic, a juz na pewno na wielkie dzieła filmowe. Do tego dochodzi brak warsztatu młodych rezyserów i mała umiejetnośc wykorzystania nowoczesnego warsztatu ( komputerowe symulacje, 3D i posprodukcja) przez twórców starej szkoły. No i brak mozliwości angażowania duzych ilości statystów, bo to drogi interes. Zreszta z tego co pamiętam, chyba statystowałes przy OiM, zatem znasz obecne realia.

Co do kopiowania pomysłów....każdy twórca chce byc oryginalny. Zresztą szczególnie w Polsce, gdzie powszechne krytykanctwo jest juz legendarne, kazdy reżyser bedzie starał się, nawet na siłę, wymyślic cos własnego, co nie zawsze sie udaje:)
Z drugiej strony, zachodnie produkcje tez nie zawsze na tym zyskują. Dobrym przykładem jest tu "Kompania Braci", która zrealizowana była kapitalnie ( i to przy nie najwiekszym budżecie),a po której pojawił sie "Pacyfik", na którym często odnosiłem wrażenie, ze wątki są przepisane z KB i jedynie umieszczone w innej scenografii:(

Wg mnie do kina batalistycznego potrzeba mieć specjalny talent, a na ten moment zaden z naszych filmowców go nie ma:( Ale jestem dobrej mysli:) W Europie robi sie coraz lepsze filmy wojenne i zapewne juz niedługo i u nas coś fajnego powstanie:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 5 cze 2011, o 19:53

No czyli prawie w 100% się zgadzamy ;)
Napisałeś to tylko innymi słowami :)
Masz w sumie rację że reżyser to nie wszystko.
Ale to on decyduje o kombinacjach scen, długości wątków, i sposobie cięcia i montażu! I właśnie te rzeczy mi nie pasuja.
O Statystach i Pułkach Mosfilmu wiem doskonale ;)
Ale nie o ilość mi chodzi bo sprawdź sobie ilu statystów robiło kilkuset tysięczną armię w władcy pierścienia...
Chodzi mi raczej o jakość, model i sposób.
Lookas napisał(a):Co do kopiowania pomysłów....każdy twórca chce byc oryginalny

właśnie o to mi chodzi to jest ta porażka...
Mój tata statystował w OiM ja mogłem wtedy co najwyżej być dublerem Korybuta Wiśniowieckiego ;D ale nie byłem ;P
Ja tylko w kilku częściach sensacji xxw. i wkilku innych regionalnych produkcjach statystowałem ;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez piotreks » 5 cze 2011, o 21:14

hmm a może nie tędy droga..może małymi kroczkami...

skoro wszyscy tyle wiemy, a część z nas występuje w mniej lub bardziej znanych filmach to może zamiast ciągłego narzekania, zacznijmy zachowywać się na planie tak, jak przystało. jeśli reżyser każe ci ubrać białe na zielone, a każdy wie, że białe ubiera się na niebieskie, to zrób tak jak trzeba. reżyser tego nie zauważy, ale lookas, czy piw siedzący na widowni na pewno tak!

przepraszam, ale wkurza mnie ciągłe gręgolenie jak to jest źle...ludzie!
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Lookas » 5 cze 2011, o 21:40

Piotr Walter napisał(a):No czyli prawie w 100% się zgadzamy ;)
Napisałeś to tylko innymi słowami :)


Chyba jednak nie:) Ale spoko... nie ma co biadolić:)

Co do Władcy Pierścieni......Całośc efektów i postprodukcji robiła ( w kooperacji) jedna firma - Veta Studios.
Ilość sprzętu, komputerów, grafików, ujeć pomocniczych itd (nie licząc juz makiet, dekoracji i kostiumów) była piekielnie kosztowna. Statystów było tam kilka setek a ujęcie z udziałem koni filmowano kamerami na robotach i postprodukowano dodając komputerowe konie i jeźdźców. To były potęzne koszty:) I nie można tego rodzielać bo sami na surowych ujęciach nie wyglądali lepiej niz w OiM:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 5 cze 2011, o 23:22

piotreks napisał(a):hmm a może nie tędy droga..może małymi kroczkami...

skoro wszyscy tyle wiemy, a część z nas występuje w mniej lub bardziej znanych filmach to może zamiast ciągłego narzekania, zacznijmy zachowywać się na planie tak, jak przystało. jeśli reżyser każe ci ubrać białe na zielone, a każdy wie, że białe ubiera się na niebieskie, to zrób tak jak trzeba.


Bedziesz parę razy na planie to pogadamy.. szybko się wyprostujesz :D Popytaj mojego taty , chłopaków (statystów) z Wojny 1920 czy mogli by schować hełmy wz 26 które dostali i założyć furażerki lub sam pomyśl czy na Ułanach Andersa mógł byś wdrażać swoje nowelizację ... (pomijając to że każdy tak może pomyśleć i zrobić i był by na planie nie mały bałagan biorąc pod uwagę że nie wszyscy wiedzą jak ma być...
;)
Tym bardziej że nie chodzi mi głównie o kostiumy (bo nie jestem ekspertem) a o:
Piotr Walter napisał(a): o jakość, model i sposób
kręconych scen.
Poprostu wiem co mi się podoba a co nie i tyle...

Lookas mi chodzi tylko o to że moim kiepskim aparatem fotograficznym można nagrać dwie takie same sceny i uważam że np operator "pod dowódctwem" Mela Gibsona zrobi to 100x lepiej niż "pod dowódctwem Jerzego Hofmana" :/
Reszta to tylko okoliczności... o których wszyscy wiemy.
Lookas napisał(a):Statystów było tam kilka setek

W OiM też było kilka setek ;) i ponad 200 koni ;) (również poborowi byli na 5 planie)
Z tych 200 koni w filmie zamiast zrobić 800 to zrobili 50 :/

Piotreks która bitwa bardziej Ci się podoba pod Zbarażem czy pod Styrling? Nie wierzę że akurat przy tych dwóch bitwach w tych dwóch filmach budżet i postprodukcja miały takie duże znaczenie...

Lookas jak już ostatnio rozmawialiśmy trudno jest pewne rzeczy opisać tak aby druga strona dobrze to odczytała, szczególnie jak się śpieszę, ale zapewniam Cie że w większości poruszonych spraw w Twoim poście się zgadzamy i miałem świadomość informacji które w nim potem przekazałeś;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Paweł_39 » 6 cze 2011, o 01:28

Mała uwaga - bitwa pod Stirling w filmie ma tyle wspólnego z faktyczną bitwą, co z oblężeniem Baru. Każdy Szkot powie, że Stirling toczyła się na moście, a nie w polu. :) Twórcy filmu kompletnie przerobili nawet nie zostawiając nazwy, bo oryginalnie bitwa nie jest "pod Stirling", a "o most w Stirling". Taka mała uwaga odnośnie prawdy czasu i prawdy ekranu.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Konsultacja 1920

Postprzez elmijakke » 6 cze 2011, o 10:24

...czy konie mnie słyszą?!?!??!?!! :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Piotr Walter » 6 cze 2011, o 10:30

nie chodzi w tej chwili o prawde historyczną bo jej w filmach amerykańskich jest najmniej ;) tylko o efekty.
Akurat historię Williama Walleca i tamtego okresu na wyspach znam doskonale kiedyś się tym bardzo fascynowałem ;) stąd mój adres mailowy i kilt w domu itp ;)

Konie są na padoku i nie słyszą ;P
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Konsultacja 1920

Postprzez Łuki » 6 cze 2011, o 11:12

Piotr Walter napisał(a):...stąd mój adres mailowy i kilt w domu itp ;)


Ja tak coś w sobotę czułem, że ty jednak wolisz nakładać spódniczki ;-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: Konsultacja 1920

Postprzez piotreks » 6 cze 2011, o 11:22

akurat OiM w tej kwestii był bardzo hollywoodzki - szczególnie przy wysadzaniu maszyny oblężniczej ;)
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron