Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Konie ze Starej Miłosnej

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lucas » 6 kwi 2008, o 10:53

Od dłuższego czasu szukam konia/przyjaciela z którym mógłbym się zestarzeć. W związku z tym chętnie kupię jednego z tych koni - do serca ze zdjęcia przypadł mi Hefajstos - kto mnie zna wie dlaczego :wink: Ponawiam Apel do Szwoleżerów ze Starej Miłosnej. Podajcie korzystając z naszego Forum więcej informacji o tych koniach. Oczywiscie przede wszystkim chodzi o ich kondycję. Wziąć konia za przyzwoitą cene i utrzymywać go to jedna sprawa ale gdyby były to konie do stałej opieki weterynaryjnej to juz inne skala wydatków. Ważne jest czy te konie mogą być jeszcze używane pod siodłem czy już tylko hotelowane i podokowane. Czekam na info bo jak widać z ogłoszenia sprawa jest pierońsko pilna!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 kwi 2008, o 13:54

Zdzichu! Jesteś The Best!!! Wielkie uznanie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez gruby » 6 kwi 2008, o 15:05

Kolego wielkie brawa i szacunek!!!
Ja mogę napisać tylko tyle że są to konie które chodziły pod oficerami w szwadronie i były niezawodne...nejednokrotnie przyszło mi i kolegom stawac w szranki zawodów z nimi z nadzieją że moze choć raz uda nam sie je pokonać...zawsze prezentowały wysoki poziom wyszkolenia, tryskały zdrowiem i energią. Piotrek napisz prosze jak wyglądają w tej chwili bo znajomy mój ze stajni takze jest zainteresowany!!!
Pozdrawiam
gruby
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 kwi 2007, o 15:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotrek » 6 kwi 2008, o 18:43

Zaczęła mi nieśmiało chodzić po głowie taka myśl, że może i ja bym przygarnął jednego z nich... Jakie są w tej chwili przeciętne miesięczne koszty utrzymania konia?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 6 kwi 2008, o 19:27

Piotrek napisał(a):Zaczęła mi nieśmiało chodzić po głowie taka myśl, że może i ja bym przygarnął jednego z nich... Jakie są w tej chwili przeciętne miesięczne koszty utrzymania konia?


U nas w stajni to 600 miesięcznie + koszty kowala (około 100 co 2 miesiące)chyba że tylko werkujesz to taniej, szczepienia 2 razy w roku 70-80 zł, odrobaczanie 2x w roku około 50 zł
no i jeżeli koń zdrowy to nic więcej (poza specyfikami na kopyta sierść itp,) no oczywiście sprzęt potrzebny ale to druga konieczność.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez miszka7-1 » 6 kwi 2008, o 21:13

Pisząc o latach służby popelniłem niejako fo pas,tzn.chodziło mi o wiek konia kończącego okres służby w kawalerii - ten wiek to 18 lat,a z tego co napisałem wcześniej można bardziej zrozumieć jak "czas liniowy".

Pozdrawiam i życzę udanych łowów.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Postprzez Maciej Sekuła » 7 kwi 2008, o 04:43

Czołem!!! Pisze w sprawie mojej wypowiedzi sprawdzałem w książce "Ułani, Ułani.." G. Cydzika i autor (służył w 13 Pułku Ułanów Wileńskich – stacjonował w Nowej Wilejce) pisze, że konie kupowano zasadniczo tylko trzylatki, które przed osiągnięciem tego wieku nie mogły być ani ujeżdżane ani brane do jakiejkolwiek pracy. Ujeżdżanie tych koni trwało zazwyczaj dwa lata - czyli tak jak rekrutów (oczywiście wyszkolenie a nie ujeżdżenie) :smile:. Do linii konie przychodziły po ukończeniu 5 lat i służyły do piętnastego roku swego życia. Po czym wysłużone i wybrakowane konie sprzedawano na licytacji (jak pisze po manewrach jesiennych). Przy czym oficerowie starali się im załatwić, aby dostały się w jak najlepsze ręce --(trzeba namówić Szwadron, aby kontynuował tę tradycję :!: :?: ). Pozdrawiam. Ułan Maciej.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lookas » 7 kwi 2008, o 08:32

małe sporostowanie:)
w wieku 5 lat konie przychodziły do pułku i przez roku uczestniczyły w zajęciach, natomiast nie wolno było ich forsowac. To oznaczało, ze takie konie nie były na manewrach wystawiane do cięzkich zadań. Zatem w pełni liniowe były szesciolatki. Podobnie było w Artylerii Konnej.

Taki stan rzeczy ustala "Instrukcja Ujezdzania Koni"
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 kwi 2008, o 18:51

Lookas! Daj zdjęcie na swój profil lepiej polazujące rogatywkę w barwach artylerii konnej. Ten skrót nie bardzo daje poznać walory Twojego nakrycia głowy.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez miszka7-1 » 7 kwi 2008, o 21:26

Maćku,nie mogąc znaleźć źródła tego wieku (18 lat),natknąłem się na wiek koni kończących służbę - 16 lat - wg.Lesława Kukawskiego.No jest to bezsprzecznie wielki,obecny,znawca tematu kawalerii W.P.

Ciekawe,co?
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Postprzez Lookas » 7 kwi 2008, o 21:47

Ułan z Pacanowa napisał(a):Lookas! Daj zdjęcie na swój profil lepiej polazujące rogatywkę w barwach artylerii konnej. Ten skrót nie bardzo daje poznać walory Twojego nakrycia głowy.


walory.......jeden zasadniczy:) jeś fajna:)
a powaznie, Hero zaskakuje nas ostatnio i rozpieszcza:) Obiecuje termin 7 dni i DOTRZYMUJE GO. Jak przed wojną:)

Co do wzoru, to wczesniejsza rogatywka, nie regulaminowa:) wz.22.
Ponieważ widziałem sporo fotek, gdzie zołnierze zakładali te czapki do poźnieszych mundurów, z ogromna radością tez tak zrobiłem:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 kwi 2008, o 01:08

No chyba HERO powoli czuje na plecach oddech konkurencji! Wcale się nie dziwię! Wpółczesna KAwaleria Ochotnicza coraz bardziej dojrzewa, samodoskonali się, podnosi poziom wiedzy o tej kawalerii co odeszła - a więc i wymagania wobec współczesnych producentów wyposażenia sa coraz wyższe! A kto temu nie jest w stanie sprostać, po prostu traci klientów z tej branży! W końcu sami bierzemy się za produkcję detali, których już nikt nie jest w stanie nas zadowalającym je odtworzyć! No i tak powinno to dalej się toczyć... Lub przynajmniej tak..
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 8 kwi 2008, o 07:41

Przepraszam ale raczej nie pomogę. Pomimo, że to ten sam ośrodek to nic a nic nie orientuję się jaka jest kondycja tych koni i czy im coś dolega. ...ale jakiś powód brakowania napewno jest. Wszak to już blisko 8 lat jak te konie były w Szwadronie.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lucas » 8 kwi 2008, o 09:12

Dzięki za info i pomoc - rozumiem Cię ale gdybyś , kiedys , czegoś się dowiedział to prosimy o wcześniejszą informację o możliwości pozyskania tak dobrze pod względem kawaleryjski ułożonych koni. Kupno konia różni się przecież od kupna samochodu i należy miec duży zasób informacji aby sie na zakup konia zdecydować. Pozostaje mi miec nadzieje, że nie wszystkie konie znajdą teraz nabywców i jeszcze będę miał szansę sprawę rozpatrywać.
Pozdrawiam Szwoleżerów i polecam się ich życzliwej dla Ułanów pamięci.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 kwi 2008, o 12:37

Ja też się polecam łaskawej pamięci!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron